Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyha minél többet rajzolok,...

Hogyha minél többet rajzolok, azzal fejlődik a rajztudásom?

Figyelt kérdés

Szeretnék rajzolni egy mangát,de a rajztudásom nem annyira jó,de úgy érzem,hogy a tehetségem megvan hozzá.

Hogyha sokat rajzolok különféle dolgokat,akkor azzal fejlődik a kézügyességem?

Illetve,hogyha eljárnék rajtanárhoz,ott miket csinálnák?

Netán valaki jár rajztanárhoz? Mik a tapasztalatok? Mennyi idő elteltével látszódik az meg a munkákon,hogy külön pedagógus foglalkozik a a tehetségünk kiépítésében?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. márc. 12. 16:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok én is...én a saját módszeremet tanácsolnám: youtube rajzvideók,rajzolásról szóló könyvek és igen rajzolj, próbálkozz!! (bár olvastam egy könyvben, hogy nem lehet rajzolni az alapok elsajátítása nélkül :S lehet, hogy így van, de én nem értek vele egyet.)Biztos te is érezted már, hogy hirtelen megjön az ihlet és csak úgy elkezdesz rajzolni.Ilyenkor ne fogd vissza magad!Esetleg keress Google képek közül képeket, sőt, mások által megrajzoltakat is (tudom, hogy ez úgy hangzik, mintha lemásolnád más munkáját, de szerintem ezzel fejlődsz, és amúgy is, két rajz nem lehet egyforma, ha akarod, ha nem, úgyis belekerül valami eredeti, rád jellemző).Rajzolás közben zenét is szoktam hallgatni, inspirál :) Én gondolkodtam ezen a jobb agyféltekes rajztanfolyam dolgon..nézz utána.:D És még egy plusz tipp: Mélyedj el a rajzeszközök között...próbálj meg ceruzával, tussal, pasztellel és egyéb eszközökkel rajzolni, és majd úgyis ráérzel, hogy melyik áll "legközelebb a szívedhez". Sok szerencsét!!! :))
2012. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Amúgy még lenne egy kérdésem,hogy milyen eszközök kellenek egy manga elkészítéséhez?

2012. márc. 12. 17:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazából az a lényeg, hogy rajzolj sokat és hogy legyen önkritikád. Sokan hiszik, hogy olyan nagyon ügyesek, pedig nem. Végezz gyakorlatokat (pl. rajzolj csak testhelyzeteket, ne egész befejezett képeket).
2012. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2012. márc. 12. 20:14
 5/12 A kérdező kommentje:
És a rajztanárral kapcsolatban valaki nem tudna válaszolni?
2012. márc. 12. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:

én járok tanárhoz de ott nem mangákat tanulsz.formákkal kezded,távolságok érzékeltetésével, árnyékolással.én most kezdem a szénrajzolást.késöbb majd a pasztellt, utána meg festegetünk. de lehet hogy embert is fogok rajzolni.de azt is ugy hogy elöbb mindent körökkel megrajzolsz,karika fej, ovális test, hosszukás ovális a felkar, alkar stb. és azokat árnyékolni(láttam amint másoknak ezt tanitotta, én nem tartok még itt)amugy én jol rajzolok, csak az alapok hiányoznak,ezért mentem el hogy fejlesszem magam. de jo tanár is kell hozzá aki tényleg tud.

tanárral felgyorsitod a tudást,de ha csak mangákat akarsz rajzolni akkor elég ha magadtol megtanulod. másolj minél többet.én is igy tanultam meg.

2012. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A több rajzolásnál fontosabb az,hogy tanulj az előző rajzod hibáiból. A tanár is azért kell,hogy segítsen észrevenni a hibákat,aki nem képes a hibákat magától észre venni,az szerintem nehezen tud jól önállóan alkotni.

Célszerű olyan módszereket is megtanulni,amelyek segítségével ellenőrizheted munkádat.

Ha fotó alapján rajzolsz ,akkor fontos,hogy a fotó megfelelő méretű, torzítás mentes és jó fényekkel készüljön. A szembe vakuzott és/vagy erős árnyékú fotók nem szépek. Legyen részlet ott,ahol kell.

2012. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 13. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha rajztanárhoz mész hogy szeretnél megtanulni mangát rajzolni szerintem kinevet a tanár.

De szerintem menj el és megtanít majd "normális" dolgokra

2012. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Igazából egyetértek az előző válaszolóval, bár nem biztos, hogy tényleg "kinevet", de valószínű, hogy hülyeségnek tartja majd...rajtanár megtanít úgymond"arányosan" rajzolni,perspektívákat, stb.. Manga rajzoláshoz igazából nem kellenek olyan nagyon bonyolult eszközök (max. ha színezni szeretnéd, akkor azt lehet több mindennel is), csak szerezz be egy HB-s és valahány B-s ceruzás (szerintem 2B,3B-set)vagy esetleg grafitrudat. Valóban fontos az önkritika is. Ha pedg valamelyik rajzoddal nem vagy megelégedve, próbáld újra, rajzold újra!!!
2012. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!