Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék véleményt kérni a...

Szeretnék véleményt kérni a versemről. Szerintetek jó lett? Elfigadok bármilyen véleményt és kritikat is!

Figyelt kérdés

Itt is van :


''Soha nem hittem őszintén Istenben,

Mindig gondok voltam a hitemmel,

Bajban mégis hozzá fordultam és hozzá fohászkodtam,

De aztán magamba fordultam és magamnak kérdéseket halmoztam.

Elgondolkodtam higy vajon megéri e ellökni mindenkit,higy jobban negismerjem magam,

Hogy tisztán érthessem minden szavam.

Elgondolkodtatott hogy ellentmondjak -e a sátán csábításának,

És tartogassam magam Istennek és országának.

Én magam sem értem hogy mit diktál a szívem,csak próbálom megfejteni,

Próbálom a jót szeretni és a rosszat ellökni.

Sajnos ez nem mindig megy könnyen , néha már elkell folytsam a könnyem.

Minden tett amit elkövettem az én döntésem , volt és lesz.

Ami pedig most jön ,az a kérdés hogy mit választok,

Rajtam múlik, én döntöm el hogy mit akarok,

Hogy melyik irányba haladok,

Hogy majd meg hogyan halhatok.

Lehet hogy a jó mindig unalmas , de nem is fájdalmas.

A rossz út a mi a pokol fele visz,

Bizony izgalmas annak aki Istenben nem hisz,

Élmenyekkel és izgalmakkal teli, te ezt gondolod ezért Isten az életed már figyelembe se veszi.

Mélyen elgondolkoztam hogy hogyan döntsek, majd az engedélyem nélkül számból szavak jöttek.

Utoljára néztem a régi életem fele,s így szóltam,

Itt a kezem, gyere karolj bele ,

És induljunk meg együtt a rossz út fele!,,


2016. máj. 3. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez mitők egyáltalán vers? Illetve milyen régi életet említesz a végén, ha már az elején leírod, hogy sosem hittél Istenben? Kissé zavaros egyrészt, másrészt meg nem több egy egyszerű önvallomásnál. A zavart fokozzák a helyesírási hibák.
2016. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vers szép, bár nem klasszikus szerkezetű, inkább modern, ahol nem a rímek viszik a történetet, hanem a gondolatok.


Azt azért sajnálom, hogy a hőse, aki egy érzékelhetően érzékeny lelkületű, jót és rosszat élesen különválasztani és értelmezni képes, érzelemgazdag lélek - ami a mai, mocskos és sivár világban sajna már unikumnak számít,

a végén mégis rosszul dönt. Igazából ez az a rész, amit nehéz elhinni, és ami egy iszonyú veszteségérzettel és kiábrándulással tölti meg az olvasót, és elveszi azt a reményt, ami addig végig ott sugárzott a sorok közül.

2016. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1, ne legyél olyan szigorú, én is a régi iskola híve vagyok, Vörösmarty és Arany-kedvelő, de el kell fogadni, hogy a 20. század közepe óta más a hivatásos költők berkeiben sem feltétele a ritmus és a rím a versnek, és tágult a vers fogalma. Ez van. ;)
2016. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: megtennéd, hogy semmit sem magyarázol bele a szavaimba? Sokkal hobban kedvelem pl. Majakovszkij verseit, mint Arany Jánosét, és alapvetően érdekesnek tartom az avantgárd költészetet, de attól még jogos vitatni, hogy minden szöveg vers volna, ha egymás alá rövid sorokba tördeljük. Ebben még a gondolati egység sem egyértelmű, így megengedem magamnak a kérdésem a szerző felé.
2016. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a régi életen azt értettem a versben hogy mivel elore tudattM azt hogy mit fog valasztani ezert a regi elet azert regi mert rosszuk dontott es a pokolba kerult:)
2016. máj. 4. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!