Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek szép ez a vers?

Szerintetek szép ez a vers?

Figyelt kérdés

Kérlek nagyon őszintén válaszoljatok.

Bárki!!!


A gyermeki lélek


A gyermeki lélek szépségénél nincs szebb,

Örökké a Föld legdrágább kincse.

Szépsége szikrázik, mindörökké ragyog,

A felnőttek életébe Ők hozzák a napot.

Sosem bűnös, örökké ártatlan,

Semelyik gyermek sem alszik álmatlan.

Mindegyik apróság arca kedves,

Mert lelke nem háborog, csendes.

Bosszú? Ismeretlen fogalom számukra,

De ez sosem vált még kárukra.

Harag? A helyzet ugyanaz,

Nekik már ismeretlen fogalom marad.

Ez a lélek szelíd, mosolygós,

Akkor is, ha az idő borongós.

Nem sápítozik, sosem kiált,

Itt minden próbának ellenállt.

Sohasem vétkes,

Örökké ékes,

Minden szava mézes,

És ez sohasem kérdéses!

Számtalan szó, melyet mi már nem értünk,

Mivel már a tinikort elértük.

Csodás, de hát messze már.

Az idő valóban tovaszáll,

Lelkiismeretfurdalást hozva Rád.

Mivel a lelked nem gyermeki már.

Befolyásolható, naív,

Térjen vissza a gyermeklelked, ha hív!

Mert a lecke még mindig az,

Egy, de Ez örökké igaz,

Lélekben mindörökké gyermek maradj,

De ezt nagyon erősen akard!


Ezt egy 15 éves lány írta.:)


2011. máj. 20. 15:57
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Oké emberek....:). Lehet igazatok van. Viszont kérdem én, ti művészek vagytok? Mert nekem csak egy olyan olvasson be, aki valóban az.:) A másik: elfogadható vagy nem, tükrözi azt, mennyire szeretem a gyerekeket.:) Remélem észrevettétek.:)
2011. máj. 20. 19:19
 12/28 A kérdező kommentje:
De nem lehet hogy csak irigykedtek?:) Ha nem vagytok művészek, akkor igen:). Nekem ez a gyanúm. :P
2011. máj. 20. 19:21
 13/28 A kérdező kommentje:

Jah, és többen beleestetek abba a hibába, hogy nem fogadható el művészi szemmel.

Min már azt említettem: SEMMIT sem szeretnék vele kezdeni. Itthoni mű. Ennyi a szerepe csupán:).

2011. máj. 20. 19:26
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
szép vers, nekem tetszik :)
2011. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Elég közhelyes, giccses, mindenáron tetszeni akaró és álszenteskedő, de semmitmondó. Sok benne a megbicsakló ritmus és az erőlködés.

Plusz szerintem nem ilyenek a gyerekek - egyáltalán, nem is lehet így általánosítani, minden gyerek más. Érződik erősen a versen, hogy nincs sok kapcsolatod kisebb gyerekekkel, nem tapasztalatból írtál. Gondolj vissza, ennyire felhőtlenül érezted magad egész gyerekkorodban?

Nekem pici, egy év alatti babám van, és van benne akarat, küzdés és sokszor harag is a világ iránt vagy önmaga tehetetlensége miatt. Persze ha mosolyog, (közhelyesen) "számomra felkel a Nap" és tele van bizalommal, de nem ilyen kétdimenziós személyiség.


És te kértél őszinte válaszokat :) akkor ne sértődj meg.

Próbálj inkább olyan témát találni, ami közelebb áll hozzád, valamit, ami veled esett meg és őszintén, saját tapasztalatból tudsz róla írni. Egy jó versbe bele kell halni egy kicsit, ne azért ülj le írni, hogy majd megmutathasd és bezsebeld a dicséreteket.

2011. máj. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


16:13 és 16:24 vagyok. Tízéves korom óta írok verseket, később novellákat, manapság újságíró vagyok és regényeken is dolgozom. Tehát igen - művész vagyok, méghozzá olyan, akit szerencsére már 15 évesen is tehetségesnek tartottak - ettől függetlenül megmondták azt is, ha valami nem jó. Mert bizony ennyi idősen én sem tudtam úgy írni, mint manapság, sőt! Máig vallom, hogy a kritikák ébresztettek rá, milyen sokat kell fejlődnöm még.


