Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kell egy jó beszélgetéshez,...

Mi kell egy jó beszélgetéshez, milyen dolgok fontosak ahhoz hogy egy beszélgetés jó legyen?

Figyelt kérdés
Mert nekem nem nagyon megy a beszélgetés senkivel.
2012. nov. 19. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egy passzív féllel beszélgetni, amelyik nem tanúsít érdeklődést a másik iránt, nincs egyénisége, véleménye, ugyanakkor az is kellemetlen, ha végig a másik irányít anélkül, hogy két értelmes mondatot eltudnál mondani, vagyis a másik túl dominánssá válik a beszélgetés folyamán. Nehéz megtalálni a középutat, ami többnyire az, hogy mindkét fél meghallgatja a másik mondanivalóját, mielőtt a sajátjába kezd. Nem hinném, hogy létezi varázsszer, vagy, ha mégis, akkor azt kisugárzásnak és mosolynak hívják.
2012. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vicces. mondj vicceseket. amúgy még attól lehet jó, ha érdekel a másik, de komolyan. akkor egyből lesznek kérdéseid. akkor nem teher hallgatni.
2012. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bereczk Jénos válasza:

Mi kell egy jó beszélgetéshez? Szókincs, érdeklődés, a másik fél elfogadása, kultúra, emberi kapcsolat......stb. Panelba költöztünk (74 évesen), én úgy mondtam "szociális otthonba!" Bármikor ment az ember találkozott valakivel, helyi szokás szerint, némán elkullogott mellette, hisz nem ismerem és ki tudja, talán Ő számára nem is fontos, hogy szóljanak hozzá!!!! Egyszer egy lány jött mosolyogva a feleségem standja felé, egyedül voltam, fogadtam a kedves köszönést! - Tudok segíteni?

-Veszek magamnak egy kísérő gyűrűt! -Ez nem a gavallér dolga lenne?

-24 éves vagyok és még udvarlóm sem volt! -Nem is csodálom! -Miért, mi

a baj velem? -Kedves, csinos, közvetlen, mutasson nekem egy olyan férfit, aki örülne, ha kosarat kapna Öntől!!!! -Nem vagyok én olyan! Mi ezt már ketten tudjuk, de tegyen azért, hogy más is megszólíthassa!! -Mit tegyek?

Vegyen fel egy, kicsit szakadt farmert, picit kócolja össze a haját!!!

-Ennyi elég? -Nem, ki kell választania az igazit! én ezt a gyűrűt a kezére húzom, nagy ára van, megígéri egy év múlva, kiegészíti egy karikagyűrűvel oldalán egy férjjel!!!! -Visszajövök azt megígérem!!

-Sok szerencsét és elment.

Feleségemnek elmeséltem, mit kaptam, azt nem írom le!

Egy év múlva, a hölgy megjelent az utca végén, a feleségem azt mondja jön a csajod, pedig most látta először, csinos ruhában, mosolyogva! Igen Ő!

Talán még kedvesebb volt mint előzőleg, mutatta a karikagyűrűt és egy fényképet, egy bozontos, nagy bajszú emberről, de ott jön élőben! Egy kimondottan csinos férfi, szebb párt elképzelni sem lehetett volna!

megköszönte a jó tanácsot és elmesélte:

-Negyedik éve, szinte mindég együtt mentek a menzára, most is. Utolérte a lányt: -Mi történt, hogy így megváltoztál? -Miattad!! Ennyi szó is elég!


Nem ilyen egyszerű a dolog mindég, jöttek a nézelődők, ki teljesen magába szakadva, hisz mindenkinek egyre több gondja volt, hogy lehet semleges

valaki!!!! Köszöntem és megkérdeztem : Tudok segíteni? NEM! és továbbment.

A következő: -Tudok segíteni? -Csak nézelődök! -Nyugodtan én is így kezdtem, aztán megnősültem a végén! -Megbánta? -Meg! Hol a nejemet nézte, hol engem és amikor rám nézett, azt mondtam: -A nejem bánta meg, komolyabbra számított!!!! -Így már rendben van. Másfél órát beszélgettünk az asztal végén, a kíváncsiak vásároltak, mikor elment a hölgy, már nem állt meg senki: -Miről beszélgettetek? -Mindenről, unokákról, jövőről, a múltról, a problémáiról, az egyedüllétről, virágokról, botanikuskertekről!

Mosolyogva elköszönt, és megköszönte, hogy társalogtam vele!!!!


Egy kicsit vissza a földre, New Yorkban voltam, angolul nem beszélek, de vannak kutyák és gazdáik akik sétáltatták: Lehajoltam amikor megszagolta a cipőm és megvakartam a nyakát! Egy óra múlva a lányommal mentem, beszélgettünk, valószínű a kutya megjegyezte a hangomat, ugatott, majd a tulaj megjelent az ablakban az ölebbel: -Heló Janos! -Téged mindenki ismer?


Ja hogy mi kell egy jó beszélgetéshez, szeretet, TISZTELET mások iránt!!!!

2022. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!