Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg sok ember,...

Miért sértődik meg sok ember, hogy ha valaki szól nekik, hogy rossz a helyesírásuk?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt mert sokan ezt tényleg bunkó módon teszik meg, másrészt mert az érintettek többsége nem bírja a kritikát.
2011. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a helyesírással vagy a magyar nyelvvel kapcsolatban kérdezek, lehet kritizálni. De ha mondjuk a a macskák szaporodásáról teszek fel kérdést, akkor ne ugorjon már rám öt ember, hogy rossz a helyesírásom, ha egyáltalán nem ez a téma.

Majd ha segítség kell a helyesírásban szólok, nem? ;)


Ha értesz a macskákhoz, válaszolsz a kérdésre, ha nem, akkor lapozol. Miért kell beszólni? Én meg ezt nem értem...

2011. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt itt is nekem ugranának páran:

- a mondjuk után két "a" betűt tettem

- és a végén három pont van.


Uram atyám, segítség, vétettem! Helyesírási szabálysértést követtem el! Most mi lesz? :D


Nyomatékosan elnézést kell kérnem mindenkitől. :))

2011. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Második, te most gerjeszted az agressziót? :p


Gépelési hiba bárkinél előfordul, azzal nincs is baj. De amikor valaki úgy ír, hogy se egy vessző, se egy pont, nem látod hol ér véget az egyik mondat, hol a másik, akkor néha jó, ha valaki szól nekik. Másik kedvencem az ijen, ojan, mien, háth és társai. És megköszönné? Á, dehogy! Felfortyan, hogy "siettem".

2011. máj. 26. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nem bírom,ha nem tudják megjegyezni azt a néhány szót amit ly-vel kell írni. Én sem írok mindig tökéletesen, pedig helyesírás ellenőrző is van a gépen.

Nem csesztetésből javítja ki a másik a helyesírását a kérdezőnek, hanem csupán jóindulatból, hogy ne olyankor égjen, be amikor azért fontos (érettségi, dolgozat, kérelem, vagy szakdolgozat esetleg)

2011. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan. Egyetértek.
2011. máj. 29. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!