Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Halottakról jót vagy semmit"?

"Halottakról jót vagy semmit"?

Figyelt kérdés

Miért nem illik a halottakról rosszat mondani, ha esetleg valóban "rosszak" voltak?

Kinek ártunk ezzel?



2016. okt. 16. 20:54
1 2
 1/11 Alain Delon ***** válasza:
73%
Ez egy képmutató felfogás.
2016. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy az első is írta.

Ez képmutatás és hülyeség!


Ez inkább úgy igaz, hogy "halottról vagy jót vagy igazat"

2016. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Valóban képmutatás, de annyi igazság van benne, hogy pl. nem a temetésnél, gyászoló rokonok előtt kell felhozni mindenféle pitiáner sérelmeket, ráér az később.
2016. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert ha egy élő emberrel rosszat mondasz, akkor az illetőnek van esélye megvédi magát, ellentmondani, bebizonyítani pocskondiázó állításod ellentét, viszont egy halott értelemszerűen nem tudja ezt megtenni.
2016. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a halott mar nem tudja megvedeni magat. A csaladjanak artasz legfokeppen.
2016. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 #5


Éppen ezért írtam, hogy ez úgy lenne helyes, hogy

"halottról vagy jót, vagy igazat"


Mert az igazsággal szemben nem kell megvédenie magát senkinek.

2016. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, jó de honnan tudod, hogy biztosan igaz az, amit mondasz róla? Hacsak nem a párod vagy közeli hozzátartozód volt, kétlem, hogy ismernéd annyira az illetőt, hogy képes legyél 100%-osan eldönteni, mi igaz róla és mi nem. Vagy ha igaz is a rossz, amit mondasz róla, lehet, hogy nem vagy tisztában azzal, mi folyt a háttérben... stb.
2016. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Halottakról semmit vagy a tényeket/igazat.

Meg lehet ezt fogalmazni állásfoglalás néllül is.

2016. okt. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Igen, ha a hozzátartozókról vagy arról van szó, hogy a halott nem tud védekezni, igazatok van.

Én is azt hittem, amit a két első, hogy csak képmutatás meg vallási cirkusz az egész, de így már jobban értem.

2016. okt. 17. 07:01
 10/11 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Igazából ez egy félreértelmezés. Az eredeti mondás úgy hangzik, hogy "De mortuis nil, nisi bene", vagyis halottakról vagy jól (vagyis igaz módon), vagy semmit. Tehát el lehet mondani, ha valaki életében rossz ember volt, de hazudni nem szabad róla.

2016. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!