Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van egy csomó ilyen...

Miért van egy csomó ilyen kérdés, hogy "Mi lesz Magyarországgal " vagy, hogy A veszttébe rohan Mao?

Figyelt kérdés
Nem értem ,hogy miért hiszik azt az amberek ,hogy csak itt vannak megszorítások.. Egész Európában ,vagy az USA-ban is ez megy.. Sőt szerintem az Államokban nagy változások fognak bekövetkezni ,mivel nem halmozhatják tovább az adósságaikat. De ez már nem a kérdés része..:)
2011. szept. 30. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mert az emberek imádnak jajveszékelni és óbégatni. A magyarok különösen,már jó 500 éve együtt élünk a cigányokkal, tőlük tanultuk. Bár ebben ők a profik.

Amúgy nehogy azt hidd, az amerikaiak is óbégatnak :D

2011. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszik az emberek, hogy csak itt vannak megszorítások. Viszont látják, hogy az egész nyugati világ közeledik a csőd felé és minket is magukkal fognak rántani, és hogy megint mi fogunk a legsz*rabbul járni. Ezért aggódnak az értelmesebb emberek, és ezért szorgalmazzák az EU-ból való kilépést. Csak hát ilyen kormánnyal...
2011. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség: USA államadóssága ($114,500,000,000,000)


Magyarul:


[link]


Angolul:


[link]

2011. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

"az egész nyugati világ közeledik a csőd felé"

Ezt hogy érted?

Én Angliában vagyok, itt semmi sem közeledik a csőd felé, sőt éppen hogy nagyon is jól megy a szekér...

Mondjuk itt mindig is jól ment...

De ahogy hallottam más nyugati országokban is jól megy.

Szóval nem tudom mire értetted, hogy közeledik a csőd felé.


Szerintem a válságból már egész jól kilábalt a nyugat... nem pedig lehúz minket, hanem egyszerűen lemaradtunk, mint mindig...


Épp a minap gondolkodtam rajta, hogy ha az ország dolgozó lakossága összefogna - a politikusokat kihagyva - simán kisegíthetnék azokat az embereket, akik a válság miatt elvesztették a házaikat és csődbe mentek. Nem kéne sok... havonta pár száz forint nekik attól a 3 millió embertől, mondjuk 3-4 hónapig. Ez nem megterhelő személyenként, de annak a 100.000 embernek sokat jelentene.

És amikor őket felhoztuk, lehet javítani a vállalkozásokon...


A politikusok meg csámcsogjanak az adón, amit elherdálnak.


Na de eltértem a kérdéstől.

Szerintem azért van ennyi kérdés, mert sokan látják a különbséget a "nyugat" és az ország között... és az országunk nem jó irányba halad. És nem is fog, amíg önzőség vezeti és nem jóindulat.

2011. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

18:36


Csak látszólag mennek jól a szekerek. Görögországban is jobban megélsz, mint náluk, mégis megy a hiszti állandóan, hogy becsődöl. Vagy ott van Németország, de figyeld meg az USA-t. Fent linkeltem az államadósságukat, hatalmas, mégis átlagosan jobban élnek, mint mi. Ezt a jóléti látszatot a nyugati világ már nem sokáig tudja fenntartani. Minket talán csak az mentett meg a csődtől, hogy nem vezettük be az eurót.

2011. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

114-ezer milliárd USD az USA-tartozása? Na ezt hogy tudták így,ilyen ügyesen összehozni?

Ha ez bedől,akkor hatalmas kulimászban lesznek,de mi is.

Ámbár,ha az USD-esetleg bedőlne,akkor talán az EURO-esetleges megerősödése a dollár esetleges bedőlése kapcsán,talán jelenthetne majd némi mentsvárat a HUF-nak.

2013. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!