Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan vívhatnám ki a fiúk...

Hogyan vívhatnám ki a fiúk tiszteletét az osztályban?

Figyelt kérdés

Hello! Egy egy 16 éves fiú vagyok. Az osztályomban a fiúk azon fiúk köré gyülekeznek, s azokat félik, tisztelik, akik a nagy gizda gyereknek adják elő magukat: menőznek, beképzeltek, s ami a legfontosabb: BUNKÓK. És mégis azt veszem észre, hogy a többi fiú "rajong" értük. Rólam azt kell tudni, hogy küzdő sportolok, erősebb vagyok az összes fiúnál, aki az osztályban van. Én vagyok közülük a legjobb tanuló is. Nem is nézek ki rosszul. Viszont én szerény vagyok, és nem szeretem az erőmet fitogtatni. És néhány gyerek (a legszánalmasabbak...) időnként szoktak velem kötekedni. Szerintetek üssem le? Dumáljak vissza? Ezt kéne? Mert úgy tűnik... hát azért gondolja már végig mit csinál. Eddig nem ütöttem le egyiket sem... attól tartok -mivel már az előző sulimban volt rá példa-, hogy ha megverem, akkor meg rettegni fognak, és nem barátkoznak velem.

Kérlek adjatok tanácsokat, mert aztán elvesztem a türelmemet, és lehet, hogy rosszul cselekszem...


2009. ápr. 27. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

velük már nem leszel jó haverságban sose de jönnek majd mások akiknek pont ien barát kell.! :)


am ha megbizonyosodtál róla h télleg elbírsz velük akk mi akadály nemkell agyon verni őket csak először visszaszólsz nekik akár keményen is mehet mert ahogy olvastam nemfélsz tőlük. :)

ha utána megint jár a szájuk léphetsz te.

2009. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a farkastörvények.Mivel valahol az ember is állat és falkában él,ösztönösen viselkedik.Egy falkában(itt osztályban)az a vezető,aki kivívja a tiszteletet a többiek szemében.Ez ösztönösen úgy történik,hogy kiüti a legerősebbet,és megfélemlítéssel átveszi a többiek fölött a hatalmat.Tehát üsd ki azokat,akik kötekednek,de figyelj arra,hogy ne rettegjenek tőled,inkább csak egészségesen féljenek.
2009. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, lelkileg nem vagy olyan erős, mint testileg. Meg kell tanulnod megállni magadban. Ha úgyis bubkóknak tartod őket, miért vágyakozol annyra a társaságukra? A válasz: csak. Mert szeretnéd ha lennének barátaid, beszélgetnének veled, stb. Erre mondom, hogy nem vagy erős lelkileg. Mert ezekre vágyakozol. Ha nem fogsz rá váyakozni annyira, akkor majd megtörténik. Adódik valami alkalom. Pl. Meg kell menteni egy társadat, aki verekedésbe keveredett, ki kell menteni a támadók közül. Vagy bármi efféle. Addig is ne engedj a magad méltóságából.Érezd, hogy erős vagy és tiszteld érte magadat.
2009. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először beszélj határozottan, ne higgyék, hogy nem tudnád megvédeni magad, ha akarnád.
2009. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hello! A mai és a tegnapi napot arra szenteltem, hogy megfigyeljem, hogy pontosan milyen is a helyzet.

Úgy néz ki, hogy az van, hogy pár fiú nem is ismer engem igazán (Pedig már majdnem egy éve együtt vagyunk). Akikért rajonganak (2 gyerek), azok tartanak tőlem. És a másik két gyerek, akik időnként be-be szólnak, ők... hát... az egyiküket nem is lenne szívem bántani, olyan szánalomra méltó. A másik meg olyan, hogy időnként olyan, mint egy valami féle "haver", de igazából kötekedik, és igyekszik megismerni, hogy hol van az a határ, amikor elvesztem a türelmemet, és mintha azt vizsgálná, hogy mennyire is vagyok kemény. Ő olyan, akit szerintem, ha egyszer megfélemlítenék, akkor utána már nem próbálkozna, viszont szemüveges, szóval őt sem ütném le a szemüvegével együtt csak úgy. Persze ezt is sikerült megmagyaráznom magamnak, hogy hát végül is ő kötekedett velem,stb.

Mint látjátok, lehet, nem is olyan rossz a helyzet, mint hittem.

Annak, hogy az a pár gyerek még nem ismer igazán, az lehet az oka, hogy egyrészt ilyen nyelvi tagozaton vagyunk, külön csoportokba osztva, és nem is szoktam velük beszélgetni.

2009. ápr. 28. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy előző sulidban volt olyan, hogy megütöttél valakit, és utána nem barátkoztak veled!

Hát ENNYI barátom, akkor ott kivívtad a tiszteletet, hozzád sem mertek szólni, tehát féltek tőled, tiszteltek!

Ha valaki beszól alap hogy megütöd, ha nem is a suliban suli után, főleg ha küzdősportot űzöl!

2010. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!