Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális ha én vidéki létemre...

Normális ha én vidéki létemre utálom budapest-et?

Figyelt kérdés
Legfőképp a közbiztonság és a lopások miatt, ti budapestiek, hogy vagytok ezzel a dologal?
2011. aug. 24. 13:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%
A legtöbb vidéki utálja Budapestet csak van valami bibi: az egyik távolról utálja de amúgy nem ismeri. A másik meg aki ismeri az is onnan hogy idejön dolgozni(vagy tanulni).Én párszor megkérdeztem hogy ha a vidék olyan szuper hely akkor miért nem ott keresi a lóvét (illetve folytatja tanulmányait) de a programja kidobta az errort.
2015. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Mert valószínűleg Pesten jobb munkát talált, vagy egyáltalán talált ott munkát. Nem ebből a szempontból nem szereti Pestet.
2016. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

csaképpen amikor jó város rossz városost játszunk akkor ne igazságtalanul szelektáljuk a szempontokat.

remek a levegő vidéken, plusz családias a hangulat és akkor már Pest tuti ócska...de ha bejönnek olyan szempontok hogy van e az adott vidéki városban kórház?....ha jogász akarsz lenni van e ott jogi kar... ha mérnök van -e ott müszaki egyetem ésatöbbi....a Pestiek közül is sokan akkor értékelik Pestet mikor csak elég akár gyalog bebattyogniuk az egyetemre, miközben számos évfolyamtársa vagyont kényszerül albérletre költeni.

Munkalehetőség szintén olyan dolog hogy pont attól jobb Pest hogy ott könnyebb melót találni, de a vidékiek azt is úgy fogják fel hogy "ellopták a munkahelyeket is" vidékről.

a legobjektívebben a piac árazza be az adott várost pl hogy egy 50négyzetméteres lakást hol tudsz drágábban eladni Pesten vagy máshol(írhatnék villát vagy garzont is a lényeg hogy almát az almához hasonlítsam azzal a különbséggel hogy hol van)

2016. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
20%
Én meg budapesti létemre GYŰLÖLÖM a vidékieket, akik idejönnek lakni, ők teszik tönkre ezt a várost!
2016. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
De miért olyanok írnak akik nem itt élnek, vagy neadj Isten még sosem volt itt? Valóban koszos és büdös, de korántsem annyira mint ahogyan itt fejtegetik. Pisi, kaki,szmog. Vidéken meg sok helyen még közvilágítás sincs, sem pedig betonút. Mehetsz iskolába,munkába bokáig érő sárban.....
2016. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dínó1990 válasza:

Ma mi a tapasztalat?

A kerület sokat számít, pl. nálunk lehet állatot is tartani, van tájvédelmi terület, borvidék,de a belváros kicsit messze van.

Na és a belváros, emberi ürülék, prostik és kerítők, részeg vadállatok, ez az éjjel mondjuk, de ez 2011 óta szerintem rosszabb lett.

Amúgy gyönyörű, de én csak nappal érzem 99%-ban biztonságosnak.

2018. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Közbiztonság? Lopás? Te is csak egy tájékozatlan hülye vagy. Hasonlítsd már össze BAZ vagy SZSZB megyével."


BAZ megyei vagyok, és Budapesten raboltak ki... Többet nem is kell mondanom azt hiszem...

2022. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Én vidékről költöztem fel munka miatt. Eltelt 1 év de megutáltam. Utálom a sok proli gyökeret a buszokon, akik nem képesek arréb állni, mikor leszállnának, ez reggel baromi élvezetes tud lenni. Utálom a közömbösséget, itt simán átnéznek az emberen, nem érdekel senkit a bajod, bánatod, örömöd. A lakásokat/szobákat már nyugati, pofátlan árakon adják bérbe, kihasználva a vidékieket, rajtunk nyerészkednek. Nagyon számítóak az emberek, mindenkit valamilyen hátsó szándék, érdek hajt, normális barátokat itt nem is találhat az ember. A munkaadók előszeretettel jelentenek be minimálbérre, vagy ha nem, akkor is kb mindenhol ugyanazt a 200-350 közötti fizetést akarják adni, pedig itt elvileg jólét van. A kaja árak irrealitása már persze csak hab a tortán. Dolgozó magyar itt nem engedheti meg magának azt a luxust hogy étterembe egyen.


Bárcsak pozitívat tudnék mondani erről a városról 1 év után, de sajnos épp ellenkezőleg ez egy gusztustalan hely. Ha a szülővárosomban találnék munkalehetőséget fix hogy nem maradnék itt tovább 1 napot se.

2023. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 de nem találtál még a szuper szülővárosodban munkalehetőséget csak a gusztustalan fővárosban
2023. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!