Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a tehetség, létezik...

Saxpianikon kérdése:

Mi az a tehetség, létezik egyáltalán, meddig vagyunk képesek fejlődni?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy kitartással mennyire lehetünk képesek elérni komolyabb sikereket. A tehetség talán csak a tanulási sebességet jelenti, hogy egy hibát milyen gyorsan tanulunk meg leküzdeni. Szeretnék egy játékban (warzone) sokkal jobbá válni, de azt érzem ha mindent megteszek még akkor sem vagyok eléggé jó. Úgy érzem rengeteget fejlődtem 1 hónap alatt, viszont amikor mindent megteszek a meccs alatt, és a legjobb formámban is legyőznek az elgondolkodtat. Jelen esetben ilyen tized másodperc, vagy rövideb idő alatt kellene pontosan reagálnom, és jelenleg is benne vagyok a világ legjobb 5 százalékában. Jelenleg már olyan sebességgel kellene reagálnom egy-egy szituációban, amely jelenleg elérte a képességeim jelenlegi határát. Mi dönti el, hogy meddig tudunk fejlődni?!

márc. 10. 22:14
 1/1 Á.Zoli válasza:

Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott...

Szerintem a tehetség egy olyan összetett mozgásforma és gondolkodás egysége, amiből valaki kevesebbet, valaki többet tud érvényesíteni. Nagyban összefügg a ráfordított idővel, hogy hol van a határod.

Szerintem nincs vége, csak szemmel láthatólag már nem észrevehető, viszont reakcióidőben biztos, hogy lesz elmozdulás.

Ami, talán segíthet, ha nem mindig ugyanazt a megszokott rutint végezd. Ez által bővülhet a képességed.

Viszont mindig lesz, aki jobb adottsággal van megáldva és hamarabb éri el azt, amit te. Érdemes nagyon jó társakkal versenyezni. A középszerűben nem fejlődik az, aki már jobb...

márc. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!