Mi a boldogság?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 19:50
1 2 3
 21/27 pelgrim ***** válasza:

A boldogság mint jelenség meghatározását már itt valaki megadta (# 18/) Tehát a lélek vagy a tudat, helyesebben a személytelen öntudat állapota.


De hogyan illik ehhez Jézus hegyi beszéde, mikor Buddha a vágyak megszüntetését látja boldogságnak, Jézus pedig éppen a vágyakban látja a boldogság forrását ? „Boldogok akik ...”

2014. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, Pelgrim..A vágyakozás Isten felé -csak ez.

A nyolc boldogság nem a vágyakról szól, hanem az Istenhez közelítésről. Boldogság-áldottság (blessed)

Egy szerzetesek énekelnek Valaam szigetéről, a képek is nagyon jók, kik az áldott-boldogok...

https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2014. dec. 14. 15:57
 23/27 A kérdező kommentje:
jav.*egy nélkül, szerzetesek
2014. dec. 14. 16:03
 24/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a boldogság szó-érzés fejezi ki legjobban, hogy mi is az a relatív dolog.

Van, aki számára pl. a legnagyobb boldogság gyereket szülni, otthon háztartásbeliként lenni, és a férjet hazavárni. Szerintem ezzel sincs semmi gond a világon,habár ez számomra elképzelhetetlen.


Számomra az a boldogság, amikor elégedett vagyok. Legfőképpen magammal, és azzal, amit elértem. De úgy gondolom, kinek-mi. Ezt pedig el kell fogadni. A szomszéd Maris néninek valószínűleg nem az lesz a boldogság, mint nekem, és ezzel semmi probléma nincsen:)

2015. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 24 - lehet ezt az érzést "elégedett vagyok" úgy is érezni, hogy nem értem el semmit, vagy netán sikertelen is voltam épp - mégis valahogy nem rágódok semmin, egy nyugodt így jó érzést élek, nem?
2015. okt. 7. 21:41
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az elértem valamit számomra nem azt jelenti, hogy konkrétan megvalósítottam a célomat feltétlenül. Nálam maga az, hogy megpróbáltam, és mindent,de mindent tényleg beleadtam is ok a boldogságomra-akkor is, ha a célom nem sikerült. Hogy miért? Mert tudom, hogy mindent megtettem, és ha ennek ellenére sem értem el a célomat, akkor annak oka kell, hogy legyen-számomra (Nem akarok belemenni abba, hogy ki szerint van az életnek konkrét célja, ki szerint nincs, számomra van, és kész.)

Az, ha valamit nem érek el elsőre, engem ösztönöz. Arra , hogy még jobb, erősebb, kitartóbb legyek, felődjön ez által is a jellemem. Számomra ez boldogság.

2015. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm 26 az érdekes választ!
2015. okt. 7. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!