Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van rosszabb a...

Szerintetek van rosszabb a halálnál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, csak kijavítom magam,nem Nietzsche volt az állkapocsrákos.
2011. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
90%

"A pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete."


Van rosszabb a halálnál.

2012. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van eleve az ÉLET MAGA!

De félre a "tréfát." Van rosszabb:fogytékosnak születni,s egy újabb sérült embernek életet adni,valamilyen függőségben(szex-drog-alkohol-dohány)élni,szegénységben-szegény országban születni-élni,esélytelennek lenni,kilátástalan nyomorban élethelyzetben élni-éhbérért dolgozni,olyan országban születni-élni,amelyben nincs,vagy csak nagyon kicsi az esély a normális életre,vagy ahol olyanok a politikai-társadalmi-szociális viszonyok,mint a középkorban,vagy olyanok a környezeti állapotok,hol szinte lehetetlen normális élhető viszonyokat teremteni!

És még lehetne sorolni,de egy szóval AZ ÉLET MAGA!

Baracsi Attila

2014. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a halálnál nincs rosszabb. Az életben minden véget ér egyszer, a halál viszont végleges és visszafordíthatatlan. Amíg élünk, mindig van remény, hogy valamikor jobb legyen. A halál után viszont már biztos, hogy nincs több esélyünk, ráadásul miután meghaltunk, elveszítünk mindent, ami fontos volt nekünk itt, az életünkben. Én ennél rosszabbat saját magam számára nem tudok elképzelni sem. Viszont minden ember számára más tűnik a legszörnyűbbnek. Én a haláltól rettegek a legjobban, a többi válaszoló viszont úgy néz ki, hogy nem.
2022. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14

Ha meghalsz, már nem neked lesz xar.. Hanem azoknak, akiket itt hagytál.


Én továbbra is tratom, hogy a halál néha bizony megváltás, nemhogy nem egy rossz dolog.. Láttam nevelőapámat hónapokig szenvedni rákban, míg végül rá sem lehetett ismerni és levegőt is alig kapott, enni sem tudott, nem részletezem, de fájdalmai voltak..


nagymamám pedig mist karácsonykor halt meg, de szintén hónapokon át volt leépülőben.. Az utóbbi években még csak tudatában sem volt tiszta.

Tudod mi volt a legrosszabb? Benn ragadt a múltban agyban, egy másik világban, ahol folyton félt és szorongott..

Évekig így élt. Nem ismert meg minket, a saját családját.. Mégis miylen élet ez?


De lehet fokozni: azt mondák a kórházban, mikor karácsonykor bekerült, hogy konkrétan le kell amputálni 3 végtagját.. lábait és egyik kezét, mert elhalnak.. Napokig csak zokogtam, hogy min mehet át, hogy félhet, hogy nem tudja mi történik és egyedül van egy kórházban. Az első amputáció után meghalt.. És jobb ez így, bármilyen szörnyűen is hangozhat.. De ez már nem volt élet, és ami utána lett volna... AZ pláne nemlett volna az.


Nem azért mondom, hogy nem a halál a legrosszabb, mert nem félnék a haláltól. De több dologtól jobban félek, mint magától a haláltól..

2022. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!