Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes lenne elkezdenem újra...

Érdemes lenne elkezdenem újra rajzolnom? Egyáltalán van bennem akár egy minimális tehetség?

Figyelt kérdés

Régebben rengeteget rajzoltam, a tanáraim, diáktársaim el voltak ájulva, de sosem voltam elégedett. Most, hogy gimit kezdtem, alig van időm, és sok időt is hagytam ki. Érdemes lenne újra elkezdenem rajzolni? Van bennem egyáltalán egy kis csipetnyi tehetség, vagy valami?


Ez egy kicsit régebbi rajz, egy HB-s rotringgal: [link]


Régebbi, egy HB-s ceruzával: [link]


Karou, a Füst és csont leánya c. könyv alapján - Hb-s ceruza, + kék ceruza + kék zsírkréta: [link]


Róka, HB-s ceruza: [link]


Ezek újabbak:


[link]


[link]


[link]


Szerintetek?


2015. febr. 17. 12:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Szénceruzáim vannak, nem a kevencem. :)

Köszönöm.

2015. febr. 17. 14:36
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem akarlak semmit rád erőszakolni, de szeretem a szenet, úgyhogy kampányolok egy kicsit mellette :D

A szénceruza préselt szénnel készül és általában azon belül sem a legjobb minőségből.

Egyszer próbáld ki az égetett szenet (ami egy rendes kis fekete faágnak néz ki), megfelelő lappal (a legolcsóbb megoldás a sima szürke csomagolópapír, de művészellátóban segítenek hozzá való papírt találni-nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb). Csak legyen valami amivel rögzíted a kész rajzot, ha kipróbálod (fixatív vagy sima olcsó hajlakk). Ja, még annyi, hogy finom részleteket kreálni szénnel is ha már van gyakorlatod, de nincs meg benne a ceruza pontossága, inkább festői eszköz, ahogy már írtam, ezért kicsit át kell állnia rá az embernek először, gondolkodásban is.

2015. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 VaLaKiki9999 válasza:
100%

ha csak hobby szinten akarofd üzni csak nyugottan de ha komolyan akarod venni akkor nem elég az a pici tehetség amid van ( nem bántásbol de nem olyan sok a tehetséged már bocsi) és még ha a letehetszégesebb müvész aki lusta össze mérnéd egy tehetségtelenebb müvészel aki nagyon szorgalmas a szorgalmas nyer

ha komolyan gondolod a rajzolást utcu neki nem csak a loavk vannak kemény csendéleteket is kell rajzolni meg perspektiva ábrázolás és porté ( ezek csak a legfontosabb dolgok ) ha komolyan gondolod kösd föl a gatyád és kezdj bele már ma

2015. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

szia, a rajzok közepesek, de nem vagy tehetségtelen.

sokat kellene gyakorolnod, és nem csak 2D-ből kéne másolni, mert az nem mutat szinte semmit.

3D-s tárgyakkal gyakorolj.

2015. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
29%

Wow! Nagyon szépen rajzolsz! Szabad tudni,hogy hány éves vagy? Ha fele ilyen jól tudnék rajzolni, már boldog lennék...egyébként vannak online rajztanfolyamok is, ha van időd azokból is sokat tanulhatsz :) más okosat nem nagyon tudok mondani, csak hogy néhány rajznál (ha nem kifejezettem grafit rajzokat szeretnél készíteni) kihúzhatod tűfilccel, én is úgy szoktam :)

Amúgy igen, van benned tehetség, és nagyon szépek a rajzaid!

2015. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, MINDENKINEK zöld kéz ment.

Utolsó: 14. :)

2015. febr. 19. 18:50
 17/22 anonim válasza:
45%

Hinnye! Azt hittem idősebb vagy, nagyon jól rajzolsz! Persze lehet tökéletesíteni, de csak így tovább!

(utolsó voltam) Szép estét mindenkinek! :)

2015. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


Tehát mindenkinek ment a zöld kéz, örülök, hogy mindenki, aki negatív kritikát adott is, képes volt normálisan megírni, így nem bántott. (:

2015. febr. 19. 21:06
 19/22 anonim ***** válasza:
nagyon sok múlik a gyakorláson, csak azt akartam mondani. nem szabad még azt hinned, hogy ott vagy a szeren. akarj jobban, sokkal jobban rajzolni. és NE másolj.
2015. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Abszolút nem érzem magam a szeren. Elismerem azt, hogy vannak nálam ezerszer tehetségesebbek, ügyesebbek is, ezzel nem tudok mit csinálni - ez van.
2015. febr. 19. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!