Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy angliai angol a saját...

Egy angliai angol a saját anyanyelvén, amikor azt akarja hangoztatni, hogy ő angliai, akkor angolul brit-nek hívja magát?

Figyelt kérdés
Bővebben kifejtve: Egy Írországban élő ember mondja magáról, hogy ír, a skótoknak is meg van a szavuk magukra angolul, de az angliai angolról nem tudom. Vagy a britet az egész szigetekre kellene értelmezni? És az Észak-írek? Mi tartozik a Brit-szk-hez? Írország is odatartozik? Kicsit belegondolva több kérdésem is lett :D
2013. febr. 9. 02:58
 1/8 A kérdező kommentje:
+kérdés: Ha mégsem az angliai angol angolul brit, akkor a brit alá mi tartozik?
2013. febr. 9. 02:59
 2/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves, ha válaszolsz, írd meg hogy honnan tudod az információt. köszönöm
2013. febr. 9. 03:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Brit-szigetek az a Brit-szigetek. Anglia, Wales, Skócia és a többi (Man-sziget például), ami hozzá tartozik. Írország és Észak-Írország az Ír-sziget.

Aki az Egyesült Királyságból származik, azt mondja magáról, hogy angol.

Aki a Brit-szigetek valamelyikéről, az mondja magát britnek.

Aki pontosan akar fogalmazni, az azt mondja magáról, hogy angliai (ami egyenlő az angollal), skót, walesi vagy észak-írországi.

Vagyis, angolnak elvileg az mondhatja magát, aki Angliából származik, de mivel az Egyesült Királyság egész népségét is angolnak hívják, ezért az országban élők közül bárki mondhatja magáról, hogy angol. Ha valaki angolnak mondja magát, nem tudni pontosan, hogy Angliára gondolt vagy az egész országra. Remélem, érthető.

2013. febr. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tehát Anglia egy országrész Nagy-Britannián belül. Én úgy hallottam, hogy a skótok, írek és wales-iek közül sokan szeretik kihangsúlyozni a származásukat. Még külön nyelvük is van, azaz amennyire tudom Wales-ben saját nyelvet is beszélnek (régi kelta vagy gallhoz hasonlít), a skótoknak is vannak legalábbis eltérő szavaik.

2013. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: tehát egy angliai angol (aki abból az országrészből származik) angolnak hívja magát.
2013. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és azt le tudjátok írni angolul, hogy kihangsúlyozza hogy angliai angol? Hogy mondja ez esetben angolul, hogy angliai? Mert ugye van a a skót-scottish,scotch(nem tudom emberre melyiket használják), meg a walesi(Welsh). De az angol az angolul english-nek hívja magát??? vagy britishnek?(csak ezzel az a baj, hogy nem pont csak az angliait, hanem skótot és walesit is jelent.)
2013. febr. 9. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Az angliai angolra nincs külön szó. Ha nagyon tudatni akarja, akkor azt mondja, hogy:

I come from England.

Így tudni, hogy Angliából jött.

2013. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
I am an Englishman from England.
2013. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!