Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kamaszok, felnőttek. Mi a...

Kamaszok, felnőttek. Mi a véleményetek? Hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Jövő évtől 9. osztályos leszek.. tehát eljött a pálya választás éve.. :|

2 lehetőségem van..

-oda megyek ahova én szeretnék és a szüleim (ha csak átmenetileg is de) utálni fognak

-vagy oda megyek ahova ők akarják, de azt meg én utálom..

Amit meg mondtam, hogy nem igazán rajongok azért hogy főiskolára vagy egyetemre menjek.. de hátha meggondolom magam le akarom tenni az érettségit..

Ahova én mennék [Mezőgazdasági és Élelmiszeripari szakiskola és szakközépiskola, Kiskunfélegyháza] 6 év alatt kapnék 3 szakmát+ érettségit.

Anyuméknak meg mindegy a szakma is meg az érettségi, de a lényeg hogy Kalocsán a Dózsa; Kossuth vagy a Sz.I.G-be (gimi) közül vmelyik..

Turisztikán gondolkoztam, de elég súlyos bajaim vannak a nyelvekkel.. meg nem is érzem úgy hogy ez nekem annyira tetszene..


Anyámék megmondták, hogy ha félegyházára megyek adnak havonta 15.000-et és abból fizessem a kajám meg a buszt.. [koleszos lennék] (Kaja: 8000vmennyi, busz meg közel 9000Ft havonta) de dolgozgatok nyáron szóval ha össze gyűjtöm 50-70E-m van kb..

De Kalocsán jobban támogatnának anyagilag.. a fenyegetés megvan.. meghogy én csak azért akarok oda menni mert ott nem kell tanulni mert kisujjból kirázom a 4-5öst.. (mondjuk van igazságalapja..) meghogy 4,4-es átlaggal mért nem megyek gimibe..-.-

A 4 iskola honlapja:

-K.félegyháza: [link]

-SzIG.: [link]

-Kossuth: [link]

-Dózsa: [link]


Mennyire tartjátok ezt normálisnak?

Mennyire tudok majd elhelyezkedni a szakmákkal, ha ezen iskolák közül bármelyiket választom?



2012. dec. 15. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok, és az középiskolai osztályban egyetlen egy gyerek jött aki azt mondta hogy ö tudja mi akar lenni és erre tudatosan tanul. Ö védönö akart lenni, és az lett. mi egy egészségügy fele orientált iskolába jártunk (nem tanultunk konkrétan egészségügyet), de szinte senki más nem tudta mi akar lenni.


Ha te pontosan tudod mit szeretnél az élemiszer iparival akkor oda menjél.

A gimnáziumokban meg is kell tudni maradni. ha pl föiskolára akarsz tovább menni élemiszer ipar területén akkor még az is sokkal jobb, mert már nagyobb tudással mész mint egy sima gimiböl.

2012. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Abba az iskolába menj amelyikben azt a dolgot tudod tanulni ami Téged érdekel, és szereted.

Vagy egész életedben olyat akarsz csinálni amit nem szívesen végzel?

2012. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nincs olyan nagy különbség egy szakközép és egy gimi között. Úgy tudom, szakközépben a szakmai tárgyakat igazán csak a 11. évtől kezdik nyomni. 12. év végén még nem kapsz szakmát, ahhoz még legalább 1 év további tanulás szükséges. Szakmát gimi után is tanulhatsz, bár valószínűleg tovább tart, mintha már rendelkeznél szakmai alapokkal. Gimiben jobban nyomják a közismereti tárgyakat, két nyelvet tanítanak, így jobbak lesznek az esélyeid, ha főiskolára, egyetemre akarsz majd menni. Azt is számításba venném, sőt, ez igen fontos, hogy melyik iskolának milyen a híre, milyen a légköre.
2012. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell mindenkinek egyetemre mennie, főleg most... lehet mire odaérsz már milliókért tanulhatsz csak. Nem értem a szüleidet. Hiszen a szakközép is ad érettségit, aztán majd meglátod, hogy akarsz-e tovább tanulni, vagy érdemes-e, de legalább addigra szakmád lesz és nem leszel meglőve, hogy egy sz@ros érettségivel nem kellesz majd sehová, mert sajnos ma már ez a helyzet. Diplomással Dunát lehet rekeszteni, szaki meg nincs.


Nem néztem végig a linkeket bocs, de én oda küldenélek ahol szakmát is meg érettségit is szerezhetsz, mert abban van a legtöbb potenciál. Én is erős gimibe jártam, diplomám is van, de senkit nem érdekel, nem keresek kiemelkedően és nincsen több lehetőségem. Én is gondolkozom egy szakmán, de most a férjem csinál egy szintén szamkát adó sulit levelezőn, majd utána, mert anyagilag úgy logikus.


27/N

2012. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mezgé részére mennék, nem az élelmiszeriparra.

Nem szeretném és pont ezaz hogy ezt anyumék képtelenek megérteni hogy olyan szakmát szeretnék, amiben örömmel dolgoznék..

3.válaszoló: ezt vágom.. de nagyon kicsi esélye van hogy én a középsuli után tovább megyek..

Ja és 12.-év végén 1 szakma + érettségi

13. végén +1szakma

14.végén +1szakma

2012. dec. 15. 16:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés... Az egy dolog, hogy úgy érzed, szívesen dolgoznál egy adott szakmában. De meg kell vizsgálni, van-e igény olyan szakemberre. Mondjuk bármilyen szakma jobb a semminél. Próbáljatok szüleiddel együtt higgadtan, okosan dönteni. Sok sikert!
2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vadkan01 ***** válasza:
77%
Hát oda menj ahova TE szeretnél, mert ha oda mész ahova ők mondják akkor olyan munkád lesz amit nem akarsz és egész életedben keseregni fogsz, úgyhogy oda menj ahova akarsz, mert lehet, hogy ők a szüleid, de most a jövődről van szó és azt más kezébe sose szabad adni. AHOY
2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elengednének ahova én akarok.. csak nem támogatnak szinte egyáltalán anyagilag..
2012. dec. 15. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!