Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik az a magyar szó, ami...

Melyik az a magyar szó, ami nem jelent csúnyát, mégis annyira unszimpatikus, hogy nem igen mondanátok ki, főleg emberek előtt?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Mondjuk valaki utálja kimondani azt, hogy "asztal". Ezért soha nem mondja ki. Nem csúnya, csak egyszerűen utálja kimondani. Veled van ilyen? van olyan szó, amit nem szívesen mondanátok ki, vagy általában kerülitek, hogy ne kelljen kimondanotok?


Velem van, és még soha nem mondtam ki, pedig már 100x hallottam. De nem írom ide ki. Pedig nem csúnya. Csak egyszerűen nem merem kimondani, és leírni sem. Szerencsére még soha nem volt szükség rá, hogy kimondja, vagy hogy leírjam. Ja és több ilyen szó is van nekem, jelenleg 4-ről tudok.


2015. máj. 22. 00:31
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
pajtás.
2015. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
97%

Kamasz

egyszerűen... undorító ez a szó így, hogy kamasz. :D

Tini, fiatal, serdülő (bár ez se sokkal jobb), de nem kamasz, az olyan visszataszítóan hangzik, meg lenézően

2015. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Írásban gyűlölöm amikor valaki a "miattad" helyett "miadtadot" ír

Ugyanígy van egy ismerősöm aki a miattad helyett azt mondja hogy "végedted"....amikor a "végedt" magyar szót nem ragozzák de ezt nem képes tudomásul venni

Talán csak ennyi

2015. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Amikor volt egy sebem és az gyógyult, mindig kérdezték, hogy mi az a kezemen, én pedig irtóra rühelltem, de ki kellett mondani: "Genny" Szerintem rohadt undorító szó.
2015. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%
Én a terhest nem szeretem. Mármint ha valaki gyermeket vár és akkor használják ezt a szót. Nekem akkor mindig egy zsákot hordó szamár jut eszembe.
2015. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!