Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem képes az emberek...

Miért nem képes az emberek többsége halkan felállni? Sokan tolják a széket, amikor fel akarnak állni. Nem veszik észre, hogy milyen hangos? Meg amikor betolják a helyére, akkor is (már ha nem hagyják úgy).

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
ja, hát sajnos vannak ilyenek....engem is zavar, de az jobban, hogy sok ember nem tud halkan enni....
2013. ápr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Főleg az durva, amikor még a könyvtárban is ezt csinálják...Pedig nem nagy megerőltetés halkan megoldani..
2013. ápr. 24. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:
nyilván képesek rá. csak őket nem zavarja a dolog hangossága és nem jut eszükbe, hogy mást igen.
2013. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, látszik a többség itt is....Sok neveletlen (igen, ez nevelés kérdése, engem erre neveltek, iskolában is).

Fura, hogy nem automatikus az ilyesmi.

2013. ápr. 24. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
ha nem felháborodnál és befeszülnél, hanem kérnél, kedvesen többre mennél.
2013. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mit, hol kérjek?:) Ülők a könyvtárban, kávézóban, és mindenkihez menjek oda, hogy majd ha feláll, ne húzza végig a széket a padlón, mert baromi hangos?

Írd le, hogy miből derült ki EGYÉRTELMŰEN, hogy felháborodtam.

2013. ápr. 24. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
így éreztem, abból ahogy fogalmaztál. de persze tévedhetek. azt pl tuti nem tudod megemészteni, hogy sok fajta szokás van. ha egy közösségben senkit nem zavar a hangos szék kitolás, akkor miért figyelnének erre oda? mégis te úgy érzed, hogy ez egy objektív jó vs rossz dolog. ők a neveletlenek, te a jól nevelt és hogy képzelik. a könyvtár nyilván egy speciálisabb esett.
2013. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha másokat zavarok valamivel, az ne legyen szokás.
2013. ápr. 25. 00:31
 9/9 A kérdező kommentje:

Az is a gondolkodás hiánya, hogy csak szélsőségekben tudtok gondolkodni. Síri csend - hangoskodás, más zavarása. Átmenet, az nincs, mi?

Olyan, mint amikor éjszaka zavar a zaj, nem tudok aludni tőle. Zavar, ha beszélgetnek körülöttem, ha óbégatnak az utcán. Laktam a budatétényi út mellett, ott nem zavart a forgalom zaja (pedig van). A kulcs: középút. A síri csend és a szék padlón való húzása közt van különbség. És a szék kihúzása se hangtalan, de igenis neveletlenség, ha konkrétan végighúzza valaki a padlón.

2013. ápr. 25. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!