Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Magyar, főleg költészettel...

Magyar, főleg költészettel foglalkozó irodalmi folyóiratok közül melyek számítanak komolyabban vehetőnek, hogy nézne ki egy szakmai rangsor?

Figyelt kérdés

Komolyabban vehető alatt azt értem, hogy nem csak 30-40 ember olvassa, a megjelenő versek közlését valóban minőséghez kötik (nem szívesség Bécinek), és az irodalmi életben van annyira számon tartva, hogy később kiadóhoz küldött kéziratnál azért lehessen rá hivatkozni. Ami legalább már ad annyit, hogy érintőlegesen utána lehessen nézni az embernek.


Tudom, hogy ha az ember határozott szempontok alapján szeretne választani, az valakinek mindig unszimpatikus, és biztos sznob meg elitista vagyok, pedig nem erről van szó. Rengeteg kiadó van, egy részét mint olvasó ismerem, de a szakmai megítélésre nem látok rá, erre kérdezek.


Ha lenne egy top 10, vagy színvonalban mondjuk első három, hogy nézne ki a lista?



2016. júl. 6. 13:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!