Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme az amerikai...

Van értelme az amerikai állampolgárokat a tagállam alapján kezelni?

Figyelt kérdés

Pl egy szerb találkozik egy alabama emberrel?

Vagy egy osztrák egy nebraska emberrel?



febr. 29. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Amerika túl egységes ehhez.
Csak nyugodtan!
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az amerikaiak nagyon mobilisek, a munkalehetőségektől vagy egyetemtől függően nagyon hamar nagyon sok államon át költözködnek akár 5-6 évente is.
febr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem

Az amerikaiakat amerikaiként kell kezelni igen erősen egységesek, nagyon kevés az amelyik az európai embert konkrétan emberszámba veszi

Igencsak el vannak szállva maguktól, önmagukat egy külön fajként kezelik ami ugye nem igaz de jól van mindegy el van a gyerek ha játszik

Áltlalában elég imperialista és erőszakos társaság aki a pénzben a fegyverekben és a pornográfiában, kábítószerben érdekelt, maximálisan kapitalisták és konkrétan némely tevékenységük világot romba döntő időnként

Előfordulnak jobb indulatú amerikaiak, sok fajtiszta egész jó genetika is van de náluk a rasszista alapú rabszolgaság még ma is egy bevett dolog erre figyelni kell velük miközben az amerikai full keverék van ott minden ami a világon megtalálható

Nagy barátok Izraellel

Megy a parasztvakítás keményen a médiából milyen tökéletes élet megy kinn aztán meg lehet nézni hogy sátrakban meg lakókocsiparkokban laknak meg Mojave közepén egy deszkaházban ami majd összedől

Gyors sávban élnek, másmilyenek mint az európaiak

márc. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Altalaban nem most sok ember van aki nem ott lakik ahol szuletett, sot tobb allamban is elt mar. Ritka ha valaki ugyan abban az allamban eli le az eletet.


Ez olyan mintha szegedinek hivsz valakit aki ott szuletett es elt 10 eves koraig de 20 eve mar pesten lakik. Na most o akkor pesti vagy szegedi?

márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel EU-k vagyunk, miért nem élünk Máltán, Belgiumban?
márc. 4. 00:19
 5/10 anonim ***** válasza:

3 mindenki oda való ahol született dehát a népvándorlás is egy dolog az meg ugye visszavezethető évszázadokra is

Ha valaki szegeden született akkor szegedinek számít élete végéig, bár pestivé válik ha felköltözik

márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én örülnék (főképp mostanában), ha engem is inkább európainak mondanának , "fehérek közt egy európai" mintájára, ahogyan Thomas Mannt jellemezte József Attila.

A születési hely (akár városrész szinten is) van akinél fontos (például nálam aki lokálpatrióta vagyok), mert erősek a kötődései, de sokaknál semmi információt nem hordoz, mert már 1 évesen sem élt ott.


Az amerikaiaknál pont így van, van olyan akinél fontos, hogy alabamai, de a többségnél még az sem, hogy amerikai, mert valójában világpolgár és Szingapúrban él már 20 éve.

márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6


Érdekes ez a világpolgározás.

Most, hogy Orbán Magyarország feje olyan szövegeket hallani, hogy "szégyellem, hogy magyar vagyok" meg "letagadom a magyarságom Orbán miatt" vagy "kozmopolita vagyok, semmi közöm Magyarországhoz" stb.

Viszont ha holnap mondjuk Orbán lemondana és átadná a helyét mondjuk Dobrev Klárának, akkor ugyanezek az emberek azt fogják mondani "Büszke magyarnak vallom magam" meg "európai magyarként örülök, hogy ennek a nemzetnek a része lehetek" stb.


Azt hittem a második világháború után végre megtanultuk, hogy sosem szabad egy népet vagy egy akármilyen társadalmi csoportok en bloc elítélni. Jelen esetben pl elég egy dagadék kisebbségi törpe és már egyből kollektíve ő alapján ítélnek el ezek az emberek 9 millió embert. Úgy tűnik semmit sem tanultunk meg a II. világháborúból.

márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


1. Természetesen igazad van abban, hogy az embereket egyéni tetteik alapján kell értékelnünk, nem pedig valamilyen csoporthoz tartozásuk alapján. A kollektív felelősség gondolata (ahogyan azt a II. világháború idején és azt követően értelmezték) természetesen elfogadhatatlan.


2. Ugyanakkor egy csoporthoz tartozás lehet egyéni döntés következménye is. Ha valaki egy bűnös szervezet, párt vagy más csoport tagja lesz, akkor azzal a csoporttal azonosul, annak hatásáért felelősséggel tartozik (ha nem is jogi, de erkölcsi értelemben mindenképpen). Azon választópolgárok köre akik megválasztottak vagy újraválasztottak egy bűnös politikai erőt erkölcsi felelősséget viselnek megválasztottjuk tetteiért, de azok felelőssége sem hagyható figyelmen kívül akik nem mentek el szavazni és így bedobták a gyeplőt a lovak közé.

márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


"de azok felelőssége sem hagyható figyelmen kívül akik nem mentek el szavazni és így bedobták a gyeplőt a lovak közé."


- Tudtommal nem kötelező szavazni. Senki nem tartozik felelősséggel senkinek ha nem ment el.

Pl a családomban is sokan nem szavaztak egyáltalán. Amikor pártokról volt szó, mind utálják az összes pártot, viszont a legkisebb rossznak a Fideszt tartják. Viszont függetlenül attól, hogy a legkisebb rossznak tartják még ugyanúgy utálják a fideszt is. Ezért inkább el se mentek.


Na most mivel lennének előrébb ha csakazértis elmentek volna és szavaztak mondjuk a Fideszre, amit amúgy ki nem állhatnak és utálnak? Nyilván semmi értelme nincs.


Ez tipikus pártpolitikai szektás gondolkodás, hogy köteles vagy beállni a birka karámba és bégetni valamelyik szektának.

Szerintem meg aki nem talál számára szimpatikus pártot az jól teszi ha nem is megy el.

Mert ha mindig elmennénk és a legkisebb rossz alapon is de szavaznánk akkor egy nap arra ébrednénk, hogy a választócédulán csak a "Hitler vagy Sztálin" nevek szerepelnek. És nyilván valamelyik úgyis meg lenne választva, mert nehogy a másik győzzön.

Tehát szerintem ez pont fordítva van, tehát aki elmegy és szavaz, az tulajdonképpen csak legitimálja a rendszert. Ha megválasztjuk Hitlert, mert Sztálin rosszabb, akkor hiába utáljuk Hitlert is, de végül is mi voltunk akik megválasztották.

márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4

A nyelvi különbségek miatt. De még így is nagy számban vagyunk jelen a többi országban, pl. Nagy-Britanniában, Németországban és Ausztriában. Képzeld el mi lenne, ha egész Európában egyetlen egy hivatalos nyelv lenne, és nyelvtanulás nélkül el tudnál boldogulni bármelyik uniós országban.

márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!