Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent a feltartott kisujj?

Mit jelent a feltartott kisujj?

Figyelt kérdés
Tudjátok mint a peace jel vagy a rock, de a kisujj fentartásra még nem jöttem rá mit jelentXDLégyszi segítsetek^^
2008. nov. 4. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
en azt is hallottam,h a rossz emberek tartjak fel...de azt is,h ugy inteligens..
2008. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Az angolok a teázásnál kinyujtják a kisujjukat ezzel jelzik hogy a köznép felett állnak.
2008. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
azt jelenti, hogy : "anyád!"
2008. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Az Austin Powers című filmben volt :DD mi mikor "rib@nckodtunk" akkor tartottuk a szánkhoz mert vicces volt :) különben meg nem tudom én se.
2008. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Van egy olyan vicces jelentése, hogy amikor valaki alig bírja abbahagyni a nevetést, és neki felmutatjuk a kisujjunkat, már ez is elég, hogy újra kezdje a kacagást.

:-D

2008. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
LOl nekem egyszer felmutatta egyik csaj a suliban még régen. nevettem és megkérdezte, hogy te ezen is nevetsz? És kitört belőlem a hatalmas röhögés, még a könnyem is kicsordult, mert iszonyú görbe a kisujja! :DDD valami deformált kezei vannak :P
2008. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Mert valóban azt jelenti hogy anyád, nem a kérdezőnek írtam. ezért kérdezte pl. tőled a csaj előttem szóló, hogy ezen is nevetsz-e, mert azt sértésnek mutatta. A valódi jelentését írtam le, mégis lehúzott mindenki.
2008. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, az előtted szóló :D

Szerintem ő nem azért mutatta, legalábbis nem tudta a jelentését. Általános suliban volt, és barátnők voltunk. Kb 11-12 évesek. :)

2008. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
üzi küldője: köszi a válaszokat:D tulképpen nemtudom eldönteni a sok közül melyik lehet amit szántak meg koncert közbe mutogatják:D meg néha lassú számoknál is néha gyors, szal téll bármi lehetne:D
2008. nov. 5. 16:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Megmondom őszintén, nem tudom, mit jelenthet, ha egy koncert közben lóbálja valaki a kisujját, de a feltartott kisujj - mint az összes többi kézjel is - különböző népeknél különböző dolgot jelent.


A kisujj feltartása a japánoknál például a feleségre vagy barátnőre való utalás. Létezik ugyanis egy babona náluk, miszerint az egymásnak teremtett férfit és nőt egy láthatatlan vörös fonál köti össze a kisujjuknál fogva. A sorsra utaló vörös fonál vagy szalag nagyon elterjedt szimbólum egyébként Japánban.


Indiában a feltartott kisujj, Indonéziában pedig a lefelé tartott kisujj jelenti azt, hogy ki szeretnél kéredzkedni a vécére. Ha jól tudom, ott ezt csak a férfiak használják.


Az Amerikai Egyesült Államokban a kisujj az ígéret jele. Biztosan láttál már olyat amerikai filmekben, amiben két ember megfogad valamit, és ezt megpecsételendő összekulcsolják a kisujjukat. Törökországban és Kolumbiában akkor csinálják ugyanezt, ha fogadást kötnek.


De visszatérve a koncertre: az is elképzelhető, hogy a kisujj ebben nem jelent semmit, csak az adott zenekarnak vagy előadónak szóló személyes gesztus. Vannak olyan hírességek, akik szeretnek egyedi kézjeleket kitalálni, majd aztán ezt mutogatják mindenhol, interjúk, fellépések során; a rajongók ezt eltanulják tőlük, majd tiszteletként és/vagy támotatásként ők is ugyanúgy mutogatnak, akárhágyszor csak felbukkan valahol az általuk bálványozott híresség.

2008. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!