Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik északi (Skandináv)...

Melyik északi (Skandináv) országba érdemes kimenni lakni, dolgozni?

Figyelt kérdés
Itt gondolok az emberekre kedvesek-e a külföldiekkel betelepedőkkel,Szokásokra,Munkákra,Árakra,Tájakra meg mindenre.

2012. szept. 12. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Abba amelyiknek a nyelvét beszéled.ez az első szempont.ha nem beszéled az ország nyelvét nem találsz munkát.
2012. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Norvégul már alap alap szinten tudok de, azt olvastam ha az egyiket már nagyjábol beszéled a többi sem okot gondot.
2012. szept. 12. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Akkor menj norvégiába.az alapszint még csak bizonyos munkakörökben elég (takarítás, mosogatás)tehát azt is még bőven fejleszteni kell.
2012. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában lehet a legjobban keresni, ez tény, a második helyen Svédország áll.

Tájak tekintetében én jobban kedvelem Svédországot, Norvégia kicsit túl sötét nekem (sokszor látogattam meg mind a 3 országot, Finnországban nem jártam sosem).

Időjárás tekintetében Norvégia ténylg nagyon hideg, augusztusban is gyakran van 10 fok, a svédeknél egy átlag 25 fokos a nyár, a dánoknál normális az időjárás (viszont a táj egyszerűen snassz számomra). A finneknél is marha hideg van télen, és gyakoriak a hóviharok, ami miatt repülőjáratokat is törölnek.

Árak: dániában, svédországban kétszeresek az itthonihoz képest, norvégiában inkább háromszorosak.

Mindegyik országban elég kedvesek a külföldiekkel, bár gyakori skandináv magatartás az "aha, aha", mosolygok és leszarom. Az utóbbi típusú emberek engem felettébb idegesítenek, kb. olyan, mint a japánok udvariassága.

Összességében azért, ha megtanulod a nyelvüket és dolgozol tisztességesen nem lesz problémád velük.

Ja mégvalami: az alkohol mindenhol retkesül drága :)

2012. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sceda válasza:
100%

Szia!

Én személy szerint Dániát ajánlanám. Itt élünk 3 éve, nagyon meg vagyunk elégedve a helyi viszonyokkal. Az emberek szimpatikusak, mosolygósak, az időjárás is tűrhető.

Az árakat illetően nem teljesen értek egyet az előttem szólóval. Amennyiben csak alap élelmiszereket vásárolsz, meg lehet úszni olcsóbban is. Egy toastkenyér (525g) nagyjából 200 ft, az olcsó sörök 100 forint táján kezdődnek. A hús és bizonyos felvágottak nem kifejezetten drágák,viszont 2 liter kóla majd' egy ezres.. :-)

2012. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Finnországban éltem, beszélem is a nyelvet ezért azt mondom ott könnyű az élet...persze ez nem igaz, hiszen mindenhol dolgozni kell, de az biztos, hogy ha most állsz neki nyelvet tanulni, akkor nehéz dolgod lesz. Olyan mintha magyarul akarnál megtanulni, nem hasonlít a többi skandináv szomszédjára, sajnos eléggé kilóg ebből a szempontból. Esetleg ha az észtet kened vágod, akkor könnyebb lesz :)

Fantasztikusan gyönyörű hely, nem is lehet mást mondani, de azért a telek kemények, gyakran volt -30 körüli idő(az ország középső részén laktam), na meg jó hosszú és kellően sötét. A nyarak rövidek, de nem lehet egyértelműen azt mondani hogy nincs meleg, volt olyan nyár hogy ezerszer szívesebben voltam ott, mert mondjuk nem rohad rád a ruha a hőségben mint itthon júliusban. Háromszor nagyobb mint Magyarország, tehát ebből kifolyólag többet is kell utaznod, nagyok a távolságok. Szerintem az igazi Finnország nem Helsinkiben keresendő, de ezzel persze biztos sokan nem értenek egyet. Az árak magasak, de az ottani fizetéshez képest korrektek. Az emberek az állítólagos északi kimértségük ellenére közvetlenek és segítőkészek és sokkal befogadóbbak mint nálunk. Röviden, tömören.

2012. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!