Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek nem inge, ne vegye...

Kinek nem inge, ne vegye magára! Miért vagytok olyan lusták, hogy olyan kérdéseket tesztek fel, amihez hasonló már sok van itt, avagy kis utánajárással meg lehet válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olykor kérdések között pásztázva arra a következtetésre jutottam, hogy valójában több kategóriában jó részben pár kérdés ismétlődik.

Miért nem lehet a kérdés feltevése előtt megnézni, hogy van-e itt már hasonló?

a lányok esetében a menstruációval kapcsolatba hozható kérdések

a fiúknál a nemi szerv mérete

ezeken felül, hogy ki mennyire kövér, vagy sem

vagy adott problémával mit csináljak (itt is jellemzően uazok a kifejezések fordulnak elő)


Emellett a másik aggályom, hogy olyan egyszerű kérdések vannak feltéve, amelyekről lerí, hogy a feltevője egy percet sem áldozott rá, hogy megpróbálja megválaszolni azt. A google nem véletlen létezik. A megfelelő keresőszavak beírásával meg lehetne válaszolni egy csomó olyan kérdést, amik itt tömbösülve állnak.


Kérdésem egyrészt a kérdést feltevőkhöz: mire fel ez a nagy lustaság? Tudom, a fb a király, abba mindenki jó, de értelmes dolgokra már nem jó használni a netet, de mégis ennyire a sült galamb a lényeg...???

Másrészt a válaszadókhoz szól, hogy titeket nem zavar, hogy sokszor Ctrl+C Ctrl+V-vel meg is tudnátok sok kérdést válaszolni? Vagy egyáltalán észrevettétek ezt a redundanciát, amit fentebb írtam?


Természetesen vannak értelmes kérdések is, így kinek nem inge ne vegye magára. De abban biztos vagyok, hogy aki ezen sorokat olvassa, magára ismer, ha a 800. ugyanolyan kérdést írja...


Köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 12. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert elég sokan szeretünk beszélgetni, holott ha lenne egy hatalmas enciklopédiánk, akkor elég lenne azt fellapozni. De nem. Mi inkább beszélgetünk.

Ha neked ez nem tetszik, ne gyere...

2013. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ne itélkezz mások felett, mert mindenki hibázhat.

Te is az "Egészség" témakörbe írtad a kérdésedet :)

2013. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ettől gyakori kérdések,a gyakori kérdések.

Ezért találták ki,ilyen egyszerű ez .

Ami itt ellent mond az oldal nevével,egyátalán nem gyakoriak a feltett kérdések igen nagy százaléka .

Ez viszont megtévesztő is .Az alcímmel egyet értek .

2013. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Igazából ezt is kérdezték már vagy harmincan amit te. Keress vissza.
2013. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Te miért kérded meg azt amit már mások megkérdeztek előtted többször?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=ugyanazt+a+k..


Engem nem zavar ha ugyanaz a kérdés jön, mert több válasz érkezhet, más vélemények, és használom a keresőt, örülök h ugyanazt dobja ki, és több válasz van.

2013. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne ítélkezz, amíg ugyanazt csinálod, mint akikről írsz. :)

Ahogy előttem is elmondták már. Ezt a kérdést is feltették már jó páran.

Egyrészt egyetértek veled, mert picit néha bosszantó. Másrészt viszont a saját kérdésénél azt kérdez bele, amit akar. Reagálhat a kérdésekre is. Személyesebb, mintha más kérdésénél csinálná ezt.

2013. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is kérdeztem már ugyanezt:D

Kaptam sok olyan választ amiből megtudtam hogy nem mindenki azért teszi fel mert buta vagy lusta keresni hanem azért mert így legalább beszélhet a gondjáról kívülállóval.

2013. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók írták, meg azért is, mert ha én teszem fel a kérdést, akkor a válaszolóknak válaszolhatok vagy tovább kérdezhetek. Egy több éves kommenttel ezt bajosan tehetem meg.

