Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van rosszabb a...

Szerintetek van rosszabb a halálnál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Van.
2011. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Van. Amikor hatalmas a libidód, de nincs kivel szexelned, mert nem hajlandó senki sem szexelni veled.
2011. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Van. Az élet.
2011. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Bár nem írtam, de az első válasz után hozzáfűzném, hogy kérlek, írd le azt is, hogy szerinted mi.
2011. júl. 27. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Van, évtizedeken át tartó erős fájdalom vagy súlyos depresszió.
2011. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pl. csövesnek lenni is rosszabb... vagy elefántembernek és hasonlók.
2011. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok.

Ok. Honnan veszed, hogy a halál olyan rossz?

Meghalsz és utána már nem lesz semmi, semmi sem fáj.

Ennél vannak rosszabb dolgok ugye. Például ha halálos beteg vagy és szenvedsz a gépeken amik életben tartanak de életed valójában már rég nincs, csak vegetálsz. Ez sokkal rosszabb, és inkább a halál.

És vannak még rosszabb dolgok ezen kívül nem hiába lesz öngyilkos sem valaki, hanem azért, mert elhiszi, hogy amin keresztül megy és fog menni, annál még a halál is jobb.

Írom ezt én úgy, hogy egyáltalán nem vagyok öngyi típus, de tudom, hogy nem a halál a legrosszabb dolog, ami történhet az életemben.

2011. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

18:22 vagyok. Az utcsónak igaza van.

És ami végképp rosszabb; ha agyhalott vagy és egy géptől függsz. Annak még értelme sincs, akkor inkább a halál, nem?

2011. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válaszok ellenére viszont az emberek mégis nagyon félnek a haláltól, amikor odakerülnek, de lehet, hogy messziről, amíg az ember fiatal, nem olyan félelmetes. Persze valaki jobban, valaki kevésbé.

Az öngyilkosok is, de aztán a bekattant elmeállapotuk mégis elhiteti velük, hogy nincs értelme élni. Persze aki öngyilkos lett, azt nem lehet megkérdezni, de voltak esetek, akik annak ellenére, hogy komolyan végezni akartak magukkal, mégis túlélték, és beszámoltak róla. Persze az "öngyilkosságot túlélők" közül magas azoknak a száma, aki konkrétan nem is akart öngyilkos lenni, csak fel akarta magára hívni a figyelmet valahogy. Pl nekem is van egy ismrősöm, aki leugrott az 5. emeletről(városba nincs magasabb épület), előtte nagyon sokat ivott és gyógyszert vett be, mégis túlélte, pedig a betonon koppant, persze maradtak neki maradandó sérülései, amik élete utolsó percéig elkísérik.

2011. júl. 27. 22:04
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

megint első vagyok.

Igen, persze, hogy félnek az emberek a haláltól, mivel nem ismerik. Mindenki fél az ismeretlentől, ráadásul semmit nem tudunk róla. Semmit. Ezért félnek.

Aki meg akar halni azt hiszi hogy milyen nehéz neki, mert neki élnie kell még ki tudja mennyi ideig, szenvednie. Aki szembenéz a halállal-pl aki már próbálta megölni magát-, az rájön, hogy nem is olyan nehéz az életét eldobni, és hogy egyáltalán nem kötelező élni. Hogy nagyon is könnyű eldobni az életét, de ha erre rájön, utána már nem fog panaszkodni h milyen sz@r neki és értékelni amit eddig nem tett.


De a kérdés az volt, hogy van-e rosszabb a halálnál. És tartom magam azon az oldalon, hogy van.

Sok rossz és undorító dolog történik a világban, amikor ha tehetném, inkább a halált választanám.

Az első példám: pl Nietzsche állkapocsrákban szenvedett, de nem várta meg a végső stádiumot, hanem túladagolta magát (talán ópium).

Vagy pl az a lány, akit egész gyerekkorától az apja börtönben tartotta a ház pincéjében és többször megerőszakolta, még gyereket is szült. És sajnos előfordulnak ilyen abnormális dolgok még.

2011. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!