Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől lesz jó egy blog/könyv/v...

Mitől lesz jó egy blog/könyv/vers? Ti mitől élvezitek az olvasást? Miért szerettek olvasni? Miket olvastok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan dologról kell szólni egy történetnek, ami felkelti az olvasó érdeklődését -persze mindenkinek más és más az érdekes. Valamint olyan stílusban kell megírni, hogy izgalmas legyen olvasni.Egyébként én főleg regényeket szeretek olvasni (lehet ez tiniregény is, de akár komolyabb is - most pl. Az aranyembert olvasom Jókaitól, mert vmelyik nap eszembe jutott, h milyen régen olvastam már és felfrissítem az emlékeimet:).)
2011. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szeretek olvasni, mert ott az én képzeletemben kelnek életre a szereplők, a helyszínek. Ha filmben nézem, akkor már ott van előre a képernyőm a figura, és nem tudom a saját elképzelésem szerint alakítani. Volt már olyan eset is, hogy a filmben nem nagyon értettem a történetet, de amint elolvastam könyvben, már minden tiszta volt. Sokkal aprólékosabban le van írva. Nekem is van úgy, hogy ha olyan könyvet olvasok, ami nem érdekel, akkor alig haladok benne valamit, de ami nagyon érdekel, az 2-3 nap múlva már ki is lesz olvasva. Legjobban regényeket szeretek olvasni, kedvenceim: A láthatatlan ember, Zöld dió, Szöszi, A francia kislány... és még sok más.
2011. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
imádom a verseket. Azokat, amikben VAN értelem, de nagyon elrejtve:) Én is írok:):)
2011. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem fontos hogy legyen mondanivalója, tanulsága a számomra, valami amit tanulhatok belőle.

Régebben Jack London-t olvastam középiskolás koromban (ez lekötött, a kötelező olvasmányok kicsit sem), manapság Paulo Coelho-tól olvasok könyveket.

2011. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Tulajdonképpen azért tettem fel a kérdést, mert érdekelne az is, hogy mi a véleményetek, vajon miért olvasnak az emberek blogot? Mármint azt a "tipikus" saját-életemet-gondolataimat-leírom típusú blogot? (ezt a kérdést kifelejtettem) Csak mert én is most kezdtem bele egybe, de nem másoknak írom, csak írok, mert imádok írni. Viszont amit írok, arccal soha senkinek nem mutatnám meg, még szülőknek sem, nem tudom miért. Így meg, aki akarja nézi, aki meg nem, az nem:)

Amúgy én a pszichológia-könyveket szeretem, Coelhot, meg hasonlókat:)

16L

2011. febr. 28. 18:36
 6/12 A kérdező kommentje:
És kiknek a verseit szereted 18.34? Csak mert én is írtam régebben, de már nem megy valahogy, nincs túl sok idő. Én is szeretem a verseket, de nagyon ritkán találok olyat, ami igazán tetszik. Ha viszont igen, akkor azt néha meg is tanulom, amikor mondjuk utazok valahova és unatkozom. :D
2011. febr. 28. 18:39
 7/12 anonim ***** válasza:

én írok blogot is, és én se mutatom meg senkinek. nyugodtan folytasd:):)

Kicsit elhanyagoltam, és már írni sincs sose időm.. ami nyilván azt jelenti, hogy nincs időm beleményedni az ihletbe:(

egyetem... hiányzik a gimi:) használd ki még ezt a két évet:P

2011. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja és Adyt szeretem pl., meg sajnos nem jegyzem meg őket, de tudom, hogy a magyar költők legtöbbjét szeretem, akiket "tanítanak", másrészt meg ha még nem láttad, nézd meg A teljes napfogyatkozás c. filmet, ISZONYÚ JÓ!!!!:)
2011. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem attól jó egy blog, hogy a hétköznapi eseményeket is viccesen, érdekesen írja le az illető. és egy idő után úgy érzem, mintha ismerném.
2011. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én már várom az egyetemet. :) És mindenképpen letöltöm a filmet!
2011. febr. 28. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!