Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem költenek a tulajdono...

Miért nem költenek a tulajdonosok az albérleteik berendezéseire?

Figyelt kérdés
Pesten keresek albérletet. A legtöbb egy koszfészek, nagymama korabeli bútorokkal, dohos falakkal. Miért nem költenek rá egy kicsit a tulajdonosok?

2013. márc. 11. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb lakó úgyis tönkreteszi, mondván, hogy úgysem a mienk, minek vigyázzunk rá.
2013. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőmék is kiadták a lakásukat, a lakók konkrétan szétverték, még a vécédeszkát is. A mikró olyan állapotban volt, hogy ki kellett dobni és újat venni. Pedig normális egyetemistának néztek ki.
2013. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert gondolják hogy minek ha nem ők fognak élni benne.

Egyébként ne hidd azt hogy ez olyan egyszerű, sajnos sok olyan albérlet van ahol alig van 1-2 szekrény és oldd meg.

Én olyanba költöztem ahol csak a konyha volt berendezve itt is volt két felső szekrény két alsó, egy nagyobb szekrény tárolónak a zöldségeknek, fűszereknek meg pár egyéb dolognak, meg egy kis étkező asztal két székkel és ennyi.

A nappali totál üres volt, egy tévé állvány van itt ami egyedileg lett csinálva de azt hagyjuk mert amint rátettem az 50 kilós nagy tévémet már szedtük is le róla mert akkorát reccsent, azóta virágtartónak használjuk. A hálószobánkba meg csak függöny volt felrakva, meg egy régebbi fajta éjjeli szekrény és ennyi.

A több bútort, a cipő tartót, a ruhás szekrényeinket, akkor az ágyat, íróasztalt, dohányzó asztalt, fotelokat, kanapét, polcot, ezeket mind én hoztam a szüleimtől meg a barátnőm is szerzett pár dolgot, a polcokat én magam csináltam meg, leselejtezett bútorokból. És ennyi.

Van ahol ennyi sincs. Szerintem ezeknek is örülj mert nem minden tulajnak van annyi pénze hogy új bútorokat tegyen be, még nagyon a festésre sem telik nekik. Azokat a lakásokat is azért adják ki hogy abból legyen valami pénzük hogy a rezsit ne kelljen fizetni, főleg ha panelról van szó, ahol alapból kell fizetni a fűtésért, plusz ne legyen valami plusz pénze amiből pl nem hal éhen.

Szerintem örüljetek ennyinek is, mert ahová mi jöttünk semmi nem volt szint, és ez volt a legolcsóbb albérlet, de ugyan akkor a falak legalább szépen le voltak festve, meg tényleg alig kellett fűtenünk.

2013. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mert általában öröklik a házakat vagy újba költöznek és viszik a bútorokat.

és mihamarabb ki akarják adni hogy ne verje őket plusz költségbe

2013. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mert nem ők laknak benne, albérlőnek meg úgyis mindegy. Nem akarnak rákölteni, féltik a szép holmit.

Kivettem egy bútorozott szobát, nem volt benne asztal!! Szóltam, hoztak. Másikban meg a parkettás szobában volt a sarokban a zuhanyfülke. Fantasztikus dolgok vannak....

2013. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zabmester ***** válasza:

Sajnos Magyarországon így szokás, a leselejtezett, már senkinek nem kellő, innen-onnan maradt bútorokat bedobálják a kiadó lakásba, a bérlőnek jó az úgyis címszóval.

Mondjuk Pesten azért sokszor látok olyan hirdetéseket, ahol kimondottan kiemelik, hogy új bútorok vannak a lakásban, sőt, általában azt is szeretik megemlíteni, hogy Ikea bútorokkal van berendezve. Ezek persze drágábbak, hiszen a tulajnak sem volt ingyen, hogy telerakja új cuccokkal, arról nem is beszélve, hogy a magasabb lakbér egyfajta biztosíték neki, hogy nem veszi ki a lakást akárki vandál. Nem mintha a többet fizetők között ne lehetne olyan, aki hobbiból fejszével szétveri a szekrényt, de róla feltételezhető, hogy meg tudja fizetni az okozott kárt.

2013. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zabmester ***** válasza:
Mondjuk amúgy itt felmerült, hogy a tulajnak nincs pénze bebútorozni. Hát de akkor miért nem adja ki bútorozatlanként? Elég sok olyan bérlő van, aki tartósan erre az életformára rendezkedett be, és van saját bútora, felszerelése, amit visz magával, ők nyilván az ilyeneket keresik (mint pl. én is).
2013. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!