Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik az a magyar szó, ami...

Melyik az a magyar szó, ami nem jelent csúnyát, mégis annyira unszimpatikus, hogy nem igen mondanátok ki, főleg emberek előtt?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Mondjuk valaki utálja kimondani azt, hogy "asztal". Ezért soha nem mondja ki. Nem csúnya, csak egyszerűen utálja kimondani. Veled van ilyen? van olyan szó, amit nem szívesen mondanátok ki, vagy általában kerülitek, hogy ne kelljen kimondanotok?


Velem van, és még soha nem mondtam ki, pedig már 100x hallottam. De nem írom ide ki. Pedig nem csúnya. Csak egyszerűen nem merem kimondani, és leírni sem. Szerencsére még soha nem volt szükség rá, hogy kimondja, vagy hogy leírjam. Ja és több ilyen szó is van nekem, jelenleg 4-ről tudok.


2015. máj. 22. 00:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Hát ezt a helyesírásba témakörbe szántam, bár mivel ezek után bolondnak fogtok gondolni, lehet létezik valamilyen tudományos magyarázat miért is vagyok így néhány szóval. :)
2015. máj. 22. 00:35
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

SZUKCESSZÍV APPROXIMÁCIÓ

(matematikai módszer)

Annyira idegennek érzem, hogy még egy magyar mondatban is szívesebben mondanám angolul, pedig átlagnál kevesebb hunglish-t használok.


De egy kicsit ilyen az "unszimpatikus" is. :)

2015. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "meleg" (értsd: homoszexuális) ilyen.

Nem vagyok homofób, de ha azt mondom hogy "meleg reggelre ébredtem", akkor az azt jelenteti hogy besütött az ablakon a nap, és nem azt hogy Terry Black mosolygott rám...

2015. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%

ma 00:41


Csak nem Vona Gábor tisztelt meg minket a jelenlétével (néhány éve szóról szóra ezt mondta egy tv-s nyilatkozatában).?

2015. máj. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen szavam, de egy barátom soha nem mond biciklit a kerékpárra. Sőt semmi mást. Kérésre sem. Ez is ilyen?
2015. máj. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Bögre
2015. máj. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Abszolút és maximális.
2015. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Nincs ilyen szó.
2015. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Randi. Egyszeruen utalom ezt a szot :))
2015. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Köcsög! Ugye jelent egy tárgyat, meg ferde hajlamú embert is!
2015. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!