Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Véleményeznétek őszintén a...

Véleményeznétek őszintén a verseimet? Hiába mutatom meg az ismerőseimnek úgy érzem nem merik őszinte véleményüket mondani


2015. dec. 18. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Csak a Gonoszt és az A múlt visszanézet tudom véleményezni, mert ott tudtam rendesen végigolvasni a verset a leírásban. A videók megtekintéséhez se idegzetem, se türelmem.


A két versről ugyanazt tudom elmondani: üresek, semmit mondóak. Szinte kirajzolódik, hogyan írtad a versed: kiindulsz egy szófordulatból, írsz, írsz, aztán ha valami lazán kapcsolódó, főleg ha rímel, eszedbe jut, azt is hozzáírod, még akkor is, ha esetleg tartalmában alig kapcsolódik az eddigiekhez. Talán hatásosnak tűnő, valójában mesterkélt költői homályban görgeted magad előtt a sorokat, közben mintha fel sem tűnne, hogy nem lett a versből valami kerek egész. Vagy hogy máshogy fogalmazzak: nincs értelme, nincs mondanivalója. Nem lehet abban byzni, hogy majd az olvasó a homály mögé képzeli a vers mondanivalóját. Az ismétlődő kifejezések miatt sem lesz egységes a vers. Aztán valami egészen banális módon lezárod őket.

2015. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Hello. Őszinte véleményt kérté, ám legyen.


A verseid üresek. Tekintsük pl. a Gonoszt. Nem fogalmaz meg semmilyen gondolatot a témájáról. De puszta hangulatversként sem áll meg, főként azért, mert nevetségesen klisés.


A technikai megvalósítás sem jó. Teljesen random rímel a szöveg, valamikor igen,máskor nem, máskor te azt hiszed, hogy rímel, de igazából nem. A legtöbb rímed vagy triviális(pl. ragrím:tombolnál-rombolnál, évek-képek), vagy klisés, vagy nem cseng össze.


Igazából a prezentálást se nagyon tudom mire vélni, minek kell alá ez a zene, ha már nem is énekled, vagy szavalod. Azt pedig már nincs is kedvem minősíteni, hogy képtelen voltál épkézláb helyesírással és vesszőhasználattal leírni a verset.


Összefoglalva, ami engem leginkább zavart, hogy iszonyatosan klisés. De még csak nem is költészet-szépirodalom kliséket használ(virágszimbolika és társai), hanem ilyen ostoba hollywood-i kliséket. A Gonoszt olvasva olyan érzésem volt, mintha egy ZS-kategóriás horrorfilm trailerének a szövegét olvasnám.


Légyszíves, tedd meg nekem, hogy olvasol költészetet. Lesz fogalmad a rímről, és lesznek kicsit jobb témáid.


Remélem, segítettem!

2015. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
53%

Ne hallgass az előző két kommentre...IQ-hoz kell mérni...először is 1 db vers elolvasásával nem lehet véleményt alkotni, hiszen Petőfinek is van olyan verse amit utálok és nem jól írta meg és van amit imádok. Ha arra lusták, hogy olvassanak nem is értem miért írnak véleményt


Ha megengeded hogy elmondjam véleményem a versekhez. Kicsit utánad jártam interneten és több versedet is olvastam. Ha jól értelmezem egyik épül a másikra és így összességében lesz érthető. Így a többit is olvasva én értem a gonoszt is. Szerintem a rímek nagyon jók és nekem tetszenek a videók is. Jók a képek és a zene is nagyon találó. Írj tovább nagyon-nagyon sokat! Megéri...jó költő vagy! (külön gratulálok, hogy ilyen új merész témát hoztál be a költészetbe (és a köztudatba) és nem a szokásos unalmas madarak meg romantika és minden happy kategória) Sokan fognak kritizálni, mert kényes témát "feszegetsz", de légy kitartó és így tovább! Erről igen is beszélni kell nem lehet mindent a szőnyeg alá seperni. Kitartást és sok erőt kívánok hozzá! Én szorítok! Az ilyenekre akik úgy írnak véleményt, hogy nem veszik a fáradtságot, hogy utána járjanak a dolgoknak NE HALLGASS! Sokkal jobbak ezek a versek mint amit az átlag ír! Gratulálok!

2015. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

#3: sokkal többet olvastam, mint gondolnád, pl. irodalmi műveket, filozófiáról, nyelvészetről informatikáról stb.

Inkább neked kellene többet olvasnod: pl. a hozzászólásomat. Ha sikerül elolvasnod, és TÉNYLEG megértened, amit írtam, rájössz, hogy sehol nem értékeltem a szerzőt, csupán a verset.


Nevetséges, hogy szemünkre veted, hogy egy(? miközben négyet linkelt...) vers alapján minősítjük a kérdezőt, miközben Te veszed a bátorságot, hogy minket gyakorlatilag kulturálatlan bunkóknak minősíts.

2015. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
43%
szerintem is jók! nekem nagyon tetszenek
2015. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
53%
Írj tovább nagyon-nagyon sokat! Megéri...jó költő vagy! (külön gratulálok, hogy ilyen új merész témát hoztál be a költészetbe (és a köztudatba) és nem a szokásos unalmas madarak meg romantika és minden happy kategória) Sokan fognak kritizálni, mert kényes témát "feszegetsz", de légy kitartó és így tovább! Én szorítok! Sokkal jobbak ezek a versek mint amit az átlag ír! Gratulálok!
2015. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
53%
Nekem tetszik
2015. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
43%
jóóó
2015. dec. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Hello 3. hozzászóló, én vagyok az, ketteske.


Először is örülök, hogy te egyetlen komment után képes vagy megállapítani az IQ-mat. Nem rossz. Ugyancsak ez áll a műveltségre. Én pont klasszika-filológiára tervezek menni, ergó az efféle humán műveltségben kompetensnek érzem magam. Hasonlóan: nem egy vers után alkottam véleményt, nagyjából az összes videót végigszenvedtem a csatornán. A rímek rosszak. Ezt nem tudom, hogy képes valaki másképpen érzékelni. Ezek borzalmasak.


"Madarak, meg romantika, meg minden happy", erről szól a költészet? Úristen... te hány verset ismersz. Szerinted a legnagyobb versek arról szólnak, hogy "minden happy"? A romantika meg egy korstílus. Látod, oda érdemes figyelni irodalomórán.


"Kényes témát feszegetsz". Komolyan? Kényes téma az, amit legalja tiniregényekből lopkodunk? No comment.

2015. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem vagy több 15-nél, akkor szerintem egész tehetséges vagy. Később már ez inkább ciki.
2015. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!