Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért keverik egyesek össze a...

Miért keverik egyesek össze a tiszteletet a félelemmel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert nem tudják tisztelni a másik embert egyesek.
2010. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő nem zárja ki egymást, sőt! Tisztelet a másik iránt bőven félelemből is kialakulhat. Ergo a tisztelet (a félelem mellett) ugyanúgy megvan. Én pl féltem a kiképzőmtől, vagy talán jobb szó, hogy tartottam tőle, ugyanakkor tiszteltem is és nem csak az elért teljesítményéért, hanem az arroganciájáért, a szigoráért egyaránt, ami miatt a félelem (tartás) is kialakult.

Más kérdés, ha pl valakinek iszik az apja és veri a családot, nyilván azt az sem tudja tisztelni, aki fél tőle.

2010. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Főleg az olyanokra gondolok, akik azért verik a gyereküket, mert úgy gondolják, az majd amiatt fogja tisztelni őket, mert fél a veréstől.
2010. nov. 2. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ostobák,és tudatlanok egyesek! attól az embertől tartanak,akinek csak akkor van önbizalma,ha az egóját kielégítheti fenyegetéssel,érzelmi zsarolással,fizikai erővel,manipulációkkal...a tiszteletet meg ki kell érdemelni! sok mindenért tisztelhetünk valakit,de attól nem kell hogy féljünk.
2012. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert ostobák,és tudatlanok egyesek! attól az embertől tartanak,akinek csak akkor van önbizalma,ha az egóját kielégítheti fenyegetéssel,érzelmi zsarolással,fizikai erővel,manipulációkkal...a tiszteletet meg ki kell érdemelni! sok mindenért tisztelhetünk valakit,de attól nem kell hogy féljünk.egyetlen kivétel a katonaság! minden más helyzetben megalkuvásról beszélhetünk,ha teret engedünk a félelem keltőnek!
2012. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!