Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nehéz megtanulni...

Milyen nehéz megtanulni szaxofonon játszani?

Figyelt kérdés
Van zenei alapképzésem, de fúvós hangszeren még sohasem játszottam. Nos? :)

2015. szept. 28. 21:03
 1/5 piriiiii ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Sajnos érdemben nem sokat mondhatok róla, párszor próbáltam már a hangszert, örültem, hogy sikerült akármilyen hangot kicsalni belőle (de persze úgy, hogy ott volt egy rakás ember, és úgy nehezebb).

Szerintem nem lehet így választ adni, hogy melyik hangszeren milyen nehéz megtanulni, ez sok mindentől függ, de ha már valami, akkor a szaxofon az pont a nehéz kategóriába esik, én úgy vélem.

2015. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát... a fúvósok közül a szimpla nádasak meglehetősen nehéznek számítanak. Egy trombitánál vagy fuvolánál viszonylag könnyebb ráérezni a helyes megszólaltatásra.

De az igazi kérdés az, hogy milyen tanárt találsz és mennyit gyakorolsz.

2015. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Jómagam több év klarinétozás után gyakorlatilag egy hónap alatt megtanultam altszaxofonozni, aztán egy hét alatt tenorszaxofonozni fél évvel később. Nagyon sokat segít, ha előtte klarinétozol!


Meg nekem erősen úgy fest, hogy minél nagyobb szaxofon, annál nehezebb megtanulni rajta játszani. (Szoprán-Alt-Tenor-Bariton-Basszus)


Tudom hogy már tárgytalan, úgyhogy megkérdezem: végül megtanultál szaxofonozni?

2017. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
#3-as vagyok, kicsit elszégyeltem magam, fogalmazzunk inkább úgy megtanultam helyett, hogy elsajátítottam a fogás-fújás technikát, és beültem a zenekarba játszani.
2017. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én most tanulom, szerintem nagyon nehéz. Ha egész őszinte akarok lenni, kicsit meg is bántam, hogy belekezdtem, de már nem adom fel.

Sokkal több dologra kell fújás közben figyelni, mint a többi hangszernél.

Először is legyen elég levegőd, próbáld maximális erővel fújni a megfelelő hangot, miközben olvasod a kottát, és figyeled az ütemet.

Ráadásul ez ugye nem zongora, ahol ha a behangolt hangszeren leütsz egy billentyűt, akkor az a hang, az a hang lesz, tehát az, hogy tudod a helyes fogást, és meg is fújod, még koránt sem biztos, hogy a jó hang jön ki, sőt...

És akkor még jön hozzá, hogy a száj fáradása miatt eléggé korlátozott a gyakorlási lehetőség, a hangszer tisztítása fújás után.

És az egyik kedvencem, hogy beállítsd az elején a megfelelő helyzetet nyakpánton...

Szóval, ha nem akarsz az elején elég sok kudarcon átmenni, akkor válassz mást, ha egy kitartó "csak azért is" ember vagy, akkor vágj bele :)

2019. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!