Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lesz minden egyre rosszabb?

Miért lesz minden egyre rosszabb?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy Magyarországon az ember fogékony a népbutításra. Egyre primitívebb, haszontalanabb műsorok mennek a tévében, mint a Győzike, X-faktor, Való Világ. A mostani divat is egyre szörnyebb. Szerintem mindenki egyre röhejesebben néz ki. Aki máshogy öltözik, mint ők, arra rázúdítják az előítéletet (szakadt, igénytelen, nincs egyénisége, stb.). Mindenki úgy akar kinézni, élni és viselkedni, mint a celebek. Minden fiú valamilyen nyálas képű b*zira vagy valamilyen emos bäromra hajaz. Míg lányok valamilyen énekes ribäncra vagy túlértékelt színésznőre. Közben olyan a felfogásuk az emberek, hogy aki kevesebb emberrel szexelt, az már egy lúzer. Gyakorlatilag attól értékes már az ember, hogy hányat csajt vagy pasit tud megfektetni. Egyre műveletlenebb és olvasatlanabb mindenki. Ha valaki valamivel többet tud, akkor vagy kiközösítik és lehülyézik vagy elkezdik őt csodálni még is akkor, ha az nem nagy szám.
2011. nov. 27. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

ez van, ha zavar tedd azt mint én: ne vegyél róluk tudomást, és keresd a hozzád hasonlók társaságát.

kevesen vagyunk mi ahhoz, hogy "felvilágosítsuk" őket.

2011. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól mondod. Kevesen vagyunk. De egyre kevesebben leszünk, mert egyesek megtörnek és sorba állnak. Ha a "ne vegyek tudomást" azt érted, hogy álljak sorba, akkor figyelmen kívül hagyom az egészet.
2011. nov. 27. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Az igazság az szerintem, hogy leginkább a gyenge emberek akarnak hasonlítani valakihez, vagy tartozni egy csoporthoz.

Az iskolákban ez nagyon jól megfigyelhető. Viszont azt az egyént, aki nem akar beálli a sorba, elég keményen kiközösítik...Egy kicsit más a világ 30-on túl, ahol már más értékek is vannak az emberek életében.

Nem csak az a baj, hogy nem olvasnak, nem járatossak a komolyabb témákban, hanem izoláltabbak is és ez köszönhető a családok szétbomlásának, az anyagiasságnak, és a kicsiny hazánkba beszivárgó amerikai szociális mintának...

Én hiszek abban,hogy az a gyerek, kis emberke,akire otthon odafigyelnek, kap elég szeretetet, családi mintát, ritkán lesz tagja a mai tömegtársadalomnak. Emellett csodálkozol? Nézd meg az iskolákat, az iskolai fegyelmet...és még sorolhatnám. Ezt a világot éljük és ebben kell boldogulni. A tv-k pedig olyan műsorokat adnak, amire igény van ....és hát erre van igény:))) Nekem van tv-m de többnyire csak dekoráció...

2011. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én SOHA nem állok be az ilyen klónok közé!Közömbösnek nézem őket.
2011. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A mostani divat is egyre szörnyebb. Szerintem mindenki egyre röhejesebben néz ki. Aki máshogy öltözik, mint ők, arra rázúdítják az előítéletet (szakadt, igénytelen, nincs egyénisége, stb.)."


Itt ellentmondasz magadnak. Te beszélsz előítéletes, agymosott emberekről...Miért zavar az, hogy valaki így vagy úgy öltözködik, ezt vagy azt szereti? A kérdésed kb. egy elkeseredett, utálkozós, tipikus "milettavilággal" siralom-halmaz.

Én pl. nézek tévét, attól senki nem lesz műveltebb, okosabb, mert kijelenti, hogy jajj nincsen tévém.


"Gyakorlatilag attól értékes már az ember, hogy hányat csajt vagy pasit tud megfektetni."

Nyugi, ez mindig így volt bizonyos körökben.


"Ha valaki valamivel többet tud, akkor vagy kiközösítik és lehülyézik vagy elkezdik őt csodálni még is akkor, ha az nem nagy szám."


Akkor most az a bajod, ha kiközösítenek,de ha csodálnak az sem jó?


Ugye régen minden mást volt, erényesebb, stb...Olvass De Sade márkit. Meg fogsz lepődni.

2011. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez általában a tini, posztadolens meg a posztadolesszens fiataloknak okoz csak problémát mivel úgy érzi kimaradnak valamiből mert nekik ez nem vonzó de mindenki másnak igen.

Nem ismerek olyan érett felnőtteket akiknek gondot okozna hogy mindenki úgy akar kinézni ahogy a celebek és hogy mindenki a való világról beszél. Ha valaki elégedett önmagával akkor nem keres hibákat másokban sem.

2011. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom elolvasni az evangéliumokat. Azokban válaszra találsz!
2012. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csak ma van így,mindig is voltak úgynevezett"ideálok"akiket-amiket követett a tömeg,akikhez hasonlítani akart a tömegtársadalom.

Én ezeket a celebes baroságokat,"valósásshow-kat"és egyebeket nem nézem,mert mindig van más,ami számomra érdekes,az sem érdekel,hogy ki hogyan öltözködik,vagy nem öltözködik,mert úgy is csak a pénztárcámhoz tudom igazítani a ruhatáramat,amúgy a divatot sem követem,mert egyáltalán nem érdekel,mert alapvetően a divatirányzatok sem nagyon változnak,mert van úgy,hogy lényegében egyes régebbi irányzatok élik újra,s újra a reneszánszaikat! Akik meg kiközösítik a másik embert,mert nem egy szexbajnok,az meg az illetőkről állít fel egy szegénységi bizonyítványt,mert ismerek olyan egyént,aki lassan a negyvenedik évében lesz,de életében csak egy szexuális kapcsolata volt,s nem homoszexuális,s nem is érez hiányt a szexre,s én azt az embert valahol csodálom,minél inkább lúzernek,és jóesetben csodabogárnak tartják,annál inkább!Szerintem pedig azok akik annyira a divatok után mennek,azoknak kellene egy önvizsgálat,mert őnáluk valami komoly mentális zavar lehet. A túlzottan igényes emberek nem lehetnek sosem boldogok,s sosem lehetnek elégedettek nem csak másokkal,de még önmagukkal sem,mert lehetetlen nekik megfelelni,mert ők sem képesek megfelelni senkinek,de még önmaguknak sem,s ugyanez a helyzet a maximalistákkal is,mert azok is minden körülmények között elvárják azt,hogy ugyanazt a teljesítményt,s szemléletmódot,amit képviselnek,s emiatt nem tudnak beilleszkedni sehova,emiatt senki,és semmi sem lehet elég jó,és szép nekik!

Baracsi Attila

2014. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem,a világ egyre jobb. Bármennyire is hiszel a médiának, igenis van egy elég nagy törekvés h kevesebb legyen pl a szennyezés.


A műsorokról, anno Szomszédok volt, most Barátok közt van, Mónika show volt nem is olyan rég, aztán Balázs lett belőle.


És azért kétezres évek elejei divat nem is hasonítható a nyolcvanas évekre :"D

2016. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!