Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet a jelenség hátterében...

Mi lehet a jelenség hátterében, és hogy' juthat odáig egy 2000 fős település önkormányzata, hogy gazban hagyja (a 2 közül) a község egyik temetőjét a halottak napjára? (nem emlékszem még egy ilyenre).

Figyelt kérdés
30 km -ről kerestem fel a temetőt pénteken, és térdig csalánban gázoltam.
2016. okt. 29. 16:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Écs
2016. okt. 29. 16:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy a másikban volt kaszálás - mert ott olyan sűrűen be van töltve síremlékekkel, hogy (talán) nincs is mit kaszálni (?)
2016. okt. 29. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos elfogytak a közhaszontalanok.
2016. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, de mégis, egy önkormányzat hogyan tehet ilyet a falu halottaival?
2016. okt. 29. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy pont az önkormányzat a temető tulajdonosa, hanem valószínűleg valamelyik vallási felekezet. Sok olyan község van, ahol van egy református temető, van egy katolikus temető, de önkormányzati nincs egy sem.


De ettől függetlenül az önkormányzatoknak nincs pénzük.

Szerinted mennyi helyi adót szed be egy ekkora település éves szinten? Még annyit sem, amennyi mikuláscsomagot kiosztanak a rászorulók gyerekeinek az oviban.


Minden önkormányzati kiadás célirányosan valami EU-s pályázati pénzből megy, vagy valamilyen normatív állami támogatásból.


Idén úgy látszik nem lehetett temetőgondozásra EU-s pénzeket lehívni.

Brüsszelben biztosan azt gondolták, hogy Magyarországon is kapitalizmus van, majd összedobják a kaszálás árát az érintettek. :)

2016. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a pénz - összedobás nem lett volna rossz ötlet, én is adtam volna, ha szólnak - Igaz, 30 km -re lakom, de ez nem tényező ilyenkor. Eddig minden évben rendben volt, nem is számítottam rá, hogy most nem lesz.
2016. okt. 29. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!