Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amiket egy...

Mik azok a dolgok amiket egy beszélgetésben egy haverral felesleges megosztani?

Figyelt kérdés

Mondjuk ilyenek hogy ezt meg azt csináltam reggel, ide meg oda mentem tegnap, vagy mit csinálok most, ilyenekről érdemes beszélni vagy felesleges dolgok?

Milyen témákat jobb hagyni?


2012. jún. 25. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Arról érdemes beszélni, amiről te úgy érzed, érdemes. Amit fontosnak tartasz megosztani, vagy azért, mert izgalmas, vagy azért, mert érdekli a másikat, vagy azért, mert szerves része a téged való megismerésnek.
2012. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a haverjaimnak szoktam ilyeneket mondani, persze csak azért, hogy idegesítsem őket, az egyik kedvencem "hallod tegnap én csináltam meg magamnak a virslit xD
2012. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyesmi inkább nők körében népszerű. Van egy könyv, ami a férfi-női gondolkodásmód különbségeiről szól. Eszerint a férfi beszéd lényege az információcsere, az adatközlés, a nőié pedig maga a beszéd. A kapcsolattartás. "Csicseregni", nők szoktak, ők szokták elmondani, hogy mit álmodtak, mit reggeliztek, milyen pasit láttak a villamoson. A férfiak, fiúk ilyesmit nem igazán. Én is hülyének nézném a barátomat, ha elkedzené nagy lelkesen ecsetelni, mit álmodott.


Amúgy szerintem panaszkodni pl. mindig felesleges. Kivéve orvosnál.

2012. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló- Veled egyáltalán nem értek egyet. Ha jobban belegondolsz nincs ilyen különbség a férfiak és nők között. Sok férfi szeret akár álmokról, különböző impraktikus dolgokról beszélgetni és a nők között is jócskán akad olyan, aki gyakorlatiasabb, racionálisabb. Bár, tény hogy a sztereotípiák ezt igazolják, hogy a nő érzelmesebb, a férfi racionálisabb.

Én személy szerint egyáltalán nem vagyok racionális, fiú létemre, álmokról, filmekről, könyvekről szeretek leginkább beszélgetni. Inkább elvont dolgokról.

2012. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"3. válaszoló- Veled egyáltalán nem értek egyet. Ha jobban belegondolsz nincs ilyen különbség a férfiak és nők között. Sok férfi szeret akár álmokról, különböző impraktikus dolgokról beszélgetni és a nők között is jócskán akad olyan, aki gyakorlatiasabb, racionálisabb. Bár, tény hogy a sztereotípiák ezt igazolják, hogy a nő érzelmesebb, a férfi racionálisabb. "


Tökmindegy, hogy egyetértesz-e velem, a biológiai tények az én nézetemet igazolják. A nőnek több beszédközpontja van az agyában, mint a férfinak, a lányok hamarabb kezdenek el beszélni, mint a fiúk, kevésbé járnak kisgyerekkorban logopédushoz, hamarabb alakul ki a szókincsük, a nők öt hangszínt használnak, a férfiak hármat, egy átlag nő pedig másfélszer-kétszer annyi szót mond ki naponta, mint egy átlag férfi. Ezt kutatások igazolják. Evolúciósan így alakult ki, hisz amíg a férfiak vadásztak, jelekkel kommunikáltak, állathangokat utánoztak, csapatban mozogtak, adatokat közöltek, addig a nők otthon maradtak és házimunkákkal foglalkoztak. Ha egy elmélet helyességét akarod bizonyítani, érdemes sarkítani: vegyük a "legférfiasabb" és a "legnőiesebb" mai viselkedésformákat! Nézz meg egy katonaságot, ott kifejezetten megszólnak, ha mellébeszélsz, röviden, tömören, "katonásan" kell adatokat közölni. A katonaság mondjuk tekinthető a vadászközösség mai formájának. Ezzel szemben nézz meg egy női fodrászszalont vagy kismama-klubot, ott a nők mindenféléről beszélnek. Az öregasszonyok is pletykáznak.



"Sok férfi szeret akár álmokról, különböző impraktikus dolgokról beszélgetni és a nők között is jócskán akad

olyan, aki gyakorlatiasabb, racionálisabb. "


Persze. Elmondja neked az álmát, mert az egy cél számára, amit meg akar valósítani. Ez is adatközlés. Akkor nem lenne az, ha az álom egy magassarkú cipő lenne és hosszasan részletezné, hogy milyen színű és milyen ruhával venné fel, milyen alkalomra.


Nem azt mondtam amúgy, hogy minden férfi robot és minden nő szőke cica. Csak azt mondtam, hogy ilyen az agyműködésünk.

2012. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Témák, amiket jobb ha hagysz:


-mennyivel vagy jobb nála (okosabb, erősebb, szebb, stb)

-mennyire megdugnád az anyját

-mit álmodtál

-panaszkodások

2012. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!