Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy folyik egy beszélgetés?

Hogy folyik egy beszélgetés?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy valahogy bennem nem fejlődött ki ez a képesség.Most is beszélgetek neten egy csajszival, akivel kölcsönös a szimpátia, de legtöbbször csak kérdezgetek tőle.És nem igazán tudom, hogy miről tudnánk beszélgetni hosszabb terjedelemben, nem csak így kérdés-válasz szinten?


Előre is köszi

16/F


2012. dec. 7. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, tanulj, hogy fejlődjön a szókincsed, hogy választékosan tudjál beszélni, ez az egyik alap a jó kommunikációhoz. Nem baj az, ha szűkszavú vagy, tudod vannak emberek, akik ugyanazt az 1 mondatos eseményt ötven mondatban sztorizzák el. Nem feltétlenül ez a szimpatikus.

Ha nemcsak tőmondatokra korlátozódik a beszélgetés, akkor szerintem nem kell aggódni. Persze fontos, hogy meglegyen a közös téma és ne csak általánosságokról tudjatok beszélni, hanem mélyebb dolgokról is, vagy amivel kapcsolatban a saját véleményedet ki tudod fejteni, sokan szeretnek vitázni (nem veszekedni!), véleményt cserélni akár zenében, sportban, politikában. Azért kell, hogy nyitott legyél és tájékozott, sokat olvasott, hogy sokmindenhez hozzá tudjál szólni.

2012. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Legyél vele teljesen őszinte. Beszélj nyugodtan akár a tegnapi napodról, ne csak a vidám dolgokat mondd el, hanem azt is, ha valamivel küszködtél, akármi. Ha őszinte vagy, akkor bármiről tudsz beszélni.
2012. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

próbálj vicces lenni. mondj olyasmit csak úgy, ami nem illik oda, de legyen egyértelmű, hogy mi van. mond az ellentétét. kreálj a nyelvből dolgokat. fura asszociációkat. kísérletezz! a lényeget érzed kisit el kell szakadni attól, hogy csak a tárgyról beszélj.


gyakorolhatsz itt is. ha válaszolsz valamire. ne csak az legyen a célod, hogy pont kimond, amit mondanál, hanem legyen benne valami játék.

2012. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam erről a dologról, hátha meg tudom találni a probléma forrását, ha magamba nézek.

Első: mondtad ugye, hogy meséljek a napomról.Na itt van a probléma, hogy nem történik semmi az életemben, olyan csinovnyik életet élek.Aki esetleg nem tudná, leírom, hogy ez egy társadalmi réteg Oroszországban és azt kell tudni róluk, hogy teljesen monoton életet élnek, nincs hobbijuk, nem szeretik az új dolgokat.Erről irodalom órán tanultunk és ezen művek tanulsága, amiben szerepelnek, hogy nem szabad ilyen életet élni, mert elhidegülsz a társadalomtól és semmi célod nem lesz az életben és egyszercsak rájössz, hogy gyakorlatilag semmi nem történt az életedben.

Namost szerintem eddigi életemre eléggé hasonlít ez a csinovnyik életvitel.Reggel felkelek, elmegyek suliba, ott végigülöm az órákat, hazaérek és jelenleg azt kell csinálnom, hogy amikor apám hazajön, akkor leülök és elkezdek tanulni, bár ez egy ideiglenes állapot, mert kiküldték a bukásértesítőt, bár nem vagyok annyira rossz tanuló, csak összejöttek a dolgok.Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy ha hazajövök egy átlagos hétköznapon, akkor bepottyanok a gép/TV elé és ezzel elvagyok estig.A hétvége is ezzel telik leginkább, néha elmegyek barátomhoz és ennyi.


Mit gondoltok, hogyan tudnék kitörni ebből a monoton, semmitérő életvitelből?

2012. dec. 7. 13:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszodban olyan szépen kifejtetted a véleményedet az életedrő, ugyanígy ki tudod fejteni társalgás közben is. Ne csak faggatózz, és ha kérdez valamit a csaj, ne egy-két szóval válaszolj, hanem szépen fejtsd ki, mint az utolsó hozzászólásodban. Esetleg anekdotázz, az sem baj ha kamuzol, csak szórakoztató legyen.


Megy ez neked, fel a fejjel.

2012. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Baszus. Kezd elfogyni a téma és ellaposodni a beszélgetés.Ez a bajom, hogy nem tudok MIRŐL beszélgetni.:(

Tudnátok segíteni?

2012. dec. 8. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha megosztanád vele ezt a problémádat? Elmondanád, hogy zavar, hogy nem tudsz jól beszélgetni és úgy érzed, hogy ezért és ezért...


És ezzel meg is van az újabb téma... :)

2012. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.

Hát nem tudom igazából most mit tegyek.Nincs véleményem nagyon a dolgokról, szerintem ez is egy nagy baj, csak nem tudom, hogy hogy tudnék véleményt kialakítani a küldönböző témákkal kapcsolatban.Mert szerintem ha lenne véleményem, akkor utána azt megbeszélhetnénk, megvitathatnánk, megkérdezhetném a véleményét stb. csaj ahhoz nekem is kellene ugye a véleményem.

2012. dec. 23. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valakivel egy hullámhosszon vagytok, akkor nincs ilyen gond, akkor csak úgy jönnek a témák és a szavak, nem kell rajta agyalni.


Ezzel a leányzóval nyilván nem 100%-os az összhang.

Párom olyasmi figura mint te. 2 szót nem szokott beszélgetni, de velem folyamatosan jár a szája. Mert én kihozom belőle ezt az oldalát is. :)

2012. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:)

És olyan elképzelhető, hogy mondjuk neten keresztül nem tudok beszélgetni vele normálisan, de élőben meg igen?

2012. dec. 31. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!