Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Örülnétek ha több magyar...

Örülnétek ha több magyar ünnep lenne, mondjuk hivatalosan átvenné Magyarország Halloween ünnepét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 08:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%
Arra válaszolj kedves kérdező, hogy mégis milyen okból kellene átvennünk mások ünnepeit, és például miért a Halloween-t?
2010. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
Na én a halottak napját utálom, nem is állami ünnep,(az a Mindenszentek), gusztustalan ahogy nagyanyám meg még egy halom öregasszony már hajnalban kimegy gyertyát gyújtani a pl. a halott férjéért (akit egész életében semmibe vett), hogy lássák, hogy ő már ott volt, majd 2óránként újramegy, hogy ne aludjon ki a láng. Ha végignézünk a sírokon, mindenhol hatalmas mécsesek (fél méteres is van), hogy mutassák, hogy mennyire szerették a halottat, de ez mind képmutatás. Mi is gyújtunk gyertyát de nem csinálunk belőle ügyet, és otthon is ég egy a halottaink lelkéért. A halottak napját lecserélném a Halloweenre,vagy arra a Mexico-i hagyományra amikor a kimennek az elhunytaik sírjához és zenélnek nekik (meg homokképet készítenek). A kérdésre válaszolva, azokat a magyar hagyományainkat se tartjuk meg amik csak a miénk: vízzel való locsolás, tojásfestés, pünkösdölés, Luca széke faragás, jóslások, a tél elűzése stb. Ezeket kellene újraéleszteni először, hogy legyen valami vidám ünnepünk is, mert általában mind szomorú (augusztus 20. nem)
2010. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
62%

nem, nem ürülnénk. az egy szép ünnep, de nem Magyarországon.

amikor olyan országban járok ahol ezt ünneplik, akkor velük ünneplem én is, mert ott az a szokás. de a saját országunkban miért van szükség a halloween-ra, a valentinnapra, vagy a karácsony előtt kapható mikulásra, ami az ajándékot hozza?

ez nem a miénk. tartsuk csak a saját ünnepünket, ugyanúgy nem értem, miért cicki magyarországon magyarul beszélni, miért kell minden külföldivel angolul beszélnem. az olaszok jól csinálják. nem érdekli őket más nép és hagyomány, csak a sajátjuk. ha elmész olaszországba, alig tud valaki angolul. :) tehát magyarországon csak magyar ünnepet !!! és magyar nyelvet :)

2010. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%

16:49


Persze. És minden ember beszéljen minden nyelvet, mert nehogy már egy nép lesüllyedjen oda, hogy egy közösen kiválasztott nyelv segítségével kommunikál egymással. Ez valóban az önmegalázás legfelsőbb foka... Éljenek az olaszok, és ha szeretnél elmenni oda megcsodálni az ország szépségét - vagy magyar ember csak Magyarországot csodálja? - akkor előtte csinálj egy nyelvkurzust.

2010. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
100%

NEM NEM NEM NEM es NEM!!!


Eleg mar a sok idiota amerika-majmolasbol! Nem kell nekunk tobb nyugati muanyag-kultura! Van kulturank, vannak unnepeink, amit az oseink megtartottak, megoriztek nekunk. Tartsuk meg, orizzuk meg azokat mi is, hiszen vannak/lesznek gyerekeink, unokaink ... mit adunk at nekik? Netan "Made in China" feliratu amerikai zaszlocskat vagy a "hepibördejtujuuu" -t???

2010. okt. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
69%
nem ...nem erre szerettem volna kilyukadni, csak nincs annyi idom, hogy részletesen, könyvszerűen leírjam, így meg más sült ki belőle... mindegy... szóval nem-nem akarok halloweent, meg angolról lefordított, de olyan dallamú boldog szülinapot - dalt a szülinapomon. sajnos a magyar szokás szerint a halottak napja szomorú ünnep. de minden kultúra más. sajna a mienk felemás.
2010. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%
Én örülnék neki! Ha megnézitek nekünk szinte csak olyan ünnepünk van ami forradalom szabadságharc, a halálhoz kötődik és ezeket nem kéne ünnepnek neveznünk! Azt ünnepeljük, hogy meghaltak az emberek :S ezt simán csak megemlékezésnek kellene hívni...és a kérdező szerintem nem arra akart kilyukadni, hogy a saját ünnepeinket váltsák fel egyéb ünnepek, hanem az mellett még legyen 1-2 más ünnep is. És szerintem nagyon ráférne az emberekre ha vidám ünnepek is lennének és nem az lenne, hogy minden ünnepen tüntetés, verekedés, ne adj Isten halál..mert ez megy :S
2010. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
93%
Kell a ....nak amerikai ünnep.Nem kell több ünnep,a mi ünnepeink így jók.
2010. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
88%
nem. erre ott van a farsang.
2010. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%

Kedves 10-29 09:49:


Peldaul Karacsonykor ki halt meg, es mikor volt tuntetes meg verekedes a Karacsony miatt ???

2010. nov. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!