Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért csak a magyar Himnusz...

Miért csak a magyar Himnusz ilyen szomorú?

Figyelt kérdés
Nagyon sok Himnuszt hallottam már: amerikai, kolumbiai, venezuelai, mexikói, spanyol, francia... Mindegyik a hazája szépségéről, az általa aratott győzelmekről beszél VIDÁMAN. Miért csak a magyar ilyen sírós?
2011. szept. 1. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Az összes közép-kelet-európai nép ilyen, ez valami helyi sajátosság :)

A Himnusz meg azért szomorú, mert amikor írták, nem volt sok okuk a vidámkodásra éppen!

2011. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%

Ma sincs.


Sztem erre szavaznánk a legtöbben, ha lenne erről népi-nemzeti-népnemzeti megnemkérdezés


Mi Atyánk, szenteltessék meg a te neved;

ímhol a te országod,

ahol van a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.

Csak a mindennapi kenyerünket add meg nekünk;

és bocsásd meg vétkeinket,

miképpen mi is megbocsátunk neked;

és ne vigy minket kísértésbe,

de szabadíts meg a gonosztól.

2011. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Mert ilyen búval b@szott népek vagyunk.
2011. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként mikor Erkel megírta a dallamot, akkor még gyorsabban, ütemesebben játszották, nem volt ennyire komor, inkább emelkedett volt. Csak aztán jött még feketeleves ránk a történelemben, és lassult hozzánk a dallam...

És tényleg, ha megnézed elég sokat szívtunk. A Himnusz egy ima Istenhez, hogy a jövő jobb legyen. És ilyen értelemben sztem teljesen helytálló ma is.


Amúgy mikor a focimeccseken játsszák más népek himnuszát, nekem tetszik a magyar, mert azok inkább cirkuszi indulónak tűnnek mellette. A magyar meg valahogy nemes és fennkölt. Én nem bánom, hogy ilyen. Illik hozzánk. Sosem voltunk és nem is leszünk, az a shiny, happy nép. Viszont túlélők vagyunk a javából, edzettek és kitartóak.

2011. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az utolsóval...ha erről lenne szavazás én biztos, h azt akárnám, h ez maradjon, nekem tetszik a himnuszunk.
2011. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Azért hallgassátok már meg a görög himnuszt. Az is egy vidám INDULÓ. Cirkuszban is rossz lenne, nemhogy egy országot képviseljen. Olasz szintén. Amerikaiak meg egyszerűen hülyék, ez a himnuszukból is le tud ám jönni.

Mexikói, venezuelai? Azért ilyen mélyre ne süllyedjünk.

Spanyol és francia, ezeknek az országoknak van mire örömködniük, és mindkettő mediterrán ország (Marseilles), ezért a himnuszukban is van mediterrán virtus.

De akkor is, a Himnuszunk az a Himnuszunk. Ez a dal állt ki értünk a 19. század óta, benne van minden, ami velünk történt, és a kultúrát hozza a zenében, nem azt, amit minden tahó hallani akar, hogy aztán két perc múlva benyomja Dzsásztin bíbört. Egyébként meg nem mindegy, a himnuszt úgysem hallgatná senki naphosszat. A Himnuszt nem ezért találták ki.

Nem mellesleg egy Himnusz Istennek szól, ezért ne legyen már vidám. Ne akarjunk Istennek dicsekedni, hogy milyen jól vagyunk. Lásd mi lett az olaszokkal is.

És igen, ha átérzed a szöveget, akkor megérted, mit is jelent magyarnak lenni. Keményf@szú magyar csávók nem sírnak, mint egy p*nci, de reménykednek.

2011. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
78%
Ez egy IMA! Ha minden nap elmondana minden magyar, akkor hatna a vonzas torvenye! AMEN
2011. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
45%

Igen. Abban a korban, amikor íródott ilyen volt a hangulat. Gyászos. De, hát a gyásznak is vége kellene, hogy legyen egyszer. Amúgy műfajilag megfelel a himnusznak, mármint: A himnusz vallásos jellegű, Istent vagy isteni hatalmakat dicsőítő, hozzájuk segítségért fohászkodó, imaszerű ének. Csak az a bajom, hogy tényleg rányomja a bélyegét a hangulatra. A Múltkor egy küzdősportverseny megnyitóján hallottam. Hát... Nem dúl bent épp a harci szellem. Valahogy szerintem feszeng tőle mindenki. Ez van. Persze, mint vers kritizálni nem illik, csak... Szerintem a világ vízből van és nem kőből. Folyton változik. Változnak a szokások, az emberek, miért pont egy himnusz lenne ez alól kivétel. Persze lehet, hogy csak a hangszerelésen kelne változtatni, vagy a tempón. Amúgy nem mindig volt ilyen vontatott. Az eredeti kotta szerint inkább olyan verbunkos volt. Lehet, hogy sokat segítene az is. Vagy legyen a Szózat a himnuszunk. Találtam egy jó Szózat feldolgozást. Nagyon tetszik. Nekem ez lesz a himnuszom. Szózat Illés Lajos feldolgozásában: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=hXwsjOGWYGk&feature=ends..

Nem is kell több. Jó zene, magyaros, ünnepélyes, a mondanivaló így ahogy van elég is. Nem kell fellengzősség, pátosz. Ebbe a pár sorba senki nem köthet bele, sem külföldön, sem itthon... A kevesebb néha több

2012. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Azért hallgassátok már meg a görög himnuszt. Az is egy vidám INDULÓ. Cirkuszban is rossz lenne, nemhogy egy országot képviseljen. Olasz szintén. Amerikaiak meg egyszerűen hülyék, ez a himnuszukból is le tud ám jönni.

Mexikói, venezuelai? Azért ilyen mélyre ne süllyedjünk.

Spanyol és francia, ezeknek az országoknak van mire örömködniük, és mindkettő mediterrán ország (Marseilles), ezért a himnuszukban is van mediterrán virtus."


Olaszok himnusza cirkuszban is rossz lenne? Az amerikaiak mind hülyék? Aki Mexikóval vagy Venezuelával foglalkozik, az mélyre süllyed (mikor talán a két legszebb országról beszélsz)? Te se vagy okos, haver.

2012. ápr. 11. 14:21
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
Hozzák vissza a "Boldogasszony anyánk"-at.
2014. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!