Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ma Magyarországon...

Miért van ma Magyarországon ennyi ápolatlan, igénytelen ember?

Figyelt kérdés
Főleg most, hogy jön a meleg, elszörnyedek sokszor a BKV-n. Szőrös nők, izzadságszagú emberek, reggelente szájszag mindenfelől, zsíros, korpás hajú öltönyösök, fogatlan középkorúak. A tisztaság szerintem nem pénz kérdése. Sok helyen jártam már a nagyvilágban, de Magyarország benne van az első háromban ápolatlanság terén.
2010. máj. 7. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Bizony, és még nincs itt az igazi kánikula, amikor már kora reggel "élvezhetjük" a büdös, izzadtságszagú hónaljakat... Azokról a szerencsétlenekről már nem is beszélve, akik olyan alacsonyak, hogy a másik hónaljáig érnek. És mindezt egy nyári napon, zsúfolt metróban...
2010. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nevezném ápolatlanak azokat a nőket,akik nem borotválkoznak. Egyszerűen nem követik a divatot. Attól még lehetnek ápoltak. Aki pedig hajlamos az izzadásra,az borotváltan is izzad. A fogatlanok sem biztos,hogy így érzik jól magukat. Nagyon sok ember örül,ha a megélhetésére jut pénz,és nincs pénze a fogorvost fizetni.

Egy síma tömés is komoly összegbe kerül ma már.

2010. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én a szandál szezontól vagyok ki.Az a sok ápolatlan köröm és repedezett sarok.
2010. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt azért mégsem tudom elfogadni, ha egy nőnek pl. bajsza van. Úgy tudom, hogy itthon nem magánorvosnál a tömés ingyen van, a fogpolírozás is, a fogpótlás ami fizetős. Egy sárga fogú, foghiányos ember pedig nehogy ne tudja megcsináltatni a fogát, ha 600 Ft-os cigarettára meg telik.
2010. máj. 7. 16:17
 5/16 A kérdező kommentje:

tényleg, a körmökről meg is feledkeztem :)

Férfi öltönyben, aktatáskával és retkes körömmel...

Nők meg lepattogzott körömlakkal.

Valami nagyon nincs rendben.

2010. máj. 7. 16:18
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Van némi igazság a kérdésben, de szerintem a Balkán azért még rosszabb. Több ember büdösebb, elhanyagoltabb, lepusztultabb. Legalábbis ezt tapasztaltam Bulgáriában, Macedóniában. Az ok egyértelműen a szegénység. Ha szegény vagyok, és ha még beteg is, ami többnyire együttjár, akkor érthetően a legkisebb gondom is nagyobb annál, hogy izzadságszagú vagyok vagy hogy korpás a hajam. Meg említetted a fogatlanságot. Tudod, hogy minimum százezrekbe kerül tb mellett is egy egyszerűbb fogpótlás is? 3-4 millió ember enni se igen tud, fűteni meg végképp nem, akkor most mit vársz tőlük?
2010. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jó rendben, akkor hagyjuk a fogakat. De az alapvető tisztálkodás így is hiányzik, ma már főleg Pesten minden lakásban vezetékes víz van, hideg-meleg. Ennyi nem fér bele? Ugyanez a véleményem a szegényekről is, amiért szegény valaki, azért a házát rendben tudja tartani, de sajnos ez ritkán van így. A szegénységgel miért jár együtt az igénytelenség? Az én nagymamám is szegényen élt, de nála tisztaság volt, mert takarítani nem kerül pénzbe, mint ahogy megmosakodni sem.
2010. máj. 7. 16:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
16:21-eshez csatlakozván: a fogpótlás DARABONKÉNT 15.000 -től indul. Felső határ a csillagos ég.
2010. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

50 évben még a szexmagazinokban is szőrösek voltak a nők. Szóval nem bántani, ha akad még olyan. A borotválkozást is a divat hozta, és nem a tisztálkodási előnyök miatt kezdték követni.


Aki büdös nem feltétlenül azért, mert nem fürdik. Lehet hogy valami váladéktermelési betegsége van, ami miatt lehet reggel lefürdök, izzadsággátlót ken magára, és parfümöt fúj, mire pl. beér a munkahelyére újra kellemetlen szagú lesz. Ugyanez igaz lehet a bőrbetegekre is.


Akinek zsíros, korpás a haja is lehet betegségtől. Nem feltétlen igénytelenség. Zsíros korpatól pedig ki tudja hány ember szenvedhet, mivel fodrásznál is nagyon könnyen össze lehet szedni. Zsíros hajnál újra feljön a váladéktermelési betegség pl.


A fogpótlás pedig sokba kerül tényleg, a sárga fogakat kávé és cukros italok okozhatják, a fogfehérítés viszont nem tudom mennyibe kerül a fogorvosnál.

2010. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint itt nagyon sok a beteg ember...

Na ne vicceljünk már :)

2010. máj. 7. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!