Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek szép ez a vers?

Szerintetek szép ez a vers?

Figyelt kérdés

Kérlek nagyon őszintén válaszoljatok.

Bárki!!!


A gyermeki lélek


A gyermeki lélek szépségénél nincs szebb,

Örökké a Föld legdrágább kincse.

Szépsége szikrázik, mindörökké ragyog,

A felnőttek életébe Ők hozzák a napot.

Sosem bűnös, örökké ártatlan,

Semelyik gyermek sem alszik álmatlan.

Mindegyik apróság arca kedves,

Mert lelke nem háborog, csendes.

Bosszú? Ismeretlen fogalom számukra,

De ez sosem vált még kárukra.

Harag? A helyzet ugyanaz,

Nekik már ismeretlen fogalom marad.

Ez a lélek szelíd, mosolygós,

Akkor is, ha az idő borongós.

Nem sápítozik, sosem kiált,

Itt minden próbának ellenállt.

Sohasem vétkes,

Örökké ékes,

Minden szava mézes,

És ez sohasem kérdéses!

Számtalan szó, melyet mi már nem értünk,

Mivel már a tinikort elértük.

Csodás, de hát messze már.

Az idő valóban tovaszáll,

Lelkiismeretfurdalást hozva Rád.

Mivel a lelked nem gyermeki már.

Befolyásolható, naív,

Térjen vissza a gyermeklelked, ha hív!

Mert a lecke még mindig az,

Egy, de Ez örökké igaz,

Lélekben mindörökké gyermek maradj,

De ezt nagyon erősen akard!


Ezt egy 15 éves lány írta.:)


2011. máj. 20. 15:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
tök szuper.
2011. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondolod :). További szép napot!
2011. máj. 20. 16:06
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
nagyon tetszik a mondanivalója! én is így látom a gyerkőcöket :) szép hogy egy 15 éves lány ilyet ír :) Aranyos vagy! :)
2011. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.:)

Hát igen, ők valóban ilyenek, én is pont így vélem, de erről a versem is árulkodik:). Neked is további szép napot!

2011. máj. 20. 16:10
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Ha szakmai szemmel kérdezed: ez egy rossz vers. Nem bántásból, de nincs formája és szerkezete, a rímek gyatrák és a fogalmazása is harmadrangú: "Számtalan szó, melyet mi már nem értünk,Mivel már a tinikort elértük."


Ne haragudj, ez nem jó vers.

2011. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Rendben, te így látod. :)

Viszont abban hogy a rímek gyatrák, ne haragudj, nem értek egyet.

2011. máj. 20. 16:15
 7/28 A kérdező kommentje:
Amúgy nem ezen a pályán szeretnék továbbmenni, csak kíváncsi voltam még több ember véleményére. Állatorvos szeretnék lenni.
2011. máj. 20. 16:16
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem baj, ha nem értesz vele egyet, attól még gyengék :) De tényleg nem bántásból írom, hidd el: én is voltam 15 éves, nekem is ilyenek voltak a rímeim, és velem is közölték ezt. Én is háborogtam legbelül, de ma visszatekintve elismerem, hogy szörnyűek voltak az akkori verseim :D


"A helyzet UGYANAZ - fogalom MARAD"

Fontos, hogy ügyelj arra, hány szótagból áll az ütem. Mert ha az egyik sor utolsó szava három magánhangzó,s a másik meg csak kettő,akkor megbicsaklik a ritmus.

"nincs szebb-kincse"

Ez még csak nem is hangzik jól. Nemcsak a magánhangzóknak kell rímelniük, hanem a mássalhangzóknak is egybe kell csengeni.


"ártaTLAN-álmaTLAN", "mosolygÓS-borongÓS"

Ezt nevezik ragrímnek. Egy-egy ragrím a versben nem gond, de kettő már feltűnik, ha nagyon ragos, akkor meg végképp rosszul mutat.

2011. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Az attól függ, mit értesz szép alatt. Hogy őszinte legyek irodalmi értéke nincsen. Nem mond semmi újat a gyerekekről. Tudod aki gyerekkel vagy állattal fotózkodik arról gyanítható, hogy szebbnek, kedvesebbnek akar tűnni a valóságos személyiségénél. Egy vers nem akkor szép, ha szép akar lenni, hanem akkor amikor igaz akar lenni. Ilyen vers már a XIX. században sem volt elfogadható, mint irodalom. Saját vagy családi használatra igen.



"A gyermeki lélek


"A gyermeki lélek szépségénél nincs szebb,"


Az első sor vaskos közhellyel indít, ráadásul a szépet a széppel jellemzi szóismétléssel. Ez fokozásnak ugyanis nem illik be.


"Örökké a Föld legdrágább kincse."


Közhely ez is.



"Szépsége szikrázik, mindörökké ragyog,"


Harmadszorra fordul elő a szép és másodszorra az örök, illetve a fenti állításokat megismétli. Ez elfogadhatatlan egy irodalmi alkotásban.


"A felnőttek életébe Ők hozzák a napot.

Sosem bűnös, örökké ártatlan,"


Megint ismételünk, és még mindig nincs új állítás, se új kép.


"Semelyik gyermek sem alszik álmatlan."


Álmatlan aludni nem lehet. Az álmatlanság ugyanis azt jelenti, hogy nem tudunk elaludni és nem azt, hogy nem álmodunk. Azonkívül nem is lenne igaz, sok kisgyermek küzd súlyos alvászavarokkal és rémálmokkal, vagy nem tud aludni.


"Mindegyik apróság arca kedves,

Mert lelke nem háborog, csendes."


Mindkét sor giccses és nem igaz a fentebb már írtuk.


"Bosszú? Ismeretlen fogalom számukra,"


Járt már a szerző óvodában, iskolában?


"De ez sosem vált még kárukra."


Ennek a sornak mint következtetésnek a hamis felvetés miatt, nincsen értelme.


"Harag? A helyzet ugyanaz,

Nekik már ismeretlen fogalom marad."


Fogalmi ismétlés semmi új és rosszúl hangzó kifejezések "ugyanaz" valamint szóismétlés: "fogalom".



A továbbiak még gyengébbek, hemzsegnek az ismétlésektől és negédességtől. Ezt egy tizenöt éves lány írta? Nekem szerzőként egy rózsaszín nejlonotthonkás, ducin-kedves nagymama ötlött be strandpapucsban a játszótérről unatkozó-unokázás közben. HÉ! EGY TIZENÖT ÉVES EMBER NEM ILYEN, VAGY HA IGEN SÜRGŐSEN FORDULJON SEGÍTSÉGÉRT!

A vers ritmikája összevissza ugrál, a rímek megkínozzák az embert amikor vannak, (mert olykor csak durva asszonáncok jelentkeznek. Hangtanilag borzalmas képileg semmi. Van ennek mondanivalója? Ne így! Ha írni akar. Ez nem művészet.


Bocsánat, szakmai szemmel néztem!


Üdv.

2011. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%

"Ilyen vers már a XIX. században sem volt elfogadható, mint irodalom. Saját vagy családi használatra igen. "



szerintem is

2011. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!