Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözéssel kapcsola...

Külföldre költözéssel kapcsolatban ez normális?

Figyelt kérdés

Sose éltem külföldön,de mindenképp szeretnék kiköltözni,a probléma csak az,hogy annyira ijesztőnek találom,hogy teljesen egyedül kimenjek egy országba,ahol teljesen egyedül kell boldogulnom és senkihez sem fordulhatok segítségért,nekem nincs kint senkim.Félek attól,hogy az ügyintézések nem fognak menni vagy hogy nem értem a körülöttem lévőket vagy,hogy engem nem fognak megérteni.Tanulom a németet-Ausztriába mennék,Németországon is gondolkoztam,de először inkább egy közeli német nyelvű országban próbálnék szerencsét-,a németet csak pár hónapja tanulom,de mindig megvan közben az a reménytelen érzés,hogy nem leszek képes elintézni kb.semmit külföldön,stb.


Ti nem féltetek ettől,amikor EGYEDÜL kiköltöztetek külföldre,minden segítség nélkül?



febr. 21. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Németországban. Nem féltem. Mitől is kellett volna? Ha te félsz pl. egy ügyintézéstől, akkor az önbizalmadon kellene a nyelvtanulás mellett dolgozni.
febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Vannak a facebookon csoportok, és kint is élnek magyarok. Kiutazás előtt barátkozz össze pár kinti magyarral és máris nem leszel egyedül. A kintiek segítenek egymásnak, nem gáncsolják, ahogy itthon tezsik.
febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én angliába költöztem anno, és én is kinti magyaroktól kértem segítséget akik tök idegenek voltak. Rengeteg olyan magyar van viszont aki csak azért fog utálni mert magyar vagy te is, szóval ne lepődj meg ha ér csalódás.
febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Fogd fel kalandnak. Megmérettetésnek. Bizonyításnak, hogy IGEN, KÉPES VAGYOK RÁ.
febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kb 200 euróval indultam el 2014-ben 2 börönddel busszal egy szép péntek esti napon a Népligetből :D. Igaz lebeszéltem egy munkát szállással, de csak telefonon, tök ismeretlen nővel, aki egy munkaközvetitőnél dolgozott. Fogalmam sem volt tényleg fog-e várni ott valaki, lesz-e szállás, vagy csak átvernek és éjszakázhatok kint a pályaudvaron. Budapestről mentem Karlsruhe-ba. Szombat délelőtt 11-re értem oda, hát vártak ott szerencsémre. Azóta is itt élek a családommal.
febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja: és teljesen egyedül intéztem mindent. Lakcimbejelentés, számlaszám nyitás, betegbiztositás...stb... és igen, be voltam szarva. De ma már röhögök rajta milyen kis béna voltam, ma már tök természetes minden. Hétfőn pl a városházára megyek, kiverem a patáliát, hogy 7 hónapja nem tudnak elintézi egy nyamvadt 50 eurós kutyaadó átkönyvelést :D
febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!