Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magyar gyereket amerika...

Ha egy magyar gyereket amerikai állampolgárok fogadnak örökbe, lesz amerikai állampolgársága?

Figyelt kérdés
Ha egy Magyarországon élő, magyar állampolgárságú gyereket az USA-ban élő amerikai állampolgárok fogadnak örökbe és ki akarják vinni az USA-ba akkor a gyerek kap zöldkártyát vagy pedig amerikai állampolgársága lesz? Mi a folyamata ennek? Mik a feltételei az örökbefogadásnak? Bocsánat, hogy ennyire nem vagyok képben a dolgokkal de ezeket szeretném tudni: Hogyan néz ki egy örökbefogadási szerződés? Ki hagyja jóvá? Mi a folyamata? Meddig tart? Ha a gyerek még mindig a régi magyar családjánál van akkor nekik is alá kell írnuk a szerződést? A régi családjának mit kell csinálnia, hogy átkerüljön az új családhoz a gyerek?

jan. 10. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Szamomra kerdeses, hogy amerikai (vagy barmely mas) allampolgarok fogadhatnak-e orokbe magyar gyereket Magyarorszagon.
jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvileg lehetséges az örökbefogadás így - magyar gyerek, amerikai szülök -, akkor a gyerek természetesen a szülök (ebben az esetbenm az örökbefogadó szülök) állampolgárságát megkapja. Hogy ez a gyakorlatban lehetséges-e, azt nem tudom.

Az örökbefogadás - még országon belül is - elég hosszadalmas jogi folyamat,b vannak feltételei - a gyerek és az örökbefogadók életkorára nézve, illetve az örökbefogadóknak többféle, anyagi és pszichikai feltételt teljesíteni kell -, miután a hivatalosan, ügyvéd által hitelesített szerzödés létrejön, ettöl kezdve a gyerek az örökbefogadó szülök gyereke jogilag.

Az örökbefogadásnak másik feltétele, hogy az eredeti családja hivatalosan lemondjon róla az örökbefogadók javára, az ö beleegyezésük nélkül a gyerek nem örökbefogadható-. (Sok intézetben élö gyerek azért nem adható örökbe, mert a biológia szülö ebbe nem egyezik bele)

jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha kérdéses neked is akkor minek írsz választ? Választ várok, nem azt akarom tudni, hogy rajtam kívül még kiknek kérdésesek ezek a dolgok!
jan. 10. 19:43
 4/20 A kérdező kommentje:

"ügyvéd által hitelesített szerzödés létrejön, ettöl kezdve a gyerek az örökbefogadó szülök gyereke jogilag."

Tehát a régi magyar szülőkkel és az új amerikai szülőkkel meg kell csinálni egy elektronikai szerződést, azt el kell küldeni emailben egy ügyvédnek és már örökbe is lett fogadva? Ennyi?

"Az örökbefogadásnak másik feltétele, hogy az eredeti családja hivatalosan lemondjon róla az örökbefogadók javára, az ö beleegyezésük nélkül a gyerek nem örökbefogadható-."

Hogy lehet ilyen szerződéseket létrehozni? Gyerekről lemondó és örökbefogadási szerződéseket.

jan. 10. 19:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
NE provokálj, kaptál válaszokat, elöször gondolkodj rajtuk, ne hözöngj!
jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Itt vannak az erre voantkozó a hivatalos jogszabályok, olvasd végig és keresd meg a neked megfelelö választ.

[link]

jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"NE provokálj, kaptál válaszokat, elöször gondolkodj rajtuk, ne hözöngj!"

Amikor még azt leírtam akkor még nem láttam a második választ! Bocsánat! Az első válaszolónak írtam, nem neked!

jan. 10. 19:52
 8/20 A kérdező kommentje:
Valaki el tudna küldeni egy gyermekről lemondó és egy örökbefogadási szerződést pdf-ben? Köszönöm.
jan. 10. 19:53
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a régi magyar szülőkkel és az új amerikai szülőkkel meg kell csinálni egy elektronikai szerződést, azt el kell küldeni emailben egy ügyvédnek és már örökbe is lett fogadva? Ennyi?"


NEM!!! Egyáltalán nem a két szülöpár köt szerzödést, magánban nem lehet, minden egyes lépéshez különbözö hivatalok engedélye kell, a szerzödést is ügyvédek készítik, elöttük kell nyialtkozni, aláírni, emailban nem lehet gyereket adni-venni!

Ilye szerzlödés nincs a neten, nem is lehet, és eleve nem lehetne így érvényes sem.

De írtam, hogy ahhoz, hogy valaki örökbefogadhasson egy gyereket elötte hosszí ideig - sokszor évekig - tartó különbözö vizsgálatoknak, feltételeknek kell megfelelni, próbáld már felfogni!


Nem tudom, miért érdekel, de így senki nem tud téged örökbefogadni, kivinni Amerikába, ha ezt állítja, akkor csak át akar verni, ez így lehetetlen!

jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"NEM!!! Egyáltalán nem a két szülöpár köt szerzödést, magánban nem lehet, minden egyes lépéshez különbözö hivatalok engedélye kell, a szerzödést is ügyvédek készítik, elöttük kell nyialtkozni, aláírni, emailban nem lehet gyereket adni-venni!"

Akkor leírnád a pontos folyamatát? Milyen hivatalok engedélye kell? Először hova kell menni? Tehát a magyar család megállapodik az amerikai családdal, hogy lemondanak a gyerekükről és örökbe adják nekik. Mi a következő lépés? Ki hová megy, mit kell intézniük?

"Ilye szerzlödés nincs a neten, nem is lehet, és eleve nem lehetne így érvényes sem."

Ha nincs ilyen szerződés akkor a papírokat a hivatalok, ügyvédek úgy szerkesztik össze számítógépen ahogy akarják? Ezeken a szerződéseken mik vannak pontosan? Milyen adatok szerepelnek rajta?

"De írtam, hogy ahhoz, hogy valaki örökbefogadhasson egy gyereket elötte hosszí ideig - sokszor évekig - tartó különbözö vizsgálatoknak, feltételeknek kell megfelelni, próbáld már felfogni!"

Pár hónap alatt is elintézhető? Mondjuk olyan 7-8 hónap alatt?

"Nem tudom, miért érdekel, de így senki nem tud téged örökbefogadni, kivinni Amerikába, ha ezt állítja, akkor csak át akar verni, ez így lehetetlen!"

Nem rólam van szó, felnőtt vagyok, én ismerem azt a magyar családot és megkértek, hogy nézzek utána helyettük mert már megállapodtak azokkal az amerikaikkal akiket már évek óta ismernek. Volt már náluk a gyerek vízummal, most 7 éves.

jan. 10. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!