Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Székely-magyar rovásírással...

Székely-magyar rovásírással kapcsolatban pár kérdés? Kijelenthetem, hogy tudok így írni? 16L

Figyelt kérdés
Az, hogy ismerem és le tudom "írni" a rovásokat (természetesen jobbról balra), és ismerem is azokat, vissza tudom olvasni, akkor elmondhatom hogy tudok így írni? Összevonást nem tudok, meg semmi mást. Egyszerűen lemásoltam a netről egy ilyen "székely-magyar rovásírás" táblázatot, ahol ki vannak gyűjtve a betűk, elkezdtem keresgélni a betűket és így megragadt hogy melyik jel mit jelent, gondolkodás nélkül írom szavakat, mondatokat alkotva, de ezt kb. 2 nap alatt "megtanultam". Ennyi ez az írás-tanulás? Elnézést, ha lenézően vagy furán fejeztem ki magam, de senkit sem ismerek, aki tudna így írni, és kiváncsi vagyok :)
2011. okt. 4. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

azért gyakorolni nem ártana.

vannak feladatlapok is és most már mesekönyveket, regényeket is kapsz rovásírással írva

2011. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ismerem a rovásírást, én sem tudok írni összevonást, legfeljebb csak néhányat.

Olvasni tudok, de ku@rva lassan.

Azt hiszem, hogy ez azt jelenti, hogy megtanultad a rovásírást, de azért gyakorold, hogy tökéletesen emlékezzél.

2011. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeintem mondhatod, hogy alap szinten tudsz írni. A teljes nyilván az lenne, ha az összerótt betűket is ismernéd, de nem hinném, hogy sokan vannak, akik azokat is tudják. Rend szerint csak a latin abc megfelelőit szokták megtanulni az emberek. Én anno próbálkoztam az összerótt betűkkel is, de beletört a fogam sajnos.
2011. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is rajta vagyok ezen a témán, és úgy látom, hogy az összevonásokat is célszerű megtanulni, mert ha terepen vagy és élesben szeretnél rovásírást olvasni, összevonások nélkül nem fog menni.


Rovásírás egyébként mindenfelé található, erdőkben, hegyeken, piramisokban, ilyen terepen veheted majd igazán hasznát tudományodnak :)

2011. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!