Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a fiatalokról, akik "menekülnek", vagy "menekülnének" az országból?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek egy elete van es rohadt egy erzes latni, mikor a szuleid megoregedtek, ledolgoztak egy eletet es kiszurjak a szemuket egy olyan osszeggel, aminel mas orszagban egy McDonald's-ban reszmunkaidoben dolgozo tanulo is tobbet keres. En nem anyagi okokbol jottem ki kulfoldre, de megertem, aki szeretne olyan szinvonalon elni, amit megerdemel, mert miert ne erdemelne meg, hogy a legtobbet hozza ki az eletebol? A helyet, ahol szuletsz, nem te valasztod, de a helyet, ahol elhetsz, megvalaszthatod. Miert dolgozna otodannyiert ugyanannyit vagy tobbet?
2011. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

Nem fontos nekik a haza, ahol felnőttek, nincs elég kötődésük ami visszatartaná őket, nagyra vágynak. Én nem szeretnék elmenni, maximum tapasztalatot szerezni, aztán hazatérni, és ha kell itt gürizek egész életemben, de így is boldog leszek! Elhatározás kérdése, meg hogy ki mennyire kényelemorientált..

Persze, mondhatná valaki most, hogy ez nem kényelemorientáltság, hanem itthon nem lehet megélni. Szerintem meg nekem sikerülni fog, és ha más is így gondolná, és fontos lenne neki Magyarország ennyire, akkor nem menne el.

2011. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

20:16

Ez az én véleményem.

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen megértem őket és én is kacérkodok a gondolattal, hogy kimegyek. A fiatalok többsége nem azért gürizik drága pénzért az egyetemen, főiskolán, hogy utána éhen haljon, esetleg éhbérét kiküldjék közmunkára gazolni.

De aki szakmát tanultm az sem tud elhelyezkedni.

Ha lenne munka és normális minimál bér, amiből ki lehetne fizetni a rezsit, a kaját és még maradna is, vagy amiből egy fiatal külön életet tud kezdeni mindenféle hitelek felvétele nélkül (amiket majdhogynem élete végéig fizetnie kell(. Ha ezek meglennének a többségnek esze ágában sem lenne elköltözni innen, de sajnos van egy életszínvonal, amit az ember el szeretne érni és most nem luxus autóra kell gondolni, hanem egy takaros kis házikóra vagy egy nagyobb lakásra, amit kényelmesen fenn lehet tartani, gyereket lehet nevelni, színházba, koncertre járni, esetleg évente nyaralni. Ennek nem kéne "luxusnak" lennie, de az emberek többségének az, amikor nyakig úsznak a hitelekben. Kinn bőven megkeresik a rávalót.

Szóval, aki élhető jövőt akar az megteszi és kimegy.

2011. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok: Én szeretem a hazám, de amíg tolvaj kormányok (tök mindegy ki van hatalmon) elveszik a pénzem, mondván, hogy csökken az államadósság, valahogy mégis az ő pénztárcájuk növekszik, én nem szívesen maradok itt. A dolgos embert alaposan megsarcolják a léhűtőknek pedig jó világuk van.
2011. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
A dolgos ember meg ül a seggén, még véletlenül se fogna össze a nép. mindig csak azt látják meg, miben különbözőek. Ez a magyar mentalitás. Mindenki elvan a saját bajával, belerúgnak egymásba, bunkók és agresszívak, de elvárja hogy jobb legyen. ha nem ilyenek, akkor se tennének semmit, inkább elmennek. Hát viszlát.
2011. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
20:30: epp, hogy a "krem" megy el es pont a magyar mentalitas miatt...en Magyarorszagon depresszios voltam, nem erdekeltek senkit az otleteim, a mondandom, a hivatlokban emberszamba sem vettek (ahogy masokat sem), mindig feszult voltam, mert az emberek ugy bannak ott egymassal, mint a kutyaval. Aztan eljottem es egy vegtelenul boldog enem bontakozott ki. Senki sem tesz ram terhet, nem rajtam tolti ki a merget ok nelkul, nem beszelnek velem ugy, mint egy kutyaval. En nagyreszt ezert jottem el es most jo eletem van. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy ki hogy eli le azt az 1 eletet. Ki kit hagy cserben, ha Magyarorszagon az embereket nem is erdekli, amit mondasz, csinalsz? Akkor persze, hogy elmesz mashova, ahol nemcsak meghallgatnak, de meg is dicserik a munkadat. A legtobb magyar ember vagy pletykas, rosszindulatu, kudarckerulo, irigy vagy idegbeteg vagy ezek kombinacioja. Aki ebbol nem ker es szeretne ezektol az energiavampiroktol szabadulni, az szemet?
2011. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Szar dombon élünk ez az a ország.
2011. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, most nagyon utópisztikus leszek. de gondoljunk bele, ha Széchenyi és Wesselényi annak idején úgy dönt, nem térnek vissza ebbe az országba.....? hmm?

Szóval ha a krém kimegy, aztán ott ragad, ki fog ide szellemi fellendülést hozni? Akkor persze hogy maradunk ezen a szinten..

2011. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha varunk 50-60 evet es akkor sem valtozik semmi, mert a tobbseg nem valtoztat es akkor rajovunk, hogy az eletunk elszaladt, annak mi ertelme? Azert Szechenyi ideje teljesen mas volt...sokkal tobb olyan ember van, aki kiment kulfoldre magyarkent es sikeres lett, nem tert vissza, mert Magyarorszagon nem becsultek meg. Hany olyan magyar szarmazasu ember van a vilagban, akik mas orszagokban elismertek, Magyarorszagon alig ismerik oket vagy utaljak oket? Nezzetek meg a Youtube-on, hogy mindenki milyen pozitivakat ir hires mernokokhoz, feltalalokhoz, hiressegekhez vagy akarmilyen kulfoldon nagy karriert befutott politikushoz, kiveve a sajat nepet, a magyarokat, akik ok nelkul olyan ocsmanysagokat irogatnak be, hogy "jo, hogy mar megdoglottel", "rohadt zsido", "patkany" stb. Ki akar ilyen kornyezetben maradni, ha mashol elismerest kap?!
2011. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!