Szóval nem megsértődni kellene és nem öntelt módon azonnal arra gondolni, hogy itt mindenki hasból beszél és irigy rád. Most mondhattuk volna mézes-mázos módon, hogy "jaj, hát egy kicsikét sántítanak az asszonáncaid", de már megtapasztaltam, hogy itt őszintén kell beszélni: és őszintén, ez továbbra is egy rossz vers.

Nincs irodalmi értéke, közhelyes és tényleg szörnyűek benne a ragrímek, meg úgy egyáltalán. Még a szótagszám sem rímel.


Hiába, a verseknek van egy adott szerkezete, amit be kell tartani, különben megbicsaklik az egész.

Az oké, hogy szereted a gyerekeket, csakhogy ez még nem varázsolja széppé és minőségivé a verset. Az meg, hogy "otthonra" készült, rossz kifogás: ha csinálunk valamit, ne érjük be a gyengével, ha az lehet jó is.

Tehát nem, nem irigykedünk, hanem megmondtuk az igazat, amin lehet változtatni.


Tudom neked ajánlani, hogy olvasgass sok verset. Mondjuk angol romantikus irodalmat, Byron, Keats-et, Shelley-t - na az már egy minőségi szint, ha jó fordításban készült. Sokat lehet belőlük tanulni...

2011. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Pl. egy klasszicizáló mai vers


miniatúra


Elvágyom innen, az okkerszínű Ind tájra, hol mindennek türkiz árnya nő,

Hol pompás madarat pörköl ebédre a nap, és lótuszt főz hozzá az eső.

Falánkabb ott a nők szemérme s kicsi ajka, míg véznábbak a szent remeték,

Mint bármerre bár, a nagy Brahma építette világ, ezerszögű szegletén.

Márványos vágyból emelt paloták guggolnak ott a barna folyamok mellé,

Tövükben lángot öltött holtak lobognak el; a tisztasággá s a szennyé.

E csodálatos vidéken, mint kámforfa, varázslás nélkül illan el a kő,

És akár a paloták bőre makulátlan, s roppant súlyával ragyog a hő.

2011. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nekem egyből ez jutott eszembe: egy nő írta. Jó nem volt nehéz rájönni! :) Mindenki itt osztja az észt az irodalmi értékéről. Olvasok verseket, írogatok is. Nem vagyok költő, tehát naggyából én sem vagyok hozzáértő...igen, tényleg olyan szaga van, hogy egy-két szó csak a rím miatt van ott...de miután odaírta a szerzője hogy otthoni használatra, így talán tényleg nem a szerkezetét meg a stílusát kéne boncolgatni, hanem hogy mit "próbált" kifejezni, amit valljuk be, egy 15 éves lány, nem művészeti háttérrel és jövővel teli költészetében szerintem egész elfogathatóan megvalósított...


Amiért a szakmai kritikát megértem:

Én zenésznek kászülök, és bevallom én is néha megtudnék ütni egy-két emberkét a kreténebbnél kreténebb próbálkozásai miatt, akikből rengeteg van. De! Mielőtt megütném őket, elgondolkozom rajta,hogy még mindig jobb, mint ha EMO-sok vagy egyéb betegséggel rendelkező átlagfiatalok lennének.

Tehát én azt mondom, bár így állna a kisgyerekekhez minden 15 éves!(csökken a népességünk)

( és ezt félre nem érteni,nem arra gondolok hogy 20 év alatti fiataloknak legyen gyerekük! )


Minden jót!

2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintam borzasztó. Örülök, hogy szereted a kicsiket, de igaza van a többieknek. Művies, semmitmondó. Lehet lepontozni, ja és köszönd meg a művész úr kritikáját, meg azt, hogy kielemezték a versedet, ugyanis sokat segítettek.
2011. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Szerintem aranyos.

Én a helyedben jól átolvasnám a kritikákat és elgondolkodnék. Aztán kipróbálnám, változtatnék.

Tudod, én nagyon szeretek rajzolni, otthon mindig azt kaptam, hogy "jaj de nagyon ügyes vagy, azta meg tyűha", azóta már művészeti suliba járok, ahol az első napon megkaptam, hogy az eddigi "tudásom" az egy nagy 0. Képzelheted hogy esett. De a megsértődés helyett odafigyeltem és tanultam és ma már látom, hogy tényleg 0 volt.

2011. máj. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!