Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiatalok védelme érdekéb...

A mai fiatalok védelme érdekében. Miért is lusták? Miért nem csinálnak semmit? Most a másik oldal is beszél.

Figyelt kérdés

Igen, a mai fiatalokat állitólag ez jellemzi, lusták nincs jövőképük, tisztelet nem tudóak.

Lássuk csak, én fiatal hogy látom. Szerintem azért, mert a mai idősebb generáció már sokkal kevesebbet, vagy semmit nem ad át a fiataloknak. Miről beszélek? Nézzük az én életemet.

Karatézok, legalábbis papiron, 3 éve. Miből áll? Erősités, futás, súlyzók, tárcsa, ugrálókötél. "Éles verekedésről", technikákról, gyorsulásról nem. Persze megkapjuk, hogy eddzetlenek vagyunk. Mert úgy érezzük, nem adnak át nekünk semmit.

Aztán itt vannak a szülők. Emlékszem, mindig attól függött az anyai szeretet, hogy épp milyen volt a bizonyitvány. És szinte mindig csak arról panaszkodik, hogy milyen rossz munkája van (persze neki szin 5-ös bizonyitványa volt...). Apunak meg csak az a fontos, hogy legyen a whiskys üvegben. Azon kivül, hogy "fogd meg a létrát" sose kér tőlem semmit. Egyszerüen végigönzőz mindent, kereket sem enged cserélni, inkább a fájós hátával is azt csinálja, csak sajnos nálam suli/munka van. És csak a pia, és az infantilis viselkedés, anyuval is már megállapodtak abban, hogy önző, mert nem mutat soha semmit.

És odakinnt? 60-70 évesek szabályosan küzdenek a helyért, 2 megállóra, emlékszem hogy vágott valaki keresztül 4 emberen csak mert meglátta hogy egy hely felszabadul. Máskor meg a villamosra szabályosan feltolnak, pedig lehet menni, semmi gond, és már nézek hátra hogy "mi a fakaromat akarsz?" és semmi, úgy megy fől mint akinek ez jár.

Én úgy érzem, szinte nincs kiről példát venni. A történeteiket mesélő nagyapák eltüntek. Más is igy van vele?


2011. febr. 3. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet.Ha valaki egyedül,közepes fizetéssel szeretne egyszer csak egyedül lakni,évek után,amelyekben haza fizette a pénzének jó részét,a másikból pedig otthonra vásárolt-ez így nem megy csettintésre.Régebben én is tettem félre,de pár éve egyszerűen nem tehetem meg.Bármennyire is vágyom a külön életre.
2011. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Semmi sem olyan mint rég. A világ a feje tetejére állt, én is ezt látom és nem tetszik.

Én mondjuk az öregek részéről nem tapasztaltam ilyen viselkedést, talán azért mert vidéken lakom egy icipici községben nem pedig pesten ahol a frissen dauerolt kozmetikázott magát harmincnak gondoló öntudatos nagymamakorú fellök mert a villamos hátuljában éppen felszabadult egy hely ahova persze neki kell leülnie. Pesten szerintem sokkal öntudatosabbak, önzőbbek az emberek, mint nálunk. Sokkal kevesebbet is birnak mint falun. Sosem hajtottam tehenet mezítláb a mezőn meg ilyenek. Szóval el vannak kényeztetve. ÉS röhögőgörcsöm támad amikor a fenti tipusú nyugdijast látom, most nem azért de szerintem 60 évesen ne legyen pár cseresznyepirosra kirúzsozva valaki, meg fél kg alapozó és annyi arany ékszer amennyit én még nem is láttam egyben. Szóval, a pestiek mások.

Itt nálunk az öregek egyedül cipelik a 20 kg-s szatyrokat és állnak a buszon minden zokszó nélkül. A fiatalok pedig sokszor teljesen érzéketlenek sajnos, ülnek amikor mellettük járókeretes néni áldogál, a zenét is teljes hangerőn bölböltetik, nehogy véletlenül meghallallják ha esetleg segitséget kérne tőlük. Amire nincsen példa, mert ezek az öregek nem azok az öregek mint Pesten. Példátlanul erősek és akkor sem kérnek segitséget amikor már szemmel láthatóan rá vannak szorulva. De itt azért mi fiatalok próbálunk segíteni amiben tudunk. Amikor megláttam hogy a suttyó lepattant az egyetlen üres helyre ahova szegény néni lassan és nyöszörögve közeledett odamentem, kitéptem a füléből a hallgatót és ráorditottam hogy most pedig azonnal feláll és átadja a helyét annak akit az megillet. Fel is pofoztam volna szivesen, de az ugyebár állampolgári jogokat sért.

Fiatal vagyok én is, huszas évek elején de nem tini(hála az égnek) nem a bezzeg a mi korunkban....slogennel jövök, de ez akkor is dühit amit ezek a taknyos kis pelenkások művelnek. Tisztelet semmi! Még a saját nagyanyja iránt sem.

Az éremnek mindig két oldala van. A fiataloknak az öregekkel, az öregeknek meg a fiatalokkal vannak rossz tapasztalataik. És sajnos az ember hajlamos általánositani, ha az egyik igy viselkedett biztos a másik is igy fog. Eleve ezért olyan elutasitóak szerintem az emberek. Fővárosban pedig a bizalmatlanság, az elmagányosodás..ez mind mind erősiti a folyamatot. Az emberek sietnek, nincs idejük a másikra, sokszor még a családtagoknak se egymásra. És hát valljuk be az jut előrébb az életben aki erőszakos, eltapos másokat. Nyilván az ember keresztül szeretné vinni az akaratát, vannak céljai igényei és sokan nem türik hogy ezek megvalósitásában mások által akadályozva vannak. A város, a modernizáció pedig erre még rátesz egy lapáttal.

