Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes lenne elkezdenem újra...

Érdemes lenne elkezdenem újra rajzolnom? Egyáltalán van bennem egy kis tehetség is, hogy profi portrékat tudjak majd később rajzolni? 21/L

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindig szeretettem mesefigurákat rajzolni, de csak ha előttem volt egy minta. Jobban rajzoltam a húgomnál és néha szomorkodott is, hogy neki miért nem sikerülnek olyan jól a rajzai, mint nekem. Aztán később fordult a kocka, mivel már nem volt időm mindig rajzolni, így eléggé visszaestem. A húgom viszont egyre jobban kezdett el rajzolni és fejből is tud alkotni. Mivel én sok időre hagytam abba, nekem nem megy a fejből rajzolás, csak ha másolok, de ha látom, hogy nem hasonlít, rögtön elkeseredem és abbahagyom. Pedig nagyon szeretnék profin portrékat rajzolni, de nem tudom, hogy ennyi idősen érdemes-e újra elkezdenem és fejlesztenem magam. Középiskolában engem tartottak a legjobb rajzosnak, és mikor meglátták a rajzaimat össze-vissza dicsértek és el voltak ájulva tőle. A rajztanárom is nagyon tehetségesnek tartott, és rávett, hogy induljak egy rajzversenyen. Színes tájképet rajzoltam, de sajnos nem értem el helyezést. A kiállítóteremben voltak ezerszer szebb rajzok és nálam jóval tehetségesebb emberek.

Itt egy rajz, amit még régebben rajzoltam: [link]


2013. szept. 9. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva igen.

Suliban láttam,hogy a rajzosok sokkal jobbak voltak nálam. Ezért sokáig felnőtt korban nem rajzoltam komolyabban. Később viszont mindig visszatért ez a fajta vágyam,ezért beiratkoztam egy szakkörbe.

A lényeg az szerintem,hogy lehet sose lesz az ember olyan jó,mint a nagy művészek,de gyakorlással , ésszel és érzéssel sokat lehet javítani. Érdemes megtalálni az,mi az amit hozzá lehet tenni egy témához, nem kell görcsösen a valósághoz ragaszkodni, főleg,ha nem megy. Próbálj ki technikákat és nem feltétlen kell portrét erőltetni. Gyakorolni egyszerűbb dolgokon érdemes,de ez nem feltétlen a kockákat jelenti.

2013. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számít a tehetség, és számít a szorgalom is. Ha szeretsz rajzolni, akkor mindenképpen érdemes, beiratkozhatsz egy szakkörbe, így szeptember elején még esedékes is, bizonyára több szakkör is ilyenkor indul el. Azért is jó, mert a vezető tanár folyamatosan tud segíteni.


Ne a húgodéhoz viszonyítsd a tudásod, hanem saját magadhoz, korábbi munkáidhoz. Amíg ezek nincsenek, rajzolj sokat, ha profi portrérajzoló szeretnél lenni, akkor mindenképpen érdemes legalább gipszfejről, de inkább (sőt, előbb-utóbb feltétlenül) élő modell után dolgozni. A fényképeken ugyanis nem látod azokat a fordulatokat, amik kihozzák egy fej igazi,háromdimenziós állapotát.


Mindig el lehet kezdeni, ennyi idősen nem csúsztál le semmiről.

2013. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 15 éves vagyok. És rajzolással szeretnék foglalkozni. A rajztanár egy személyes konfliktus miatt utált, és bárhogy próbálkoztam mindig 1-est kaptam. De nem érdekelt. A lényeg hogy csak azt fogadd el a negatív kritikából ami építő.

"A kiállítóteremben voltak ezerszer szebb rajzok és nálam jóval tehetségesebb emberek." Ebben két hibát látok.

1.: Másokéhoz hasonlítod magad, ami negatív érzést kelt benned és elveszi a kedved. Ilyenkor azt kell mondani: "Fú de jó! De legközelebb lenyomom!" Ez rettentő nagy motivációt ad.

2.: Tehetséges emberek. Ez az én véleményem, de gyűlölöm a tehetséges szót! Az lesz ebben sikeres aki keményebben dolgozik. Én a 0-ról kezdtem, de sikerült egy jó szintet elérnem. Úgy hogy alapból teljesen tehetségtelen vagyok. Az elmúlt 2 évem abból állt hogy amikor tudtam rajzoltam, és nehéz volt. Sok negatív visszhangot kaptam, de csak arra figyeltem oda hogy mit javíthatnák. És elértem egy bizonyos szintet. Szóval ne csüggedj, ha mindent beleadsz sokkal jobb lehetsz bárkinél (csak ne várd hogy majd hagyunk nyerni!!).

Szerintem nagyon jó dolog, és mindig bele lehet kezdeni! Csak ne másokhoz hasonlítsd magad, hanem arra törekedj hogy jobb legyél magadnál.

Bocsi, hogy 15 évesen így beszélek. Nem kioktatásnak, hanem ösztönzésnek szántam. Esetleg még pár rajzot felteszel? Akár itt, akár privátban.

Itt van egy az enyimeim közül: [link]

2013. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!