Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, aránylag nagy városban, de annak az egyik kerületében, tehát ez egy csendes környék. Kb 1 hónapja minden reggel és minden este zajong a szomszéd, eddig is idegesített, de most már betelt a pohár. Nem arról van szó,hogy 8 órakor, meg este 6kor, hanem hajnalban 4-5-6 órakor, meg éjszaka 10-11 órakor fűrészeli a fát, pont ahová a mi ablakunk esik. Nagyon idegesítő, dolgozunk, kis gyerek van, és nem tud ő sem és mi sem aludni. Ez a kedves szomszéd egyébként a kisebbség tagja. Eddig azon gondolkoztam,hogy miért nem lehet egyszerre felvágni azt a fát, de rájöttem,hogy azért mert azzal töltik a nap további részét, hogy járják az erdőt és lopják a fát, és amit összelopkodnak azonnal felvágják. Elég dühítő, de nem tudom mit lehetne tenni, mert ugye ez csendháborítás!? Lehetséges ilyen esetben névtelenül feljelentést tenni? vagy nem tudom mi lenne a megoldás :S

Bocsi,hogy hosszú lett.


2011. jan. 24. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Rendőrségen feljelented (legjobb a névtelen telefontanús megoldás), vagy az erdészetnél.

Amíg leüli a falopást, addig csend lesz.


A csendháborítás ebben az esetben a kisebb bűncselekmény.

Bár... ha felhívod a rendőröket, és elmeséled, hogy éjjel vágja a szomszéd a fát, rendszeresen, minden nap, akkor talán van annyi eszük, hogy maguk is rájönnek. :S

2011. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
A legemberibb megoldás, ha megpróbálsz beszélni velük, és finoman megkérni őket a kisgyerekre való tekintettel, hogy ne olyankor zajongjanak, amikor mindenki aludna! Ez a legtisztességesebb hidd el. Nálunk is van hogy egész éjszakát végig ugatja a kutyánk a szomszéd kutyával. Ha mi felébredünk rá természetesen elküldjük a helyére, ha nem akkor nem. A szomszédasszonyunk szólt már hogy nem tud aludni miatta, azóta még jobban odafigyelünk rá amíg nem alszunk éjszaka! Ő is rögtön feljelenthetett volna csendháborításért, pláne hogy az én rendes kutyám ezt hajnalban csinálja 2-3 körül, de nem tette, és mivel abszolút normálisan elmondta a problémáját mi próbálunk mindent megtenni, hogy ne legyen ebből gond a továbbiakban! Nem érdemes ilyenek miatt elmérgesíteni a szomszédi viszonyokat, lehet nem is gondolnak rá, hogy hozzátok ez ennyire behallatszik! Menjetek át hozzá, legyetek tisztelettudóak, mondjátok el szépen a problémát, és várjátok a reakciót. Ha nektek esik, vagy nem hajlandó változtatni, akkor lehet jelentgetni, de tudtommal 11 után van csendháborítás, reggel nem tudom meddig.
2011. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de nem ugyanaz, hogy ugat a kutyád (helyette nem tudsz hallgatni, és nem lehet elhallgattatni), vagy valaki fűrészel éjjel. Gondolhatod, hogy nem kézi fűrésszel csinálja. :S Jóval hangosabb. (Tapasztalat, a saját hangom nem hallom, a kutya nem ilyen hangos.)


A szomszéd abba tudja hagyni a fűrészelést.



Eleve: átmegy, szól, aztán a szomszéd had lopja tovább a fát?! Környezetkárosításról, környezetvédelemről, természetvédelmi területről nem hallottál még?

2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Pontosan azért nem akarok neki szólni mert ha én ezt megteszem de ha akármikor valaki feljelenti egyből hozzám jönne,hogy én voltam, így csendesen "kimaradnék" belőle. Igen, nem kézi fűrésszel :S és nem is szívesen mennék én át oda :S mindenre képesek, szóval.. Még várok pár napot ha nem javul, akkor névtelenül beszólunk, vagy a párom munkaidőben kiküldi valamelyik kollégáját(rendőr). Azt hiszem más megoldás nincs.

2011. jan. 24. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell nekem támadni, igen is az én hibám ha ugat a kutyám, még ha tenni nem is tudok ellene, és lazán feljelenthetnek érte, elvihetik a kutyámat menhelyre!! Az hogy valaki miért nem tud aludni pedig már majdnem mindegy szerintem, nem tud és kész!

Az hogy fát lop egy dolog, egyrészt nekem nincs semmi közöm ahhoz hogy mit csinál a szomszédom (még ha az illegális is), másrészt ha van, mert hangoskodik éjjel, akkor is csak azután mártanám be, hogy megkértem ne hangoskodjon, ő még is megteszi. Hogyan bizonyítod, hogy az a fa lopott? Annyit mond, hogy ő csak megvette mástól, nem tudja az honnan szerezte és kész. A minimum hogy egy ilyen vád előtt bizonyítékot kell szerezni arra, hogy ez valóban így van különben a visszájára sülhet el, és még téged jelentenek fel az "alaptalan" vádjaid miatt!

Inkább az erdészetet keresném fel előbb, hogy figyeljenek jobban, nem a rendőrséget, és mindenképpen beszélnék vele! Ha ilyen indokokkal kimegy hozzájuk a rendőrség, szerinted nem lesz egyértelmű, hogy a 2-3-4 szomszéd közül tette valaki?

Lehet lehurrogni, lepontozni, de szerintem sosem szül jót az ha rögtön azzal indítasz, hogy bejelentést teszel a rendőrségen!

2011. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Koltozes? Nem valami jo kornyeknek hangzik...
2011. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!