Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet okolni egy...

Szerintetek lehet okolni egy tesitanárt, amiért egy diák megsérül az óráján?

Figyelt kérdés
A húgom gerendáról leesett, mert bukfencezni kellett rajta, és úgy meghúzta a nyakát, hogy felkelni se tud és az orvos kiírta 2 hétre. A tanár simán beírja az egyest, ha valaki nem teljesít valamit 100%-osan, nincs olyan, hogy kegyelem kettes, vagy jó az egész, vagy akármilyen szépséghiba már 1-est ér. Na a lényeg az, hogy anyánk írt ennek a tanárnak, hogy a gyerek azért csinálta meg, mert 1-essel fenyegette, és hogy igazán nem ért egyet a tanítási módszereivel. Erre a tanár olyan lekezelő stílusban válaszolt, mintha anyámat a seggéből rángatta volna elő, már kb lehülyézte. Ez már nem az első eset, a belüket is kihajtja, ha valaki nem érzi jól magát, nem ülhet le egy percre sem, mert az már 1-est kap. Most szegény húgom itthon fekszik és nem tud felkelni, a tanár meg semmibe veszi a dolgot, próbálja magát teljesen kihúznia felelősség alól. Na de meddig mehet ez így? Míg végül valakit nem visz el a mentő? Kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek erről, érdemes lenne-e az igazgatóhoz fordulni.
2011. ápr. 13. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Gerendán semmi keresnivalója nincs nem szertornásznak!Ezer és egy tornagyakorlat van amit egy nem tornász elvégezhet, nem tudja az a baromfi? Panaszt kell ellene benyújtani és felelősségre kell vonatni mert tantervben aligha van benn szertorna!Pláne olyan ami balesetveszélyes.Tanulónak nem kötelező illegni billegni gerendán.A testnevelési óra nem arra van! Hanem mozgásra!
2011. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Tantervben ilyen nem lehet benn hogy gerendagyakorlat!Az iskolai testnevelésnek a szervezet megmozgatása a célja nem tornászok képzése!
2011. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
A tantervben benne van a gerendagyakorlat és nekünk is, meg mindenkit, akit ismerek csinálni kellett.. Az más kérdés, h azért ez a bukfenc már nem éppen alapgyakorlat és nem kéne elvárni mindenkitől, csak aki szívesen csinálja. Szerintem simán lehet ilyennel az igazgatóhoz fordulni, mert ez nem normális, amit csinál, h pl. ha rosszul van vki, nem engedi pihenni, meg egyest ad. Szóval szerintem a szülők nyugodtan forduljanak az igazgatóhoz.
2011. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
46%
Hát szerintem nem lehet igazán okolni a tanárt, de ahogy elmondod az egyesosztogatásával eléggé bunkó, azt elismerem. Nem tudom mi a tanterv, de szerintem a gerenda simán benne lehet a tantervbe, mert pl. nálunk sokkal veszélyesebb gyakorlatok vannak, amiket osztályzásra meg kell csinálni. Nem járok tesiszakos gimnáziumban, de nekünk például kell felemás korláton ugrálni, gyűrűn vállátfordulást, meg szekrényen fejen átfordulást. Szóval szerintem a gerenda nem tartozik a balesetveszélyes kategóriába, mert ennyi erővel akár a futás közben is eleshet és eltörheti a lábát.
2011. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy próbát tehettek az igazgatónál.
2011. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krameri ***** válasza:
82%
a szertorna benne van a tantervbe. Az egy dolog, hogy sok testneveléstanár magasról leszrja a tantervet, és nálunk is az osztály 90%a úgy jött gimnáziumba, hogy egy sima bukfencet nem tud megcsinálni, nemhogy hátra, vagy fejen-, kézenállás, vagy olyan merev a gyerek, hogy lehajolva még a térdét sem éri el, így 12dikre eljutunk az általános iskolai anyag végéhez. A másik véglet se jó, amilyen a ti tesitanárotok, nem tudom hogy végzett a TFen, eleve adottságok szerint kellene osztályoznia, az ilyen nem építi a testet, hanem károsítja, hogy lehet egyáltalán tanár?
2011. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha az igazgatóhoz mész, és nem rúgják ki, csak jobban fogja szívatni a húgodat, ez tapasztalat.
2011. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézusom, milyen tanárok vannak. Ha etikus lenne akkor azokkal meg sem csináltatná aki nem biztos a dolgában és nem meri.


Mindenkit a képességeihez mérten kell osztályozni és elve a tesi órának egy kellemes valaminek kéne lennie, nem pedig egy kötelező.."ha nem tudod, 1-est kapsz" érzéssel kéne távoznia a gyerekeknek. Általános iskolában engem is ért sajnos egy hasonló atricitás és a mai napig bánom, hogy nem jelentettük fel!

2011. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!