Egyébként vannak olyan dolgok is, amelyek időközben megváltoztak. Épp az előbb botlottam bele egy kérdésbe, hogy mi lesz a rokkanttal, ha eléri a nyugdíjkorhatárt, és válaszoltak neki helyesen, hogy rokkant marad. Két éve. Csakhogy azóta ez már nem úgy van.

2013. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, még a negatív hangvételűeket is...

Természetes, hisz írtam is, hogy vannak értelmes kérdések, s olyanok is, amik időközben változnak. Ez logikus és ilyen esetben értem is a kérdés indítását.

DE....

Azt írtátok páran, hogy ki szeretnétek beszélni magatokból a gondot. Ilyenkor, ha van sok hasonló kérdés, akkor megkeresek egy hasonlót, és arra nem egy kommentet írok, hanem a kérdés feltevőjének, vagy valamelyik kommentelőjének írok egy privit... Ismerem ezen igényt, hogy nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek. A mai társadalom erről szól, tudom.... de itt bizonyos kérdésekben meg lehet találni a sorstársakat, avagy azokat akik a tipikus kérdésekben TALÁN tudnak segíteni...


Másrészt mondtátok, hogy több ilyen kérdés van. Oké, meglehet. De miért van az, ha tallózom a kérdéseket, szinte minden oldalon van teherbeesési és folyással kapcsolatos, vagy a súllyal, nemi szerv méretével kapcsolatos kérdés, s miért van az, hogy egyszer sem találkoztam még ilyennel? Statisztikailag a nagy számok törvénye alapján kellett volna már...


Harmadsorban pedig az oldal címe gyakorikérdések. Én ezt úgy értelmezem - lehet, hogy hibásan -, hogy ha van olyan panaszod, ami "típuskérdésnek" számít, akkor arra biztos megtalálod itt a választ, hiszen, ha annyira gyakori, akkor már feltették (többen) a kérdést, amire reflektáltak...


Végezetül és summa summarum: a fentiekből kiindulva azt gondolom, az én kérdésem gyakorisága, valamint az általam megvádolt kérdéstípusok gyakorisága között klassziskülönbség van, így ezen vádat visszautasítom. Ugyanakkor fenntartom, hogy kis utánajárással, kisebb komfortizmussal meg lehet találni a válaszokat a fent említett kérdésekre, hova tovább, lehet, hogy a kérdező a net helyett személyes válaszokra vágyik, (amit tudom, túl kínos) akkor talán a környezetében is talál olyat, aki ezen dolgokra tud; ergo a lustaságot, a nem alapos utánajárást fenntartom; s ne feledjük "a google a barátod"...


És a végére egy új kérdés: mit gondoltok, aki ezeket a sablonkérdéseket felteszi, előtte hány percet foglalkozott azzal, hogy bárhol (google, itteni korábbi kérdések) megkapja rá a választ???


Várom a további kommenteket, magyarázatokat, észrevételeket!


Szép napot!

2013. jan. 13. 07:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semennyit, mert ide kényelmesebb volt beírnia, vagy pedig gúglizott és ezt az oldalt dobta ki neki, így hát ő is vette a bátorságot és feltette a kérdést. Na meg az igazság az hogy a gúgli találatok sokszor ugyanazt az eredményt hozzák ki csak a weboldalak koppintják egymás okosságait (szóról-szóra). De találkoztam olyannal is hogy egy témáról szóló cikkekben jelentős az ellentmondás, ezért nem tudja az illető hogy mi az igazság. Tipikus példája az általad leírt fogyókúra, ha abba beleásod magad akkor az egyik cikk azt taglalja hogy másik mennyire nem hatékony, miközben amabban meg pont az ellenkezőjét írták le. Péniszméretnél is több verzió van hogy mettől meddig van a normál méret, egy kíváncsi embernek ezen így nehéz kiigazodnia.
2013. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!