Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kis családommal Szolnokon...

Kis családommal Szolnokon vennénk lakást a Mátyás Király úton? Milyen a környék? Milyen ott élni? Nem a kisebbség érdekel, mert az mindenhol van, pesten is mivel onnan költöznék el.

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel, hogy a kiválasztott környéken milyen a cigány népsűrűség, akkor végképp nem értem, miért érdeklődsz mégis a Mátyás Király út "minőségéről".

Szvsz egyetlen tényező lehet, ami egy városrész vagy szűkebb környék élhető - vagy ellenkezőleg: élhetetlen, emberhez nem méltó - voltát meghatározhatja: ez a cigányság lakosság létszáma az adott területen. Minden egyéb tényező kezelhető. A súlyos (deviáns)cigány-fertőzöttség nem.

2012. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten a Mátyás király krt-t néztétek ki, vagy csak jelenleg ott van egy lakás, amivel szemeztek?


A környék nem rossz, forgalmas, sok minden közel van. Valójában ez egy főbb utca, ahol buszforgalom is van, és kb. három percre van a vasútállomás. Tehát nem lehet csendes az ottani lakás. Azt biztos tudod, hogy négyemeletes házsor van ott. Ha a lépcsőházban nem az útra néző lakást vesztek, akkor nem lehet túl zajos. Akkor csak a vasútállomás hangja marad:)

Ott van az Inter spar, a Mc Donalds, egy másik kedvelt ABC. Ezek a főbbek, ezen kívül persze butikok, középsulik...Végülis nem a központ, de belvárosi rész. A központ úgy negyedóra sétára van. De persze ahogy írtam, ott van a vasútállomás, és onnan indul a helyi buszjáratok 80%-a.

Nem tudom most hirtelen mit lehetne még írni róla. Ha valamire kíváncsi vagy, kérdezz.

2012. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

20:21

Engem nem a népsűrűség érdekel,és nem az hogy hol mennyi cigány lakik,mindenhol laknak,mivel lassan mi leszünk a kisebbség.


20:24

Köszönöm kimerítő válaszod, igen azon az úton néztünk ki egy lakást,valamely 4 emeletes egyikében.

Az előző lakás amit lekéstünk Széchenyi Ltp-en volt a Czakó Jánosban. Nekem mondjuk pozitívum hogy közel van a vasútállomás,de nézegettem hogy a helyi járatok is elég kielégítően közlekednek.

2012. szept. 11. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, a Széchenyi ltp-re nem költöztök. Én ott laktam sokáig, beköltöztem a városba, és nagyon komoly oknak kell lennie annak, hogy még egyszer is oda költözzek. Eleve nagyon rideg lakótelepi hangulata van. Ha el akartok menni sétálni, lényegében nincs hova. Persze van, mert nincsenek lezárva az utcák:), de csak a betonrengeteg között tudtok sétálgatni, vagy pedig a mellette levő kertes házas részen, ami viszont nem a leg jobb. Ezen kívül csúcsidőben, tehát reggel és délután, amikor mennek munkába/suliba, és mennek haza az emberek, a buszok annyira tömve vannak, hogy örül az ember, ha felfér. Pedig nagyon sűrűn járnak abban az időszakban.

Vannak még lakótelepek a városban, amik lényegesen sokkal jobb környéken vannak, és lényegesen jobb ott élni. Pl. pont a vasútállomásnál is van.

Egyébként ha leírod, hogy mik a szempontjaitok a lakás elhelyezkedésével kapcsolatban, akkor ha gondolod, megpróbálok ajánlani környéket.

Gondolom azért néztetek a Széchenyin is lakást, mert árban az közelít a nektek megfelelőhöz.

Nem sokkal drágábbak a városban, a Móra lakótelepen a lakások, és az szerintem a város egyik leg jobb helye. A városközpont öt perc sétára van, a lakótelep a Zagyva partján van, onnan egy kellemes sétával el lehet jutni úgy tíz perc alatt a Tisza partra. A vasútállomásra pedig kb. 15perc alatt busszal. A központban pedig itt van minden amire szükség van. A lakótelep mellett van közvetlenül a piac, van bölcsi, van ovi, van általános iskola, gyerekorvosi rendelő, CBA, és persze ahogy írtam, öt perc, vagy még annyi sem a központ, ahol minden. Lényegében ha nyugalomra vágyok, akkor hátul megyek ki a lépcsőházból, ha nyüzsire, akkor elöl.:)

Erről a részről is lényegében a város minden részére el lehet jutni átszállás nélkül busszal. A megállók öt percen belül vannak minden irányba.

Bocs, hogy ennyire nyomatom ezt a részt, de ahogy írtad, nem ragaszkodtok a Mátyás krt-hez, ezért gondolom, talán tudok segíteni azzal ,hogy leírtam.:) Mert azért csak nem mindegy, hogy hol vesz lakást az ember egy ismeretlen városban.

2012. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!