Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "különlegesnek" tartják a...

"különlegesnek" tartják a külföldiek a magyar nyelvet vagy nem különböztetik meg a körülöttünk élő szláv nyelvektől pl?

Figyelt kérdés
azt már megvitattuk itt hogy mindenki más hangzásúnak tartja, összekevert betűkkel, ugye van aki németesnek hallja, míg mások a kisgyerekek gőgicséléséhez hasonlítja:) van aki egyből lengyelnek hiszi és van aki még sosem hallotta. arra lennék igazából kíváncsi hogy a magyart számontartják-e úgy a külfölsiek akik hallottak is rólunk mint egy különleges nyelv, ha meghallják pl. szóval elkülönítik a szláv nyelvektől vagy a többietől, vagy egy unott nyelv ami semmiben sem különbözik számukra a körülöttünk lévőktől? köszi a válaszokat
2009. dec. 4. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire a lengyelhez szokták hasonlítani, de a többségnek tetszik.
2009. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
éppen olyan iedegen hangzása van, mint bármelyik ismeretlen nyelvnek - se különlegesnek, se szlávnak nem tartják.
2009. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nem látok bele a külföldiek fejébe, így nem tudom milyennek tartják.
2009. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok)

Én eddig akitől hallottam véleményt, annak tetszett, és aki hasonlította akármihez is, az a lengyelhez hasonlította

2009. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn a németeknél élek, és meglepöen sokan tudják, hogy a magyra nyelv egy teljesen külömböz nyelv mit a körülöttünk lévö nyelvek.
2009. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy mit tudnak róla.

Az egy egészen más, hogy mihez tartják hasonlónak.

Amúgy a németekkel sok kapcsolatunk van, úgyhogy ők ismernek minket

2009. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm szerint (aki szláv és soha nem hallot még magyar beszédet azelőtt) olyan, minta a kínai. :D Aztán lehet, hogy volt ebben egy kis humoros túlzás. :)
2010. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
EGy szláv nemzetiségű/nyelvű lány egy két napig hallgatta ahogy beszélgetek magyarul a harmadik lánnyal, és arra jutott, hogy ő olyannak hallja a magyar beszédet, mintha folyton vitatkoznánk :) De ő is mosolygott,mert furcsának tartotta amit mondott :)
2012. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!