Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdélyből vagy Vajdaságból...

Erdélyből vagy Vajdaságból Magyarországra áttelepültek! Van honvágyatok? Betudtok illeszkedni?

Figyelt kérdés
Hogyan éltétek meg?Lehangoló, depresszív megrázkódtatásként?Megértitek egymást a magyarországi magyarokkal?
2013. júl. 9. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudtam beilleszkedni máig a szobámba bezárkózva itatom az egerek gyerekeinek a testvéreit .
2013. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Honvágyad van? Honnan származol?
2013. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Ugyan én nem vagyok határon túli, de akiket ismertem onnan, azok aránylag jól beilleszkedtek. De miért ne tudnának egyébként? Ha már itt vannak, vagytok, nincs gondunk :D Csak az onnan fröcsögőket nem szeretjük, én legalábbis.
2013. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fröcsögő mindenhol van... itt is, innen elszármazott is, simán csak nem kell más farkával verni a csalánt.

Amúgy hol keresel magadnak társaságot? Van egyáltalán a környezetedben olyan akivel tudsz ismerkedni? Nekem van jó pár délvidéki és erdélyi barátom, ők összejárnak egymással is, meg pár ittenivel is, tulajdonképpen nincs is olyan, hogy ott és itt, hiszen mindannyian magyarok vagyunk, arról meg igazán nem tehetünk, hogy meghúzták a határt.

2013. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vajdasági vagyok.És elmondhatatlanul hiányzik az a lepukkant nyomorgó ország, főleg a házam, a szomszédaim, a környezet.Ez azért abnormális mert tömegesen menekülnek onnan a fiatalok és én sem terveztem 35-40 éves koromig hazamenni, de akkor is mindig jólesett hazatérni és tudni hogy ez az én otthonom.Ez az érzés nem múlik, a gyásztól hatványozottan brutálisabb.Visszaút nincs.A családban csak én akarok visszamenni.
2013. júl. 9. 17:31
 6/12 anonim válasza:

Én is vajdasági vagyok. Kimentem Bécsbe tanulni, de rá kellett jönnöm, hogy nagyon egyedül vagyok. Hiányzott a család és a barátok. Ígyhát visszatértem, átíratkoztam egy otthoni egyetemre s ősztől folytatom.

Egyáltalán nem kell emésztened magad, hisz nem vagyunk egyformák. Van aki kevésbé kötődik és kimegy nyugatra élni gond nélkül, van aki jobban kötődik a földhöz amelyen született.

Egyébként nem tudom nézel e focit, de van egy olyan futballista akit úgy hívnak, hogy Jesús Navas. Spanyol válogatott labdarúgó és nagyon tehetséges, és csak most igazolt el egy másik klubba (konkrétan Angliába, Man City), mivel eddig nagy honvágya volt. Úgy néz ki kinőtte. Ahogy idősödünk, úgy érünk és talán csillapodik a honvágy. :)

2013. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok indiszkrét melyik városból való vagy és minek tanulsz?Én is hasonlóképpen cselekedtem volna földim..Bárcsak több ilyen gondolkodású vajdasági lenne
2013. júl. 10. 21:06
 8/12 anonim válasza:
Szabadkai vagyok és jogásznak tanulok. Te?
2013. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy szomszédos településről,ahol a tó van(Nem irom ki).Lehet, hogy ismerlek is.Nem T.Sz. a monogramod?És te mihez akarsz kezdeni az egyetem végeztével?
2013. júl. 11. 19:51
 10/12 anonim válasza:
Írtam privátot, majd nézd meg! :D
2013. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!