Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, mennyi...

Ti is észrevettétek, mennyi önjelölt pszichológus, stb. van itt a GyK-n?

Figyelt kérdés

Mindenki fejből tudja, hogy a pszichológia, az orvoslás, jogrendszer, a stb. mit tart minek, nem tanulja/végezte az adott szakot, de kapásból hat számot mond százalékban (nem utánanézett, ez kiderül a fogalmazásmódból), úgy használja ezeket az adatokat, hogy azzal egyszerűen földbe tiporja a Te érveidet, mondván, hogy lehet, hogy Te ezt nem tudod, és általában úgy, hogy nem a kérdésre válaszol. Csak nekem tűnt fel, hogy mindenki tudja, hogy egy-egy egyetemi szakon pl. milyen tantárgyat tanítanak, abban milyen részletek vannak, pedig sose járt oda, vagy nagyon tudja, hogy X tudós mit gondol, pedig sose olvasta. És jön a duma, hogy sok pszichológus ismerőse van. Nekem van ismerősöm, aki matematikusnak készül, mégse tudom, mit tanítanak egyes tárgyakban, nem erről szoktunk beszélgetni.


A kérdés nem azokra vonatkozik, akik írnak egy választ, és azt linkkel alátámasztják, vagy legalábbis utánaolvastak a neten/máshol, mielőtt írtak. Bár a netről sem kell mindent elhinni feltétlenül, de ez egy másik kérdéskör...


2012. febr. 27. 23:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De a kifejezett kedvencem, amikor egy kérdés alatta válaszadók vitatkoznak egy ilyesmin, és mindketten alátámasztó adatokkal jönnek, és persze mindkettejüké igaz, és a másik hülye.
2012. febr. 27. 23:10
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, az emberek 92,7 %-a érzi úgy, hogy bele kell szólnia olyan dolgokba, amihez egyáltalán nem, vagy csak részben ért. Ezt tudományosan felmérték, de nem is értem a kérdésedet, mert ezzel a ténnyel az emberek 99,98 %-a tisztában van. Ezek szerint te a 0,02 %-ba tartozol.


Én a 92,7-be :D


Bocs, nem hagyhattam ki, további szép estét!

2012. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
I am a scientist! I never apologize for the truth.
2012. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

23:16-os, értékelem a humort.


és ha komoylan vesszük?

2012. febr. 27. 23:29
 5/13 anonim ***** válasza:
De ha tényleg tudja, azzal mi a baj? Én is olvasgatok ezt-azt, ezért értek pár dologhoz, még ha nem is az a szakterületem. Ha meg egyértelműen hülyeségeket beszél, nem kell vele foglalkozni. A kérdező vagy meg tudja állapítani, melyik a valódi információ, vagy hülye az is, akkor meg teljesen mindegy.
2012. febr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezo: melyik az a konkret eset(vagy esetek)ami miatt ezt a kerdest feltetted?Mert ha megtalaljuk a problema gyokeret, konnyebben segithetunk rajta.Tovabba az intuiciom azt sugja hogy valami mely seb van benned amit szeretnel meggyogyitani de a relytett agresszivitas ami kerdesedben megis kisse felszinre kerul, hatraltat teged ebben.

Miutan kellokepen megfogalmaztad a hosszu, intelligens es tamadva-vedekzo valaszodat, szeretnem ha tudnad hogy fingom nincs mirol beszelekk itt, csak gondoltam vicces lesz, meg unatkozok is.

;)

2012. febr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért baj az, ha valaki vitatkozik? Én pl. kifejezetten hiányolom a kulturált vitatkozást. Nincs szerintem abban semmi rossz, ha valamivel nem értek egyet, és ennek hangot is adok. Persze normálisan. Mégis itt leginkább csak akkor válaszolj, ha alapvetően egyetértesz a kérdezővel, különben az összes felmenődet és lemenődet elküldik melegebb tájakra.
2012. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MrTumbles ***** válasza:

Hu de faraszto volt a 6-os valasza... nem baj legalabb viccesnek tartja magat es elszorakozik rajta...

Ne foglalkozz egyik valasszal se. enyemmel se!

nem tudtad? a masok problemait mindig konnyebb megoldani mint a tied. nem tudtad? mindig a masik a hulye sose te. nem tudtad?

2012. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
a 6-nak volt stílusa. Eddig a 8-as válaszoló a leggyengébb. nem tudtad?
2012. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, mind kihagytátok az utolsó, külön írt két sort, amelyben hangsúlyozom, hogy nem azokkal van baj, akik tényleg tudnak valamit. Én is érdeklődöm dolgok iránt, meg hallottam dolgokat, elhiszem, hogy más is hallott. A kulturált vita, ahogy valaki említette, valóban nagyon jó dolog, pláne manapság, amikor már érték is az erre való képesség.


Akár hiszitek, akár nem, nem egy konkrét kérdés váltotta ezt ki belőlem, hanem az, hogy több olyan kérdést láttam már, hogy a válaszolok egymásnak ellentétes dolgokat mondanak, és mindig mindent alá tudnak támasztani. De ez nem baj, mert persze lehet, hogy a tudomány sem egységes. Csak vannak, akik olyan jól meg tudnak mondani valamit biztosra, amit maga a tudomány sem tud még. Erről meg erről a kérdésről ez meg ez a tudomány ezt gondolja, holott valójában még viták folynak róla. Csak ezt nem szeretem. Amúgy érdekes, hogy válaszokban sokat láttam már, hogy "mennyi önjelölt pszichológus van itt", azt hittem, ha ezt a kérdést írom, lesz legalább egy ember, aki biztos egyetért. Érdekes, ha külön kérdés, akkor valahogy hirtelen nem így gondolják az emberek. Nem azért, amit az egyik válaszoló írt, hogy azért, mert kötelességetek egyetérteni. Csak mert meglep, és kész.

2012. febr. 29. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!