2011. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Igen, a mai fiatalokat állitólag ez jellemzi, lusták nincs jövőképük"


Fordítva. A mai fiatalok konkrétan agyonhajszoltak, már 6 éves korukban különórákkal, korrepetálással, tanfolyamokkal kínozzák őket az agyonfrusztrált szüleik, mert a bevett nézet szerint az élet egy nagy verseny, ahol a második helyezettet eltapossák.


"Emlékszem, mindig attól függött az anyai szeretet, hogy épp milyen volt a bizonyitvány."


Az anyai szeretet normális esetben feltétlen. Ha attól függ, milyen a bizonyítvány, az neurózis. Még akkor is így van, ha adott esetben az anyák többsége neurotikus.


"Én úgy érzem, szinte nincs kiről példát venni. A történeteiket mesélő nagyapák eltüntek. Más is igy van vele?"


Jól érzékeled, a megoldás pedig az, hogy tágítsd a látóköröd. Olvass, művelődj, esetleg külföldön is nézz szét, legyél figyelmes, ismerkedj sokféle emberrel. Nemcsak egyféleképpen lehet élni, és nincs sors vagy végzet, nem kell mások hibáit megismételned.

2011. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sajnos kár ezen veszekedni És kár szembeállítani az időseket, és fiatalokat. Aimikor ők voltak fiatalok, az ők "idősei" ugyanígy "a mai fiatalokat" szidták. Oszthatnánk inkább úgy ketté az embereket: a szorgosak, és a lusták. Vagy : A hívők, és a nem hívők. De ez is csak ellenségeskedést szülne. Azt tartom lényegnek, hogy a világ nem tehet mást, minthogy fejlődik, és a fiatalok mindig az új irányzatot kell hogy képviseljék. Mndenki valósítsa meg azt, amire ő született.
2011. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Srapnel ***** válasza:

Az igazi lényeget szerintem senki sem írta le, noha majdnem minden eddigi válaszolónak igaza van. Igaz az is, hogy a gyerekek nem akarnak semmit, de az is, hogy agyon vannak hajszolva. Hogy lehet ez?


1. Az emberi civilizáció fejlődésének az egyre mélyülő specializáció a következménye. Ma már minden, amit ember csinál, a végletekig ki van művelve, valaki profin csinálja és profitot csinál belőle. A legapróbb mozzanatára iparág van.


2. Nincsenek izolálva az emberek, az Internet és a telecom világ miatt mindenki mindent láthat.


E kettő dologból több dolog következik:


A. Nehéz a legjobbnak lenni. Nem csak azért, mert a fenti 2. pont értelmében nagyobb a verseny (egyszerűbb 10-ből elsőnek lenni, mint 100000-ből), hanem azért is, mert egyszerűen már szinte minden készen van. Hiába bütykölnék magamnak otthon egy jó cb rádiót, sem elvi, sem gyakorlati jelentösége nincs, a piacon potom pénzért megvehetem, ráadásul általam elérhetetlen minőségben, de elérhető áron. A sportolók is mind agyon vannak kezelve, speciális edzéstervük van, napi 12 órában csak ezt csinálják, egy átlag fiatalnak esélye sincs a közelébe kerülni, csak ha gyerekkorától gondozzák ezzel kapcsolatban, ami viszont sok pénz.


B. Több mindent lehet csinálni, ezért is nehéz választani. Egy fiatalnak nagyon korán tudnia kell, hogy melyik pályát válassza, mert a verseny és a mély specializáció miatt nem jut eléggé előre, ha későn kezdi. Ráadásul a bőség zavara miatt is nehezebb választani.


Az egésznek tehát valami ilyesmi: a fiatalok azt látják, hogy nagyon sok mindent lehet csinálni, amit mások már profin csinálnak, több éve. Amúgy is nehéz választani, de itt komolyan kell, nagyobb a felelősség. 10 év csúszással már hiába találom ki, hogy én orvos akarok lenni, mindig 10 évvel kevesebb gyakorlatom lesz, mint más, ugyanolyan korúnak.


Ami még ront a helyzeten az a lerágott csontként emlegetett, médiából ránk zúduló rossz példa. A sikeresség rossz mértékei. A zsúfolt városok, az elkeseredett szülők.

2011. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

hát igen. Sok szülő az "elrontott" életüket a gyereken akarják kompenzálni. Amikor a 14 éves gyerekkel sétálnak egy épitkezés mellett a 60 fokban, az anyuka mindig odaböki a gyereknek "na fiam ha nem tanulsz, mehetsz ezek közé". Ez persze nem mai probléma, ez általános, világszerte ismert felfogás. És mi lett a vége? Lassan egy kőműves vagy asztalos jobban fog keresni, mint egy 3 egyetemet kijárt ügyvéd, mert hiányszakma az övék. Sajnos azis általános, hogyha pl. (saját környezetemben látok rá példát!) a szülő (dejaj, ha mindkettő!) feketeöves karatemester, akkor a gyereküknek is annak kell lennie.


Annak idején mi is megkaptuk, hogy csak örökké tanulni kell, mert világvége lesz stb. 12-14 évesen. Aztán mind felnöttünk, nem jeles bizonyitvánnyal, demégis én időben elvégeztem a fősulit, akik meg nem adták fejüket ilyen célokra, azoknak is van munkájuk, esetleg már családjuk is.

2011. febr. 7. 14:37
 17/18 Srapnel ***** válasza:
Na igen, a másik probléma az, hogy sokan nem azt a szakmát kezdik el, ami a képességeiknek és érdeklődésüknek megfelelő.
2011. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ne az idősebb generációt okold. Akkor még normális volt a világ. Nem úgy, mint most.
2014. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!