Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki antiszociális, az rossz...

Aki antiszociális, az rossz ember is egyben, vagy attól még lehet inteligens, jólelkű ember?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 00:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%
Jólelkű biztosan nem, de a legtöbbjük intelligens. Sajnos.
2011. febr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
12%
Attól még lehet jólelkű és intelligens, csak éppen nem megbízható, felelősségteljes egyén.
2011. febr. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Tudom, le leszek pontozva, de:

Hány "szociális" emberről derül ki, hogy megbízhatatlan, gonosz lelkületű? szerintem ezt így nem lehet bekategorizálni.

Véleményem szerint lehet jó lelkű, pláne manapság, mikor már azért is antiszociálisnak neveznek embereket, mert kerülik a tömeget például. Intelligencia: nos, hát ezt embere válogatja!

2011. febr. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

Petronius:

Kevered a szezont a fazonnal, az aszociálist az antiszociálissal.

Meg ha valakiről kiderül, hogy egy f@sz, akkor az nem szociális, legfeljebb azt hitték róla.

Az antiszociális pont attól antiszociális, hogy ganaj a többi emberrel szemben.

2011. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%
Az antiszociális egyének képtelenek beilleszkedni a társadalomba, nem azért mert visszahúzódóak, nem beszélgetnek, ahogy szerintem ezt a szót sokan értelmeznék, ha nem azért mert hirtelen haragúak, nem bírják ki hogy ne vegyenek azonnali elégtételt bárkin is, nincs lelkiismeretük, bűntudatuk. Nekem van egy ilyen csoporttársam, minden körülmények között azt lesi, mikor köthet végre bele valakibe, ezért az erősebb egyéniségekkel gyakran összetűzésbe is kerül. Inkább csak a gyengébb egyéniségekkel jön ki (1-2 ember), hiszen őket képes irányítani, korlátozni az akaratával, valahol félnek tőle...
2011. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

Bocsánat, a kérdésre válaszolva, intelligens még akár lehet is, de jófej jó lelkű abból adódóan hogyan viselkednek az ilyen emberek másokkal, biztosan nem!

Illetve, az intelligencia nekem nem csak a tudást jelenti, de egy bizonyos érzelmi szintet is, empátiát stb. Tudást, amivel kitudja védeni az ember azt, hogy mindig mindenbe beleszóljon, belekössön, az ember torkának ugorjon!

2011. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: alapvetően egyetértek veled, de az intelligencia egy logikán alapuló dolog, amit az IQ segítségével mérünk, ezen kívül meg létezik az érzelmi képességeket (érzelmi intelligenciát) mérő hányados, az EQ.
2011. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
55%

Is-is. Az hogy antiszociális, sok mindenkire mondható, pl. sorozatgyilkosra, de akár egy visszahúzódó emberre is. Előbbinek és utóbbinak is lehet nagyon magas az IQ-ja.


És egy szociális, "barátkozó" ember is lehet nagyon rossz ember, lásd a szélhámosokat.

2011. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
27%
Az antiszociális attól antiszociális, hogy nem törődik az emberekkel.
2011. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%
12.12: a visszahúzódó ember nem antiszociális, hanem aszociális.
2011. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!